Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:53
Reakce na Mutziputzi:

Ty asi nevíš, jak se dotace poskytují, že, jinak bys nemohla předchozí příspěvek napsat. Pak tu ovšem vypisuju zbytečně.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:54
Reakce na razorblade:

no je fakt, ze cela statni podpora kultury je mala domu pro stredni a vyssi tridu, panc ta tyhle dotovany nabidky nejvic vyuziva... tento tyden du na aktualni divadlo, v podstate smesny vstupny 15 eur, dotovany ze vsech moznych zdroju. ja si teda nestezuju, ale pri tyhle prilezitosti jsem si na to vzpomnela.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:58
Reakce na Mirka:

Ty vis houby a evidentne ti to staci, zdroje jsou verejny, fakt staci malo a nejlepe nepodlehat tendencnim nazorum

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:58
Reakce na Lilly_Ku:

A pro koho jsou malá domů dotace na sport? Vím, že nepíšeš o ČR, ale tady jsou vysoké, neprůhledné a končí úplně někde jinde, než ve sportu.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 11:59
Reakce na Mutziputzi:

Díky, že ses obtěžovala to zazdít.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:02
Reakce na Mirka:

Doufam, tyhle jedna pani povidala a proto vim z vas nejvic, co tady ventilujes,  jsou dost nezazivny

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:05
Reakce na Mirka:

mam pocit, ze se kazda bavime trochu o necem jinem... mi dotace v principu nevadi, spis jsem si na to vzpomnela, protoze jsem si ted kupovala vstupenku. to, ze se nekde rozkradou, vidim primarne spis jako problem konkretnich lidi a nastaveni, ne jako problem dotaci.

macko.pu
Avatar
23. října 2017 12:20
Reakce na razorblade:

tak to necitaj :) ale moc lidi, kteri chodi do divadla a do opery pitomia fakt nevoli ;)

... pitomia nepoznám, to si sa asi zmýlila, že :)))

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:10
Reakce na macko.pu:

Miloše Jitrnici znáš? ;-)

macko.pu
Avatar
23. října 2017 13:18
Reakce na Mutziputzi:

Miloše Jitrnici znáš? ;-)

haha, už som ako ty, zadal som to do gúglu a vyskočil mi váš čoskoro staronový prezident :)))

Offline RoSa
Avatar
8256 příspěvků moje polička 23. října 2017 14:42
Reakce na Mirka:

myslím, že dámy jen nevědí, že Ty víš...

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 23. října 2017 14:55
Reakce na Mirka:

A pro koho jsou malá domů dotace na sport? Vím, že nepíšeš o ČR, ale tady jsou vysoké, neprůhledné a končí úplně někde jinde, než ve sportu.

A to je chyba Unie? Pokud vím, nedostane třeba firma peníze přímo od Unie, ale dejme tomu od Ministerstva pro rozvoj, které unijní dotační fondy spravuje. Stejně tak firma nežádá přímo tu Unii, ale ministerstvo, které má prozkoumat podmínky, oprávněnost žádosti a rozhodnout o udělení nebo neudělení. 

Mimochodem, proto si pořád myslím, že pokud zloduch B. podvodně získal dotaci, byla to především chyba těch, kdo ji udělili.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. října 2017 15:06

domnívám se, že je chybný názor, zejména v českých podmínkách, že dotace nejsou systémově špatné (ohledně rozkrádání), že špatní jsou lidé kolem nich. to, kdo je udělují, ti, kdo je rozkrádají, ti, komu jsou udělovány....

myslím, že je načase v našich končinách uznat fakt, že dotace jsou tady špatné, protože jejich neoddělitelným znakem je, že se z těch prostředků min. 50%, a to jsem hodně úzkoprsá, rozkrade nebo použije na něco zbytečného/špatného/jiného než určeného. ve všech oborech. je to jejich charakteristický, nezměnitelný znak, kterého se tady nikdy nezbavíme, stejně jako třeba komunistického smýšlení. dotace jsou pouze příležitost více či méně krást a využívat a hlavně plýtvat prostředky, které by bylo možno užít k mnohem bohumilejším věcem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 23. října 2017 15:15
Reakce na Jiná Realita:

proto rikam ze kdo nechape, ze je lepsi nechat ty penize lidem, at si sami poridi co chteji (=nizsi dane), bud je tak hloupy, nebo si z toho chce taky ukrast. takovy je muj nazor.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 15:16
Reakce na RoSa:

To mi nevadí, jen jsem se po x-té přesvědčila o tom, že brouk Pytlík je nesmrtelný, a že snaha přispět do diskuse, pokud o tématu něco vím, nemá smysl, protože o téma fakt nejde.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 15:22
Reakce na Mirka:

Není potřeba ze sebe dělat mučedníka, stačí do diskuze přispět čímkoli jiným než opakováním Je to špatně, protože je to špatně, to už kolik opravdovejch odborníků zůstalo zneuznalých z důvodu argumentační nedostatečnosti a o téma nejde, já si kolena vyargumentuju i když mě vzbudí o půlnoci

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 15:25
Reakce na Kokoska:

Ne, dotace do sportu a většina do kultury, jsou z národního rozpočtu. Jen jsem reagovala na myšlenku Lily, že z dotací do kultury má prospěch omezená skupina lidí, jako spotřebitelů. Ve sportu je to obdobné, dotace jsou mnohem vyšší a jejich použití a skuteční koneční příjemci mnohem kontroverznější.

Abych nebyla tak nezáživná, určitě všichni "vítáme", že z našich daní se zaplatí cesta a slušný honorář sportovce, který přijede z opačného konce zeměkoule, aby dodal prestiž nějaké místní soutěži. Ale kdo to ví, že?

Offline Karja
Avatar
36057 příspěvků moje polička 23. října 2017 15:26

No jo, jenže málokdo si z toho asi postaví silnici nebo kanalizaci. Jako chápu, taky mě štvou ty měkký projekty typu osvěta, vzdělávání, stezky a kdoví cosi. Ale u těch nákladných a nerentabilních projektů nevím nevím, zda by ty peníze šly v takové výši a tak rychle, pokud by byly čistě ze státního rozpočtu.

macko.pu
Avatar
23. října 2017 15:37

... no ešteže tie fondy v roku 2020 končia, a tým aj tento neskutočne korupčný a zároveň aj mocenský nástroj bruselu voči "novým" krajínám, veď to poznáme, nebudeš poslúchať, bu, bu, bu, zoberieme alebo skrátime ti prílev fondov, a vlády samozrejme poslúchajú, veď kmotrovia v pozadí čakajú na svoje prachy

(nehovoriac o tom že minimálne polovicu do tých fondov predtým vložíme)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 16:08
Reakce na Mutziputzi:

Omlouvám se, že nemám až tolik času. Asi to téma není na pár příspěvků v diskusi. Psala jsem o zcela konkrétních věcech podpořených z EU, o který se asi nejen já domnívám, že není vhodné je podpořit, o čemž si EU myslí opak, protože by jinak těžko tato témata podporovala. Navíc zasahují i do oblasti trhu, resp. nabídky a poptávky, protože dotace zvýhodňuje podnikatele, který ji dostal. Těžko lze reagovat  a stručně, pokud v jednom příspěvku splácáš dohromady řadu pojmů s nějakou Tvojí představou o tom, jak to funguje event. mi podsuneš, že já si to nějak představuju a zdá se, že ty konkrétně uvedené věci rovnou v další diskusi vypouštíš. Znovu opakuju, že pořád píšu o části problému při poskytování dotací z EU, laicky řečeno o "vypsaných dotačních tématech". Diskuse o  korupci, zfalšovaných údajích v žádostech a v závěrečných vyhodnoceních, zneužití při čerpání atd. to je na pár knih, ne na jeden příspěvek - ale o tom jsem výše nepsala.

Tady aspoň jeden odkaz. Doporučuji pročíst si, které projekty byly podpořeny, čím víc do minulosti, tím zajímavější to je. Na stránkách ROP lze taky najít ta podporovaná "témata". A samozřejmě se nedomnívám, že všechny podpořené projekty  neměly být podpořeny, ale po troše studia jistě na takové narazíš.

http://www.rr-jihozapad.cz/?menu=projekty&art=projekty-cestovniho-ruchu

a pro dokreslení konkrétní případ (tam bylo špatně všechno, ale projekt byl v souladu s podmínkami poskytnutí dotace)

https://www.denik.cz/liberecky-kraj/centrum-geotermalni-energie-zacnou-budovat-uz-letos-v-dubnu-20120331-8esq.html

pozornosti doporučuji zejména třetí odstavec od konce a poslední odstavec, kde je uveden účel, jakému bude objekt sloužit. 

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/liberecky/zniceny-kostel-mari-magdaleny-v-liberci-konecne-opravi/r~i:article:706812/

Pro nepozorné čtenáře - vlastníkem je soukromá společnost a doba udržitelnosti (tedy použití k deklarovanému účelu) je pět let (!!!!!).

Opravdu  budeš spokojena s takovýmto vedením diskuse aneb, když někdo něco napíše, musí to podpořit rozsáhlým elaborátem nejlépe stylem trvzení - důkaz? Taky si to uargumentuju kdykoliv.