Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 10:59
Reakce na Kokoska:

"Myslím si, že existence ČR mimo Unii by v současné době byla hodně kompliovaná. Prostý fakt, že víc dostáváme než dáváme, tomu nasvědčuje."

Ano, ale rozhodovali bychom více o tom, kam ty peníze investovat. Nechce se mi věřit, že by prošlo tolik pochybných nepotřebných projektů financovaných z neuvěřitelně ničemně nasměrovaných os a programů, kdyby to tak nenabízela rovnou EU a proto byly "neprůstřelné".

Což je výtka k tomu financování

Ad výzkum, vidím do toho trochu zvenčí (posledních 25 let), ne zevnitř a určitě by se věda a výzkum nezvedla tak rychle, jako s pomocí peněz z EU. Základní především.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:09
Reakce na Mirka:

Ty neúčelně vynaložené prostředky na nepotřebné projekty ale nejsou chybou EU, ale podvodníků a neschopů v našich samosprávách 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:15
Reakce na Mutziputzi:

to neeee, ja to myslela spis jako, ze je to takova ta pekna ceska kultůra pro spoustu jejich volicu

macko.pu
Avatar
23. října 2017 11:22
Reakce na razorblade:

to neeee, ja to myslela spis jako, ze je to takova ta pekna ceska kultůra pro spoustu jejich volicu

.... aj sa dozviem aká by mala byť tá správna česká kultúra pre tých správne orientovaných voličov???

   ináč toto nekonečné hranie sa na my sme my, a tí ostatní sú blbci je úmorné (už len čítať)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:23
Reakce na Mutziputzi:

Kterým k tomu EU nasměrování podpory výrazně pomohla. A taky heslo čerpat a čerpat, za každou cenu. Co by tomu řekl prostý občan, že jsme mohli čerpat a nevyčerpali. Ty prostředky jsou přesně účelově určené a pokud je lze čerpat (dokonce nutno čerpat!) na všechny ty brownfieldy, sjezdovky, wellnesy, centra geotermální energie ap. je něco špatně. EU se to snaží následně hlídat složitými a neprůhlednými pravidly pro veřejnou podporu, na která se tu zvysoka kašle. O tom, kolik celý ten mechanismus stojí peněz, je lépei nemluvit, ještěrka žere vlastní ocas.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:26
Reakce na Mirka:

akorat vysvetlovat to je asi dost zbytecny, pac dle mych zkusenosti dotace vitaji

a) lide hloupi kteri tohle nepochopi

b) lide kteri se na nich prizivuji (a tech je vazne neuveritelny mnozstvi)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:27
Reakce na Mirka:

Jojo, peníze kazí charakter, čecháček je nedostávat z Bruselu, dobře by hospodařil se svejma, jasně

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:31

A chytrý jsou ti co dokola melou to samý jako ty, že? Všechno je špatně, to co je dobře tak a co jako, vystoupíme a co to vyřeší - nic samozřejmě, dotace špatně, co bez nich - nevim....ale jo ty jedna Machová

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:31
Reakce na Mutziputzi:

My jsem tu porovnávaly hospodaření se svýma a evropskýma? Nevšimla jsem si. Mluvilo se o pozitivech a negativech evropských dotací. A že jsem takové ptákoviny v dotačních programech z našeho rozpočtu neviděla, to jsem tedy neviděla. S tím mj. souvisí všechny ty aféry ROPek.

Offline Kokoska
Avatar
28407 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:37
Reakce na Mutziputzi:

Jak s vámi v mnoha věcech nesouhlasím, tak tady 100% souhlas :)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:37
Reakce na Mirka:

Nepadlo něco o tom, že bychom více rozhodovali do čeho investovat? To asi jo, protože dohromady do ničeho s naším rozpočtem. To, že u nás někdo krade není chyba toho, kdo nám poskytuje dotace

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:37
Reakce na Mutziputzi:

ano prosim

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:38
Reakce na Kokoska:

Ty ostatní věci to bude jenom nedorozumění, věřte mi

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:38

A Norové kradou český děti, na to nezapomeň prosim tě

Offline Kokoska
Avatar
28407 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:39
Reakce na Mutziputzi:

Těžko, líbí se mi kolena Dary R. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:40
Reakce na Mutziputzi:

Těžko debatovat, když nerozlišuješ mezi poskytováním a čerpáním Já psala o poskytování.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:42
Reakce na Mirka:

Jeden poskytuje, druhej čerpá, stačí to takhle rozlišit? To že ten druhej krade nebo neumí není chyba toho prvního, už?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:45
Reakce na Mutziputzi:

Jenomže tady někdo poskytuje velmi nesmyslně, o tom jsem psala. A ten, kdo čerpá je pak zloděj? Nebo je šikovný podnikatel? A ten, kdo nečerpá, je co? Odpovědný? Blbý?  Na to si odpoví každý jinak.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:47
Reakce na macko.pu:

tak to necitaj :) ale moc lidi, kteri chodi do divadla a do opery pitomia fakt nevoli ;)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:50
Reakce na Mirka:

Takze by meli z Bruselu dojizdet a sami urcovat do ceho se bude investovat a asi i to sami stavet ze jo, Cechovi neduverovat ohledne zadosti..pak bude zas nadavacka, ze Brusel strka do vseho frnak a poctivej Cech si nemuze ani pozadat co by chtel;-) Kdopakzada o dotace?