Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 24. července 2019 17:13

Gatita to by me taky zajimalo, kolegyne odchazi pristi tyden. Muzou se davat veci na dite nebo je to nejak nevhodne (tradice)?

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 24. července 2019 17:16

baltik Gatita Myslím, že se tady docela často zmiňuje, že na dítě toho taková žena dostane spoustu a je milé dostat něco vyloženě pro sebe.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 24. července 2019 17:20

Aranel ale co?

Ve smyslu, jenom pro ni, uplne bez navaznosti na materskou?

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 24. července 2019 18:11

baltik knížku? přeci jen před příchodem dítěte nebo až se to usadí nebo při kojení by na čtení mohl být čas, tak mi to nepřijde mimo. To bych ocenila, jinak mě nic nenapadá

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 24. července 2019 18:49

MaeGandal hm, diky, knizky kupuju rada, i kdyz toto tema jsme snad neprobirali a neznam vubec vkus

Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 24. července 2019 19:00

baltik co třeba něco dobrého? Oříšky, čaj, pralinky? Nebo něco pečujícího, co by zvládla ještě před porodem? Já bych třeba z poukazu na kosmetiku nebo pedikúru měla radost. Radši bych dala něco ženě než dítěti, s tím souhlasím. Na matku si málokdo vzpomene...

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 24. července 2019 19:56

Malenge přesně to jsem chtěla napsat. Poukaz na pedikuru, aby měla u porodu pěkný chodidla.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 24. července 2019 20:30

baltik Gatita me se to ted tykalo a dostala jsem neco na dite, navic dost nestastne vybrane...poukaz na pedikuru nebo neco mileho bez navaznosti na deti by potesilo vic:) to si nestezuju, jen uz proste mam vse porizene a tohle bylo navic:) ale to asi zalezi, jak jste si blizke, protoze podobne ladeny darek od kamaradek me velice potesil, ale ten pracovni se proste hodne netrefil:)

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 24. července 2019 21:46

Ach jo, já jsem poslední měsíce děsná plačka a tyhle příběhy z jeslí mne dostaly, to mi nedělejte. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 25. července 2019 06:14
Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 25. července 2019 06:55

A vlastně v Praze znám taky jednu týdenní školku, od pondělí do pátku s internátem. Pro ty rodiče to musí být hrozné... (je to speciální vzdělávání pro děti s handicapem).

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 25. července 2019 08:40

žluťásek diky ale tu mame:) 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 08:56

Já teda nevim no, já jsem byla v jeslích od 6 měsíců, i si pamatuju, že máma vodila mě do školky a o 4 roky mladšího bratra do jeslí, kdy mu zcela jistě taky ještě nebyl ani rok, fakt jsme to přežili bez větší deprivace a psychóz v dospělosti, u nás je mateřská nesmyslně velkorysá podle mě, je to nefungujícím pracovním trhem, spousta matek je doma, protože nemaj šanci mít práci kompatibilní s miminem.

Offline Gatita
Avatar
7142 příspěvků moje polička 25. července 2019 09:06

Tabea 711990 i ostatnim dik za tipy, ja to nejak vyresim. O nic nejde, melo by to byt neco opravdu maleho a symbolickeho, spis jen proto, ze nebudu na ofiko rozlucce. Vidim to na minibaleni pralinek, pripadne neco maleho kosmetickeho, zadna originalita se holt konat nebude. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24433 příspěvků moje polička 25. července 2019 09:23

Mutziputzi Taky jsem byla v jeslích, žádné následky nepozoruju. Roční dítě ten nástup zvládne podle mě mnohem snáz než tříleté. Mrzí mě, že se nám do toho přisr**a ta mononukleóza a následně epidemie neštovic v kombinaci s mým porodem, takže kluk nebyl ve školce od Velikonoc. Návrat bude vlastně jako první nástup, už si na školku nepamatuje. Štve mě to, hladké to tentokrát určitě nebude. 

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:03

Sousedka pracovala v nočních jeslích/školce! Už si nepamatuju, kde přesně to bylo, jestli tady na Smíchově nebo kde... (už umřela, tak se nezeptám), byly jediný v Praze, a co vyprávěla... přesně: že si někdy rodiče to dítě nevyzvedli vůbec, popř. jednou za měsíc... byla to teda asi spíš taková úschovna dětí na dobu neurčitou

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:16

Pinot Noir No ale to je právě ono, třeba nemoci, proč je vlastně výhodný být s malým dítětem doma, než se nervovat, kdy zas onemocní a já nestihnu v práci něco... I když oni i ty větší ještě chytnou kde co. U nás tak od druhé třídy je klid a vlastně vůbec není nemocnej, občas rýma. Jinak do těch dvou let to bylo fakt maso, a to nebyla žádná mononukleóza naštěstí, jen chřipky a kašle atd., ale fakt často...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:32

moonlight výhodný je to v čem, když člověk doma bejt nechce?

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:37

Mutziputzi No já to chápu, že někdo nechce být tři roky na mateřský, to nikomu neberu. Ale když je dítě nemocný, tak s ním stejně musíš být doma, a když už pracuješ, tak seš třeba na nervy, a že ty malý děti jsou dost nemocný. Jen tak mě to napadlo, když jsem to četla o těch nemocích.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2019 10:38

moonlight to je to co píšu, zaměstnavatelé nechtěj a neumí dát matkám podmínky bohužel