Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 16:11
Reakce na Mirka:

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 16:17
Reakce na Mirka:

Ja neziju ve vakuu, abych nezaznamenala desitky pripadu zneuziti, pripadne neucelnosti, trh regulovany pouze nabidkou a poptavkou nefunguje skoro nikde a dojem, ze Ja neco vim, ty mas jinej nazor = ja odbornik, ty laik, no podcenuj si, jednou narazis...jsi skeptik, ja ne, to ze neco behem par let nefunguje dokonale neznamena, ze je dobry to zrusit, specialne kdyz plan B nemam, to je asi tak podstata mych reakci na odmitani EU, cimz diskuze zacala.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 23. října 2017 17:09
Reakce na Jiná Realita:

Asi vám nerozumím:

Tvrzení 1.: Chybný názor, zejména v českých podmínkách, že dotace nejsou systémově špatné (ohledně rozkrádání), že špatní jsou lidé kolem nich

Tvrzení 2.:dotace jsou tady špatné, protože jejich neoddělitelným znakem je, že se z těch prostředků min. 50%, a to jsem hodně úzkoprsá, rozkrade nebo použije na něco zbytečného

SE??? Co to je SE - to samo? 

A svádí mě to k otázce - sociální dávky jsou špatně, protože jsou lidé, kteří je zneužívají?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. října 2017 17:57
Reakce na Kokoska:

tak si odstraňte SE. je to úplně jedno, rozkrade je váš soused, váš nadřízený, váš starosta, vás teda podezírat nebudu. jakmile někde vznikne dotace, je minimálně 50% šance, že bude rozkradena, zneužita, nebo nikoli rozumně použita. ať se podívám do vlastní obce, do sousední obce, do školy, na úřad...prostě kdekoli, vždycky je to alespoň částečné zlo. pokud není, tak stejně jen proto, že do toho dost nevidím.

děláme školení, a co nám vykládal za zkazky ten člověk z firmy, co nám to dělá, to snad není ani možný.

nevím, co je na tom, že dotace v české republice jsou minimálně z 50% jen příležitost k špatnosti, a nic se na tom nezmění,k nepochopení. a na to, že by se to konečně mělo i mezi lidmi s růžovými brýlemi začít brát jako fakt, a dotace omezovat.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:09
Reakce na Jiná Realita:

Ja napriklad odmitam pohlizet na sve okoli jako na zlodeje a akceptovat to, neni to pravda, az me to urazi, ze nekdo takhle pausalizuje

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:16
Reakce na Mutziputzi:

a právě proto to tady možná tak vypadá.

protože každý řekne "to jsou ojedinělé případy", "je to jen v těch konkrétních lidech".

je to ale systémový problém.

věřte, že kradě většina národa.

já si klidně dovolím paušalizovat, moje zkušenosti jsou nesmírně bohaté. poslední dobou jsem se setkala s tolika zloději, do kterých bych to nikdy neřekla, vzdělaní lidi, mnozí měli vysokou, lidi navenek na úrovni, že už si opravdu myslím, že krade většina. nemyslím vyloupení banky. ale tuhle tamhle. asi opravdu máme zlodějsou národní povahu. donedávna jsem tomu odmítala věřit.

kradli moji kolegové, lidi, kterým jsem věřila. o zaměstnancích nemluvě. sousedi. zákazníci. prostě napříč vším všichni.

jen zatím nemáte dost příležitostí nebo nepracujete na postu, kde máte v popisu práce s tím bojovat. nebo se v okolí nevyskytl zhrzený práskač, který z uraženosti napráskal ostatní.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:16
Reakce na Jiná Realita:

tak si odstraňte SE. je to úplně jedno, rozkrade je váš soused, váš nadřízený, váš starosta, vás teda podezírat nebudu. jakmile někde vznikne dotace, je minimálně 50% šance, že bude rozkradena, zneužita, nebo nikoli rozumně použita. ať se podívám do vlastní obce, do sousední obce, do školy, na úřad...prostě kdekoli, vždycky je to alespoň částečné zlo. pokud není, tak stejně jen proto, že do toho dost nevidím.

děláme školení, a co nám vykládal za zkazky ten člověk z firmy, co nám to dělá, to snad není ani možný.

nevím, co je na tom, že dotace v české republice jsou minimálně z 50% jen příležitost k špatnosti, a nic se na tom nezmění,k nepochopení. a na to, že by se to konečně mělo i mezi lidmi s růžovými brýlemi začít brát jako fakt, a dotace omezovat.

Zrovna v souvislosti s volbami nějaký analytik v TV říkal, že češi mají obecně větší toleranci k rozkrádání EU peněz (v souvislosti s Babišem a Čapím hnízdem), jestli teda není zakopaný pes v tom......

Rozkrádá se jakýkoliv veřejný zdroj, asi nebudeme rušit financování ze státního rozpočtu, ne? na dotace z EU je dle mého jen víc vidět, ale víme, co za super zkazky šly o investicích na různých ministerstvech....

To, že někdo nechce s vaničkou vylévat i dítě bych nepovažovala za úplně růžové brýle.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:18
Reakce na Mirka:

To mi nevadí, jen jsem se po x-té přesvědčila o tom, že brouk Pytlík je nesmrtelný, a že snaha přispět do diskuse, pokud o tématu něco vím, nemá smysl, protože o téma fakt nejde.

To už jsem tady viděla ale několikrát ....i sama zažila .

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:33
Reakce na Renusatko:

No ja taky, to sme tady asi samej génijus na tom internetě co?

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:40
Reakce na Mutziputzi:

To jo ....a někteří jsou geniální úplně na všechny témata a není nic, co by neznali. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 18:47
Reakce na Renusatko:

Fakt? A taky vsude narazi na nekoho kdo si mele furt svuj vseobecnej balast a rika, ze to tak je, protoze to vi? Mne je to treba hrozne k smichu, taky to tak ma?

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:08
Reakce na Jiná Realita:

No dobře, ale pořád kradou lidi. Takže vaše tvrzení, že je chybný názor, že jsou špatní lidé kolem dotací, nedává smysl.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:17
Reakce na Renusatko:

Ano, vím, asi nemá cenu přispívat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:20
Reakce na Kokoska:

vždyť přece každý režim "zkazili" lidi, vždycky to byly úžasné myšlenky, ne? všem podle jejich potřeb a tak.. jestli by teda nebylo lepší vyměnit ty lidi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:21
Reakce na Mirka:

jasněže má.  nenech se uřvat od nějaké mutzi

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:21
Reakce na Mirka:

V mistnim pluralitnim prostredi vitame kazdy prinosny nazor, neni potreba to vzdat hned jak se to nepovede, to je jak ty dotace

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:23

Ted ji to pisu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:23
Reakce na Mutziputzi:

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:25
Reakce na Kokoska:

jenomze ten pes ja zakopany v tom, ze i komunizmus byl jako myslenka spravne - kazdy podle svych schopnosti, kazdemu podle jeho potreb. akorat ti lidi to nejak neumeli spravne uvest do praxe.  :D

zrovna jsem slysela o projektu, ktery dostal dotaci a ani srnka netusi, co se tam ma vlastne dodat. tak se neco vymysli a zas na tom vydelaji soukrome firmy, ktere tu pakarnu dodaji. u nas ted opravuje kus silnice, na ktere sice byly nejake znamky pouzivani, ale v okruhu peti km je mnohem vic silnic v uplne dezolatnim stavu. no ale na ty nebyly dotace. 

jakekoliv penize, ktere mi nekdo nastrka bez toho, abych se o ne zaslouzila jsou principialne spatne. a za zasluhy nepovazuji, ze jsem schopna spracovat projekt, ktery mi ten dotacni kolos akceptuje (navic se tim taky dobre zivi spousta firem, co zase odbebira z tech penez, ktere by meli byt pouzity na rozumnou vec).

ono je to videt i na rozpoctech v statnich firmach, jsou penize na tento rok, tak se musi utratit, i kdyby trakare padaly. 

btw: socialni davky beru jako nevyhntnost, abychom tady nemeli brutalni vrstvu chudych lidi (duchody a nemocenske nejsou socialni davky, clovek musel platit pojistne, aby ten duchod dostal - neni to optimalni, ale prvek zasluhy tam je). 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 23. října 2017 20:39
Reakce na continuity:

Zajímalo by mě, kdo, proč a na co o tu dotaci žádal, kdo to zhodnotil a povolil  (úplatky?) a proč nikdo nekontroluje, jestli peníze byly smysluplně využity. Opravdu si myslím, že dost zásadní nedostatek je špatná kontrola. Když unie má dost energie a dokáže zjistit, že pomazánkové máslo není máslo, snad by mohla udělat nějaký kontrolní mechanismus na tohle? Ale asi jsem naivní.