Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6368 příspěvků moje polička 23. července 2019 14:06

Milovala jsem babičky vyprávění, jak měli za 1. republiky služku, a ta když měla klepat koberce, tak řekla Milostpaní, ať pán pošle vojáka...a praděda, důstojník, poslal vojáka, aby se služka nemusela dřít s koberci. Pak si myslím jednoho klepače vzala

Nebo když otevřeli po osvobození vysoké školy, tak na filosofické fakultě hned zorganizovali letní semestr a jak byla šílená vedra, ale i tak posluchárny úplně natřískané, ale ticho bylo, že by bylo slyšet špendlíček upadnout...

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. července 2019 14:22

JE tu někdo, kdo začal dávat dítě do jeslí (ne na full time) ještě před prvními narozeninami?

Offline Tabea
Avatar
4573 příspěvků moje polička 23. července 2019 15:47

MP Meri já

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 23. července 2019 16:35

MP Meri

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. července 2019 16:41

Tabea MaeGandal Jak moc se mění "snášenlivost" jestlí v průběhu času? (jasně, každé dítě je jiné, ale stejně). Všichni mě straší, že i když to teď bude snášet dobře, později mi to dá sežrat ... ale tak si říkám, že když nastane horší období, tak prostě docházku přerušíme ... nebo si to představuju jak Hurvínek? Je fakt, že zatím jsem se byla poptat jen v jednom soukromém zařízení (v tom, které by pro mě bylo s ohledem na dostupnost idální) a i tam na mě koukali s lehce zdviženým obočím, jakože je opravdu ještě malý ... 

Offline brrr
Avatar
9899 příspěvků moje polička 23. července 2019 16:47
Nám se sestrou vyprávěly o válce obě babičky místo večerního čtení, o komunismu už moc ne. Ale máme doma dopisy moji prababičky a pradědečka než se vzali a dopisy prababiččiny starší sestry, kde ji varovala, ať nedá na to, že má peníze, že ona je "viac vert" (i když je chudá, má větší hodnotu) a pak ji zas psala, ať už ho chudáka netahá za nos a napíše mu :-)
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. července 2019 16:50

MP Meri zrovna nedávno som dumala nad jaslami, a začalo mi behať hlavou ako riešia uspávanie detí? Predpokladám, že takto malé deti spia každé v iný čas, a veľakrát je uspávanie zložité. Teda aspoň pri tej mojej, spáva dvakrát denne a pokaždé ju uspávam tak 30-45 minút. Či je pre vstup do jaslí podmienka, že dieťa musí vedieť zaspať samé? Ja teda malú ešte do jaslí nechcem dať, len sa mi naskytla jedna pracovná príležitosť, a začalo mi to čisto hypoteticky behať hlavou.

A mám jednu kamarátku, ktorá dala syna do jaslí v 10 mesiacoch. Teraz má malý takmer tri roky, a nevyzerá, že by to na ňom zanechalo stopy. Normálne samostatné veselé dieťa. A kamarátka si veľmi pochvaľuje, že jej ho tam vychovali, a ona mala o robotu menej :-)

Offline continuity
Avatar
33120 příspěvků moje polička 23. července 2019 16:51

MP Meri asi to nema cenu resit tady, spis v tech jeslich. Protoze, pokud oni takove ditko moc nechteji, nedavala bych ho tam. Muze jit treba jenom o to, ze na takto male nejsou zarizeni. Zavisi i kolik je tam na ty deti dospelych. Taky je blbe, pokud jsou vsechny deti 18 mesicu + a to tvoje bude treba 10. 

A co bych zvazila krome toho zvykani, je imunita, jednak bezne nemoce a ve dnesni neockovaci dobe bych tam asi nedala dite driv nez po prvni vakcine na spalnicky. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. července 2019 17:20

betsey Tak mně je taky ouzko z představy, jak své "dokonalé miminko" odevzdám komusi a děj se vůle boží. Ale na druhou stranu cejtim, jak mi to doma začíná lízt na mozek. Teď je to ještě celkem dobrý, je léto, pořád někde trajdáme, ale úplně se děsim zimy. Normálně ji přežívám silou vůle, s čerstvým miminem sem byla ráda, že dejchám a zima proběhla aniž sem si stačila všimnout, ale s rok a něco dítětem ... abychom se vůbec dožili jara.

continuityOni by ho i vzlai, mají tam nějaké 8 měsíční teď ... jenže prý na takto malé dítě potřebují vyčlenit v podstatě celého člověka (asi i kvůli tomu uspávání) a tím pádem by preferovali pravidelnou docházku, což zae nemůžu nabídnout já, potřebovala bych spíš ad hoc cca půl den ... a na to se moc netvářili, že na takovéto nárazovky je moc malý, no (a pak ten personál). Ale tak byly to jedny jediný jestle, kde jsem se zatím ptala. 

EDIT

Z nemocí obecně strach nemám. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 23. července 2019 17:30
Reakce na Mohučanka:

Milovala jsem babičky vyprávění, jak měli za 1. republiky služku, a ta když měla klepat koberce, tak řekla Milostpaní, ať pán pošle vojáka...a praděda, důstojník, poslal vojáka, aby se služka nemusela dřít s koberci. Pak si myslím jednoho klepače vzala

​Můj děda byl taky důstojník (byl u dělostřelectva anžto rád jezdil na koni, a portréty koní a jejich vítězný stužky mu visely všude po baráku)... a o služce měl mnoho veselých historek, zejména z období těsně po svatbě, kdy mu ta dobrá, avšak poněkud vlezlá žena neustále klepala na dveře: Mladej pane, nepotřebujou zouvák? Nechtěj vodu? a dědečka to kapku rušilo v manželskejch povinnostech

Babička o tom nevyprávěla, neb podle jejího přístupu děti vznikají z ducha svatýho a nikdy v životě by nepřipustila, že by se byla někdy účastnila něčeho tak strašného...

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 23. července 2019 17:54

MP Meri ja ne, ale v jeslich, kam chodil syn (az od necelych 2 let) berou deti uz od pul roku. par takovych, co tam lezly po ctyrech s dudlikem v puse, tam chodilo. Ucitelky to myslim celkem zvladaly. Deti asi taky. I kdyz syn se adaptoval dlooouho, fakt tam nechodil rad.zlomilo se to az po tretich narozeninach prestupem do klasicke skolky. Tri roky jsou celkem jistota,ze to dite zvladne, pred timto meznikem je to individulani...

Ale teda...osobni vsuvka:syn mi to deponovani dal sezrat i tak a (mozna je to jen v me hlave) teprv ted mam dojem, ze me zacal brat vic na milost, driv chtel jen tatu a "mama pryc". Ted s nami byla na dovolene holcicka, presne ve veku, v jakem syn nastoupil do jesli. A rikala jsem si, ze to je fakt jeste hodne male dite...Jenze ja uz z toho doma nemohla, tak silna osobnost nejsem. 

 

Online Pinot Noir
Avatar
24262 příspěvků moje polička 23. července 2019 18:24

MP Meri Najdi si zařízení, kde s tím nemají problém. Náš nastoupil v 15 měsících, ještě nechodil. Berou tam děti od 6 měsíců. Docházka byla nárazová, dvakrát nebo třikrát týdně, dala jsem vědět vždy jen SMS den před, stačilo i tentýž den do 8:00, aby s ním počítali na oběd. Býval tam do 15:00. Ze spaní jsem měla obavu, řekla jsem jim, že je zvyklý mě držet za ruku, tak teta řekla, no tak ho budeme držet za ruku, není problém. A spával tam krásně, občas ho ho museli budit, aby vůbec stihl sníst svačinu, než pro něj přijdu. Spával tam dobře i v době, kdy měl doma období bez denního spánku.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. července 2019 19:41

MP Meri ja jeden týždeň závidím všetkým, čo chodia do práce a túžim po nejakej pracovnej výzve a ďalší týždeň som doma spokojná a pochvaľujem si, aké je super, že môžem stráviť celý deň v parku a nemusím sedieť do večera v kancli :-) Ale celkovo si materskú fakt užívam, a rada som celý deň s malou, teda okrem toho uspávania, toho mám sem tam plné zuby. 

Aj keď práca mi chýba, alebo teda fakt nejaká tá výzva, ale od septembra som sa prihlásila na kurz účtovníctva, tak si zabavím aj mozog na tej materskej :-)

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 23. července 2019 20:03

betsey To asi až tak nesouvisí s věkem, ale spíš s povahou dítěte. Mně dodnes vyčítá mladší i klasickou školku, kam chodil od 3. Je pravda, že je to takovej cíťa a celé roky tam protrpěl a probrečel někde ve stanu. Občas se i stalo, že ho tam zapomněli, když šli ven.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. července 2019 20:18

Pinot Noir Jo, takhle nějak jsem si to představovala ...zkusim se poohlidnout ještě jinde. Asi sem se nechala okouzlit logistickou výhodností tohohle zařízení, mám ho přímo u práce, takže časová ztráta při přesunu do zaměstnání by byla minimální, tj. i poměr výdělek/školkovné by vycházel víc než příznivě ...

betsey Moje dítě je fakt zlaté, ale už je mi to prostě doma dlouhé. Na jednu stranu samozřejmě taky si říkám kdy jindy se mi podaří procházka ve všední den dopoledne apod., ale tak nechci se vrátit na full time. Prostě bych chtěla od každýho něco ;)

Offline Tabea
Avatar
4573 příspěvků moje polička 23. července 2019 21:24

MP Meri Syn začal chodit do jeslí pár dní před 10. měsícem, myslím, že to tenkrát fakt bodlo nám oběma. Dcera začala chodit až v 1,5r, protože jsme byli dlouhodobě v zahraničí. Když je srovnám, tak oba byli v pohodě, z pozorování dalších dětí v jeslích mi přišlo, že úplně malé to zvládaly líp, než ty co začínaly kolem 2. roku. Jediné, čeho bych se bála, je ta nepravidelnost. Moje děti chodily/chodí každý den, takže nebyl důvod, aby zkoušely třeba smlouvat, že dneska ne, až zítra. Obecně po delší době doma (dovolená) ráno třeba nechtěly zůstat. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. července 2019 21:26

MP Meri toto krásne spĺňa živnosť, ale je fakt naprd, keď človek musí neustále rozmýšľať, či ďalší mesiac zarobí (čiže železná rezerva pokrývajúca  niekoľko mesiacov hypotéky, nájmu a stravy to istí...). Ale je mi jasné, že nie každé povolanie sa dárobiť na živnosť.

Offline Tabea
Avatar
4573 příspěvků moje polička 23. července 2019 21:32

MP Meri Jo a se spaním jsem se u prvního dítěte předem stresovala, jak to bude, u druhého už jsem to vůbec neřešila. Stejně děti ve skupině s někým cizím  fungujou úplně jinak, než doma s matkou. Syna napřed uspávaly v kočáru, rychle se přenastavil (sám) na jedno spaní po obědě. Když vypadal KO už před obědem, tak ho uspaly hned, nebo někomu vytuhnul v náruči. Pak se jednou rozhodl, že půjde s ostatníma do ložnice a pak už spal tam. Klidně bych se vsadila, že ani vaše děti nikdo nebude muset drndat půl hodiny, jako je to nutnost doma.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. července 2019 21:37
Reakce na DrowRanger:

MP Meri toto krásne spĺňa živnosť, ale je fakt naprd, keď človek musí neustále rozmýšľať, či ďalší mesiac zarobí (čiže železná rezerva pokrývajúca  niekoľko mesiacov hypotéky, nájmu a stravy to istí...). Ale je mi jasné, že nie každé povolanie sa dárobiť na živnosť.

​No, já z domova pracuju cca od 3. měsíce malého, Ale za prvé to pro mě není řešení, protože potřebuju vypadnout mezi lidi a za druhé se mi kupí schůzky, kam se fakt nehodí vzít dítě s sebou a práce, kterou prostě nemůžu dělat s děckem na klíně. Takže to dlouhodobě odkládám a pak mě i štve ten ušlej potenciální výdělek, no.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. července 2019 21:42

MP Meri my sme živnostníci obaja, takže to balancujeme a robí jeden jeden deň a druhý druhý deň, ak by muž mal normálne zamestnanie s klasickou pracovnou dobou, tak by som to asi fakt nedala. Klobúk dole pred tebou teda.