Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. července 2019 21:44

Neviete náhodou kedy dieťa prejde cestovanie v postieľke? Syn by už aj spal vkuse možno celú noc, ale teda to ako cestuje v tej postieľke a vakých polohách zaspí...vždy po pár hodinách sa zobudí s plačom, preležaný, stuhnutý a nevie potom zabrať. Alebo nemáte dáky typ čo s tým? (som zmierená aj s tým, že vdyržať, ale rady čo s tým by sa mi viac pozdávali ).

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 23. července 2019 22:06

DrowRanger eh nasho to nepreslo doteraz (ma ma vyse dva roky) ale ja som sa od začiatku naucila ho pocas noci trochu posunúť nez zas narazi do sprusli na postielke a udrie sa. Proste som par krat za noc vstala, posunula a drichmala dalej. 

Jaj ale teraz ma napada, ze vy uz ho mate vedla v izbe, tak neviem, jedine dat tam dokola taky ten valec (nieco podobne ako kojaci vankus, nas to ma v posteli tiez, inak by si hlavu rozbil)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. července 2019 22:14

MP Meri tiež pracujem z domu, aj keď len pár hodín mesačne a pár krát do mesiaca idem do kancelárie. Keď bola dcéra ešte malinká, išla som v podstate aj na celý deň, ja mám veľkú kanceláriu sama pre seba, takže tam pri mne ležala na hracej podložke a hrala sa, a keď bolo treba spať, išla som ju kočíkovať, prípadne sme sa prestriedali s kolegyňou. Teraz je to fakt nereálne, to som v kancli tak hodinu, čo ju dokáže zabaviť kolegyňa, keď niečo fakt horí, a to je všetko. A to mi pripomína, že mám zanedbanú prácu už tak za tri mesiace a neviem, kedy to doženiem, keďže malá chodieva spávať o 22:00, a to už nemám na prácu energiu. 

Teraz rozmýšľam, že do tých cca 7-8 mesiacov sa celkom pracovať dalo, teraz je to pre mňa fakt problém, takže fakt by to chcelo nejakú tú opatrovateľku.

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 23. července 2019 22:16

DrowRanger 4,5r a cestuje...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. července 2019 22:19

DrowRanger moja to robí už dlho tiež, ale našťastie sa nebudí preležaná a stuhnutá. Budievala sa, keď sa buchla alebo nejako sa jej dostala končatina do tých mreží, musela som dať do postieľky mantinely, a teraz je to dobré. Ale cestuje statočne, a tie mantinely dosť potrebuje k spánku, u mňa vo veľkej posteli sa prosto nevyspí, budí sa každú chvíľu tým, ako cestuje a nevie sa zaprieť o mantinel.

Ale čo by sa s tým dalo robiť, nič mi nenapadá. Ty ho tuším mávaš v spacom vaku, on tak cestuje aj vo vaku? 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. července 2019 23:00

betsey áno, aj vo vaku, dokonca sa  v ňom v pohode zo sna premáva po postieľke, postaví sa alebo sa posadí...

Tabea toto som počuť nechcela! :D tak dlho nevydržím vstávať v noci hore aby som si rozmotala a znovu uložila dieťa! :D 

Mrakoplas má v postieľke mantinel, on sa ani nejak nebúcha, ale posúva sa po postieľke kým nenarazí na okraj, potom sa trebárs pretočí a spí v postieľke nie na dĺžku, ale sa skrčí na šírku, alebo sa natlačí do rohu postieľky, úplne vytočí hlavu, ruky a krk a tak ho tam nájdem plačúceho . Blbé je, že viem, že sa budí práve pre to cestovanie, v rámci ktorého sa vždy celý zauzlí a preleží...

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 24. července 2019 05:59

DrowRanger hehe na sirku spí aj náš a nepreslo no ani vo velkej posteli. Tiez sa raz -dva krat zobudi v noci, ze sa kdesi udrie alebo zly sen..musim prist a polozit ho. Za chvíľu ide do vlastnej izby, tiez sa mi tam nebude chcieť v noci chodit

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. července 2019 06:47

Mrakoplas tak toto som už vôbec nechcela čítať .

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 24. července 2019 07:41

Mrakoplas DrowRanger Haha, náš spí na šířku i ve 2,5 letech, a to i když spí mezi námi v manželské posteli

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. července 2019 08:18

tuhle jsem si vzpomnela ze jsem se jako dite pravidelne budila hlavou v nohach postele a podobne, vzdycky mi chvili trvalo, nez jsem se zorientovala. urcite jeste ve skolnim veku, kdy uz jsem teda nikoho na pomoc nevolala a vymotala se sama, ale jako mala jsem musela byt taky na zabiti. pritom dnes maminka tvrdi, ze jsem byla hodny dite

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 24. července 2019 08:18

MP Meri mně taky přišlo jednodušší dávat dítě pravidelně. že v tom měl nějaký pořádek. Ale myslím, že to hodně závisí na povaze dítěte a dokážu si představit, že jsou děti, kterým je to šumák, kde zrovna jsou a s kým.

že by mi to děti dali vyžrat, to se teda nestalo. ale samozřejmě nemám porovnání, protože nemám to stejné dítě, které bych do jeslí nedala.

a nezapomínat na to, že takhle dlouhá mateřská jinde (v Evropě) moc není. A nemyslím si, že by to jinde mělo takové následky.

Offline Gatita
Avatar
7142 příspěvků moje polička 24. července 2019 08:37

MaeGandal jo, 3-4 roky jsou fakt dlouha doba na karierni pauzu, v tom je CR dost raritni. Citila jsem to hodne, a to mam uplne normalni (odbornou praci), zadnou top pozici, ale proste clovek zapomina a ja dost cumela i po tom roce, kdy jsem se vratila na miniuvazek.

Taky se clovek lip citi, kdyz neni roky doma a nechodi jen do billy pro rohliky a s odrazedlem do 100m od domu. Jen teda syn to hlidani a pak jesle nenesl nejlip. Dnes je to uplne ok, trauma snad uz nema a do skolky v tech 3 presel bez jakychkoli problemu (v tom byly jesle dobra pruprava), ale predtim to bylo fakt trapeni. A vubec nevim, jak bych to pojednala, kdybych mela jeste jedno dite. Asi stejne.

Offline Gatita
Avatar
7142 příspěvků moje polička 24. července 2019 08:39
Reakce na MaeGandal:

MP Meri mně taky přišlo jednodušší dávat dítě pravidelně. že v tom měl nějaký pořádek. 

​Tohle mi taky v jeslich tety radily. Treba jen na dve tri hodiny, ale co nejcasteji. Chudak teda chodil, i kdyz jsem nemela praci

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 24. července 2019 08:51

Gatita MaeGandal Mně se naopak osvědčilo ho tam dávat obden, nebo max dva dny po sobě a pak den pauza, třetí den se obvykle začal už cukat a dělat smutné obličeje, zatímco když šel obden, tak se tam těšil.

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:16

Pinot Noir tohle je pro mě ještě pravidelně. Nepravidelně je třeba jeden týden 3x, další týden vůbec... Ale nevím, jak ta nepravidelnost byla původně myšlená....

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:18

DrowRanger Děti se v posteli přestávají točit jak vteřinová ručička tak kolem třetího roku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:22

neni lepší než těma jeslema tohle řešit někým na hlídání?

(myslím tím MP Meri, která by potřebovala nepravidelně semtam na pár hodin možná jo možná ne)

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:40

Potrefenáhusa Nevím jak ostatní, ale mám důvěru spíš v jesle, kde jsou tři, čtyři tety, než v jednotlivce. Svěřila bych dítě nějaké osobě, jen pokud by mi ji doporučila třeba kamarádka po fakt dlouhodobé zkušenosti. Možná je to naivní, ale instituce je pro mě větší jistota, no.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:40

Potrefenáhusa Hele asi i jo, ale přiznám se, že sehnat chvu mi přijde obtížnější, než vybrat jesle ... a taky myslím, že cenově to bude jinde, ale možná se pletu. V širokém okolí neznám nikoho, kdo by chůvu měl, soukromé jesle využila jedna známá. Ostatní na mě koukaj jako na magora a krčej rameny. Takže tak jako tak se nemám moc od čeho odpíchnout. 

Jeden poznatek mimo - fakt skoro všechny kamarádky/známé plus mínus okolo 30 se div nepokřižovaly, když jsem před nima vyslovila slovo jesle. Naopak máma (4 děti), babičky, tchýně atd., prostě o generaci vejš, ty se nad tím vůbec nepozastavily. Jakože mít "schválení" od někoho, kdo radí namáčet dudlík do medu není samozřejmě uplně top, ale i tak mi ten posun vnímání přijde zajímavej

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 24. července 2019 10:55

Pinot Noir Vidíš, já to cítím přesně opačně. Paní na hlídání jsem měla od mala, ono bez příbuzenstva nic jiného nezbývá, do instituce bych miminko fakt nedala.