Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:41

My jsme měli tu výhodu, že s náma bydleli prarodiče i ta babiččina neprovdaná sestra, pročež  matka radostně mazala po šestinedělí do práce a já šla do kolektivu až poslední rok před základkou, což jsem nesla velmi nelibě

Offline Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:50

Mutziputzi Já jsem dokonce takovej krkavec, že bych občas ráda dala dítě do školky a do práce vůbec nešla

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:52

Pinot Noir nejvíc nejlepší varianta!

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 25. července 2019 11:02

Mutziputzi kolegyně pracovala s malým dost nemocným dítětem (teď je na druhé mateřské), home office není problém. Problém je, že všechny věci se přes net řešit nedají, a když je domluvené důležité jednání nebo služební cesta, kvůli které partner v podstatě zastavuje část provozu, poprvé se odloží, podruhé už je to špatné. A pěstovat si dalšího zaměstnance jen proto, aby ji zastoupil, to taky není ideální. V určitých věcech se dá zástup zařídit z lidí z firmy, ale jsou věci, u kterých má být konkrétní osoba, která za projekt zodpovídá. U nás se to nějak vždycky vyřešilo, ale dovedu si představit, že ne vždy a ne všude by to tolerovali, i když je všem jasné, že ta matka za nemoc dítěte nemůže.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 25. července 2019 11:03

barbucha já jsem šla do kolektivu až do školy a byl to průser, protože všichni se znali ze školky a já byla outsider. A ještě ze začátku dost nemocnej.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 11:09

Kokoska já vím že to není jednoduchý, ale v ideálním světě by se s tím mohlo začít počítat, takže ano, měla by být zastupitelnosti u podobně "rizikových" zaměstnanců a počítat se s ní, ne tak, že ostatní dsostanou za matku, co musí být doma s dítětem práci navíc a nějak se to udělá, prostě s tím při kalkulaci stavů počítat.

Offline dzizisketa
Avatar
7487 příspěvků moje polička 25. července 2019 12:33

Malý v noci spal téměř osm hodin! A ráno si poprvé něco nacpal do pusy a žužlal! A hlavně jsem včera byla na masáži, tj. hodinu a půl sama venku! A pokud bude tento trend setrvalý, tak bych to viděla nejpozději v září zase začít běhat se psem, jupí! 

Offline 711990
Avatar
17167 příspěvků moje polička 25. července 2019 12:46

dzizisketa ty jeste nevis, ze takovy veci se nahlas nerikaj? Nejpozdeji zitra v noci z nej bude malej satan!

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 25. července 2019 12:52

dzizisketa 711990 nahlas nebo potichu, je uplne jedno. Ty deti jdou v sinusoidach. Ani jeden extrem pravdepodobne nevydrzi prilis dlouho, rozhodne ne trvale.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:14

Mutziputzi zastup za materskou je samozrejmost, ale nevim, ktera firma by si drzela cloveka napr za 40 tis.mesicne, ze co kdyby byla pani tyden doma s ditetem.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:18

Kokoska to přeci není nutný, existuje mechanismus zkrácených úvazků a podobně, najmout bábu co bude sedět v koutě na židli a začne účtovat až ve chvíli, kdy jde kolegyně matka na paragraf, to jsem na mysli neměla

Offline baltik
Avatar
4443 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:26

Mutziputzi no a kdyz tam zrovna budou obe dve nebo naopak, kdyz zrovna budou obe dve mit nemocne deti, tak co?

jasne, vychazet vstric, ale z pohledu zamestnavatele to taky neni tak jednoduche a nejde jenom o zeny

u nas je jeden odborny zamestnanec, muz, ktery svou praci zcela zvlada v jednom v beznych podminkach, ale ma dve deti, ktere jsou hodne nemocne a stridaji se s manzelkou a na jare chybel fakt casto a proste to nemohl nikdo jiny udelat, protoze z domova se to udelat neda a nikdo jiny na to nema znalosti a zkusenosti

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:30

baltik ne že tam budou obě, přece, ten "plus úvazek" může mít někdo ke svému stávajícímu například, aby se předešlo dojmu, že někdo má nemocný dítě a ostatní za něj dřou, samozřejmě záleží na druhu práce, některý se daj řešit i agenturním zaměstnancem třeba

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:31

Mutziputzi jiste, rozdelit praci na dval idi, pokud dneska najdete nekoho, kdo chce jit na pul uvazku nebo i min. A v momente, kdy ta matka zustane doma, zas ten druhy bude delat neco navic za jineho.  Navic v pripade kvalifikovane prace, kde se musi clovek nejakou dobu ucit, neni moc lidi ochotnych investovat svuj potencial s tim, ze treba za 3, 4 roky uz nebude potreba a bude muset zacinat znovu jinde. Idea je to pekna, v praxi nekde urcite uskutecnitelna lip, nekde stezi.

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:39

Kokoska A on dneska nikdo nechce menší úvazky? Já teda bych ho brala všema deseti, vím minimálně o dvou dalších osobách, co to mají stejně, akorát ta nabídka kratších úvazků se blíží v podstatě nule.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:42

Estara vzhledem k tomu, ze u nas polovicni uvazek spociva v praci na plny za polovicni plat tak ne, nechce

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:45

Estara u nas malo,protoze prave jde o odbornou cinnost a kdyz uz se to nekdo nauci, chce to zuzitkovat. Od roku 1991 byly takove pripady 2 a stejne pak sli ti dotycni jinam, protozr i pri polovicnim uvazku obcas proste museli nekam jet nebo byt k dispozici cely den.

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:49

Kokoska Jako v úplně konkrétním zaměstnání to beru, ale jak to bylo napsáno: "pokud dneska najdete někoho...", tak to na mě působilo spíš, že nikdo nikde nechce dělat na kratší úvazky.

Offline Pinot Noir
Avatar
24565 příspěvků moje polička 25. července 2019 13:51
Reakce na Estara:

Kokoska A on dneska nikdo nechce menší úvazky? Já teda bych ho brala všema deseti, vím minimálně o dvou dalších osobách, co to mají stejně, akorát ta nabídka kratších úvazků se blíží v podstatě nule.

​Když jsem odešla na mateřskou, dvě kolegyně, které pracovaly na 50% úvazek, si ji zvýšily na 75%, takže pokryly z poloviny můj odchod. Na zbytek, tj. poloviční úvazek se začal hledat člověk už dva měsíce před mým odchodem. Vrátila jsem se v 15 měsících dítěte a hádej? Za celou dobu nikoho nenašli. Ano, pár lidí se tam vystřídalo, ale buď byli neschopní, nebo je to nebavilo, jedna skrytá alkoholička, jedné se zdálo, že se po ní chce moc práce... Můj zaměstnavatel je ke zkráceným úvazkům velmi vstřícný, ale najít lidi je i tak veliký problém.

Offline JankaM
Avatar
2398 příspěvků moje polička 25. července 2019 15:03

dzizisketa neztrácej naději, neposlouchej ostatní, ja měla takové  obě  děti