Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7142 příspěvků moje polička 23. července 2019 09:46

barbucha to mas pravdu. Ona nastesti ani ta babicka nebyla vystavena takovym dramatum, nejhur na tom byli dedove jako totalne nasazeni, ale nastesti zadne koncentraky ani uteky z nich se konat nemusely, ale i tak me to udobi tesne pred valkou a behem ni fascinovalo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 23. července 2019 09:50

Gatita 

To mě taky, a i dřívější... zvlášť když se babička narodila ještě za RU, a logicky si tak pamatovala rodinný historky ještě třeba z 19. století, po jejích prarodičích! Není nad rodinný, starosvětský drby!

Offline Gatita
Avatar
7142 příspěvků moje polička 23. července 2019 10:09

barbuchamoje prababicka se dozila skoro stovky a taky RU pamatovala. Strasne me mrzi, ze jsem toho z ni nevytahla vic. Ale jako diteti/pubertacce me vzdycky prisla tak desive stara, ze jsem se za ni skoro bala chodit,ach jo...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 23. července 2019 10:14

no voni i ty padesátý léta byly asi celkem dramatický

ale pamatuju, jak mi jako dítěti přišlo to vyprávění o válce jako úplný scifi, prostě strašně dávno, a přitom to až zas tak dávno nebylo, to je asi jako když dnešní haranti poslouchaj něco o sametový revoluci a myslej si, že to bylo v pravěku, už je to pro ně jen něco, o čem se učej ve škole

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. července 2019 10:16
Reakce na barbucha:

Gatita 

To mě taky, a i dřívější... zvlášť když se babička narodila ještě za RU, a logicky si tak pamatovala rodinný historky ještě třeba z 19. století, po jejích prarodičích! Není nad rodinný, starosvětský drby!

​můj děda byl ročník 1909, navíc výborně vyprávěl, i historky svého tatínka, třeba z první světové války. Měla jsem dojem, že bratranci jeho vyprávění nahrávali, tak jsem to až tak neřešila. Jenže oni ho tenkrát nahráli a zas to smazali, takže smůla. Docela mě to mrzí... Něco si pamatuju, ale není to ono. A vypráavění babičky nebo dědy, jak byli malí, to jsem měla jako dítě nejradši. Moje děti to zas tak nebere, možná naopak aý budou větší...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. července 2019 10:39

Mně zatajili skoro všechno a teď hoň na východě ty restituce!!

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 23. července 2019 10:47

DrowRanger ja vím, že k nám bude vždycky rád jezdit , jsme na sebe hodně napojení. Ale už to bude jiný.

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 23. července 2019 10:56
Reakce na Potrefenáhusa:

no voni i ty padesátý léta byly asi celkem dramatický

​Já vedla nedávno rozhovor se svou babi. Na sklonku padesátých let jako nejstarší dítě nesměla jít do učení a musela zůstat doma a pracovat v zemědělství. Byla v posledním ročníku školy a těšila se, že se vyučí cukrářkou a pak přišlo nařízení, že musí zůstat v zemědělství. Tak mi vyprávěla, jak v tam při těžké práci nechala zdraví, za směšný peníze, jak s ní pak vymetli po revoluci s důchodem... Fakt neskutečně smutný vyprávění, až k slzám jsem jí svýma otázkama dohnala, ale připadalo mi strašně důležitý to znát. Babi navíc měla sestry, které se vyučit normálně mohly, dneska ty jejich životy jsou diametrálně odlišný. Já si tu situaci vůbec neumím představit a je strašný, jak je tím ten její život poznamenaný

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 23. července 2019 11:16

zelene.oko takhle mojí mámě na zač. šedesátých let vrátili přihlášku na střední, že v místě bydliště se hlásit nesmí - neboť děda (jako její táta) býval živnostník... Takže na střední se směla hlásit jen v jiném městě - jako nic hrozného se jí nestalo, bydlela u tety, ale i tak je to prostě tak absurdní...

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 23. července 2019 11:59
Reakce na Potrefenáhusa:

no voni i ty padesátý léta byly asi celkem dramatický

ale pamatuju, jak mi jako dítěti přišlo to vyprávění o válce jako úplný scifi, prostě strašně dávno, a přitom to až zas tak dávno nebylo, to je asi jako když dnešní haranti poslouchaj něco o sametový revoluci a myslej si, že to bylo v pravěku, už je to pro ně jen něco, o čem se učej ve škole

​ani o tej neznej revolucii sa poriadne neucia, ma zs je to v osnovach niekedy v maji 9.rocnika.

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:20

Karja

MMy máme společná postelova rána, na mazlení a teď už i pokec. On je fakt mimino za odměnu, jakkoli tady byl tento výraz podroben tvrdé kritice. Směje se, žvatlá, je dost vytrvalý a zabaví se koukáním na krtka, v kočárku buď spí nebo kouká na stromy, rád jezdí autem, nosí se v šátku a včera jsem si s ním dala první kávu a toast v kavárně, sice na Arkádách, ale i tak

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:30

Tak Betty to áno, bude to zmena. Teraz som sa inak asi 1x zamyslela, že aké to bolo pre mojich starkých, keď sme tam prestali chodiť.

Online Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:34

dzizisketa Husty!Presne takovy mimina jsem chtela, vzhledem ke svy povaze to bylo dost pravdepodobny! Ale mam neprizpusobivy a na kontrolach u doktora I na to druhy lekar zanadava, ze se neukazuje, zlobi, dnes nakopalo ultrazvuk, no opet nespolupracujici. No musim si casto rikat, ze jsou a budou doufam zdravi jako ripy a to je nejhlavnejsi;-)))). No ale zas na druhou stranu, minuly tyden mi sjela dcera ze schodu, nastesti po zadech, tak nevim jestli ja je neodrovnam, jestli nemam byt ostrazitejsi, ja jsem asi nekdy moc v pohode (tj.lina)

Tak furt chod nekam na sedanky a uzij si to, pak zacnou behat a tak, proste si ty kavicky uzij dosyta I za me!

Online Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:36

Tak Betty Hele, pak si za par let priveze nejakou holku, vezmes ji nekam na vino, pivko, ja myslim, ze to nebude spatny!

Online Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:37

Mutziputzi No, tak me zbyl jen podil v byvalem JZD a krom kazdorocni pozvanky na valnou hromadu z toho nic nejni! Ale aspon tim obcas nekoho pobavim:-D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:44

Karja Ten mam taky z druhý strany, naštěstí v chmelovym, tam se točej prachy!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. července 2019 12:46

dzizisketa 

Jsou dokonalí, ano. Je to jedna z málmyšlenek, které si pamatuju z doby po prvním porodu.

Online Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 23. července 2019 13:03

Mutziputzi Mam bohuzel dojem, ze tady se taky tocej prachy, ale nejak beze me no! Ale na tu valnou hromadu nejdu, to at mi to radsi stale zatajujou!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. července 2019 13:07

Karja Ví pitomci že seš z branže študovaná??

Online Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 23. července 2019 13:11

Mutziputzi Prave vi no, doufam, ze za mnou nekdy s necim neprijdou:-D