Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:53
Reakce na continuity:

Každý podle svých schopností fakt není komunismus, naopak - všem stejně bez ohledu na ně, solidarita, která skutečně fungovat nemůže, dotační politika EU je něco úplně jinýho, chyby lidskýho faktoru, byť možná rozsáhlé z toho utopii ještě dle mého nedělají.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:58
Reakce na Mutziputzi:

no tak dle mého názoru přesně tohle je snad definice utopie - myšlenka realizovaná absolutně bez zohlednění skutečné lidské povahy

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:59

Ty kradeš?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:02
Reakce na Mutziputzi:

ale dity

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:04

Já ne no, přijde mi to normální, v mém okolí se taky nekrade

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. října 2017 21:48
Reakce na Jiná Realita:

tak si odstraňte SE. je to úplně jedno, rozkrade je váš soused, váš nadřízený, váš starosta, vás teda podezírat nebudu. jakmile někde vznikne dotace, je minimálně 50% šance, že bude rozkradena, zneužita, nebo nikoli rozumně použita. ať se podívám do vlastní obce, do sousední obce, do školy, na úřad...prostě kdekoli, vždycky je to alespoň částečné zlo. pokud není, tak stejně jen proto, že do toho dost nevidím.

děláme školení, a co nám vykládal za zkazky ten člověk z firmy, co nám to dělá, to snad není ani možný.

nevím, co je na tom, že dotace v české republice jsou minimálně z 50% jen příležitost k špatnosti, a nic se na tom nezmění,k nepochopení. a na to, že by se to konečně mělo i mezi lidmi s růžovými brýlemi začít brát jako fakt, a dotace omezovat.

No dobre, Cesi kradou. Po tomhle vikendu se jich zastavat nebudu, pac k tomu este i blbe volej 

Ale kdyby se zrusily veskery dotace, tak co si s tema prachama EU pocne? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. října 2017 22:07
Reakce na barbucha:

Mohli by přidat Řecku 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 23:16
Reakce na Dadoo:

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 07:24

Ne dneska, už předevčírem, ty útoky na Prchala jsou absolutně debilní!

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:01

Tohle téma i tohle vlákno mi jde zrovna do rány.  Včera jsme se dozvěděli, že Olomoucká nemocnice, potřebuje kompletně vyměnit infuzní techniku, ale zakázku musí zadat chráněné dílně. V Česku neexistuje chráněná dílna, která by vyráběla infuzní techniku. Takže se musí najít chráněná dílna, ta koupí infuzní techniku a s marží prodá nemocnici, ta na to pak může čerpat dotace. Jo, někdy je to blbě už z EU prostě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:08
Reakce na ice:

Zajímavý, kde to píšou?

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:12
Reakce na ice:

Tohle téma i tohle vlákno mi jde zrovna do rány.  Včera jsme se dozvěděli, že Olomoucká nemocnice, potřebuje kompletně vyměnit infuzní techniku, ale zakázku musí zadat chráněné dílně. V Česku neexistuje chráněná dílna, která by vyráběla infuzní techniku. Takže se musí najít chráněná dílna, ta koupí infuzní techniku a s marží prodá nemocnici, ta na to pak může čerpat dotace. Jo, někdy je to blbě už z EU prostě.

pak je snad ještě možnost to nakoupit přímo od dodavatele  a bez dotace ne? .... a teď jde o to, která varianta je pro nemocnici levnější

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:14
Reakce na Berta:

Tak hlavně nemocnice by měla vytvářet pracovní místa pro zdravotně handicapované nebo využívat služeb chráněných dílen standardně, potom by nemusela takhle čachrovat, pokud je to tedy pravda, v zadávací dokumentaci nic takového není, proto mě zajímá zdroj

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:15
Reakce na Mutziputzi:

netuším jestli už to někde píšou

jo tak píšou, stačí hledat 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:25
Reakce na Mutziputzi:

Tak hlavně nemocnice by měla vytvářet pracovní místa pro zdravotně handicapované nebo využívat služeb chráněných dílen standardně, potom by nemusela takhle čachrovat, pokud je to tedy pravda, v zadávací dokumentaci nic takového není, proto mě zajímá zdroj

Bylo by to  bohulibé, ale v nemocnici se má hlavně léčit a to dobře a efektivně....nemocnice tady není od toho,  aby vytvářela místa  pro zdravotně handikepované atd.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:33
Reakce na Berta:

Tak to nemyslím, nemusí, ale pokud chce čerpat příspěvky od státu a nevím jaké další benefity, měla by, resp. musí, není to nic komplikujícího, může to být dodávka kancelářských potřeb nebo prádelna třeba, pokud to nedělá a na benefity přesto aspiruje dopadá to jak píše Ice, opět to není ale chyba EU ani systému dotací, je to špatný management, který absentoval na selský rozum nebo logiku, jako profláklý "nechci slevu zadarmo".

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:36

ja se priznavam, ze pro me je hluboce deprimujici tuhle diskuzi cist. to naprosty presvedceni, ze neco nefunguje, hledani vsech prikladu, kde to nejde (at uz dolozitelnych nebo typu jedna pani povidala), bez zohledneni spousty veci, ktery fungujou, bez nejakyho celkovyho pohledu na prinos a ztraty, bez navrhu na to, jak veci zlepsit, proste je to system na hovno, lidi jsou na hovno, rozkrade se to... blabla.

treba to blby pomazankovy maslo: omilalo se tisickrat, ze to je narizeni o oznacovani vyrobku, slouzici k ochrane spotrebitele, aby si kdekdo nemohl prodavat jakejkoliv sajrajt. ze cr mohla pozadat o vyjimku u tradicniho vyrobku, ale neudelala to. ale stejne tu tenhle priklad nekdo zmini... ja uz fakt nevim 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:39
Reakce na Lilly_Ku:

Já se divim, že si děvčata už jenom neprojdou politickou scénu a nezamyslí se nad tím, proč jejich názory vyznává takřka výhradně pouze největší svoloč mezi kandidáty, mně by svitla kontrolka

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:45

jeden takovy mirumilovny volic SPD  Zdroj: facebook, verejny profil

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. října 2017 09:57

Pana Frantiska zdravim z Prahy! 

V nedeli vecere v la bottega tusarova, vcera shopping (mensi teda), dnes joga, zitra italstina, v patek pracovni vecirek, v sobotu znova Kintera, v nedeli relax doma, masaz apod. Zije se tu skvele