Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Sweet Potato
Avatar
34834 příspěvků moje polička 27. července 2017 10:30
Reakce na rasaNori:

Naštěstí už ne.

Offline dzizisketa
Avatar
7454 příspěvků moje polička 27. července 2017 10:38
Reakce na Krehutka:

Na tetanovce jsem byla v pondělí, naštěstí jsem ji dostala do ruky Taky jsem měla sukni, uf!

Já nemám ráda odběry krve, protože mám ty žilky v loketní jamce hodně hluboko, tak se sestřičce z 90 % nepodaří mne napíchnout napoprvé, různě se vevnitř s tou jehlou rejpe a nakonec to stejně musí přendat vždycky do druhé ruky, ať už začíná, kterou chce, a kolikrát mi pak ještě žíla praskne a mám pak modráka jak prase, třeba jako teď Na tomto ztroskotala i má kariéra dárce krve a krvetvorných buněk.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. července 2017 10:46
Reakce na dzizisketa:

Na další tetanovku se už psychicky připravuji a informovala jsem se, že se teď dává do paže (nechci nic riskovat).

Já mám teda odběrné místo dobré, sestra minule žertovala, že už mi tam chybí jen kohoutek. I tak to mou oblibu jehel nezvýšilo, a to se používají fakt tenké. Stačí slyšet ten zvuk kovového nářadí na nerezovém stolečku a mám tep na 280.

Offline carries
Avatar
1107 příspěvků moje polička 27. července 2017 11:02
Reakce na dzizisketa:

Ja mám podobný problém. Žily mám skor neviditeľné, keď som ležala v nemocnici, tak som mala omodrinované celé ruky z toho, ako sa ma snažili napichnúť.

Ihly mi nevadia, ale musím sa vždy pozerať. Keď som to naposledy povedala sestričke, ktorá mi upozorňovala, nech sa nedívam, lebo už mi ide brať krv, povedala mi, že som divná

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. července 2017 11:23

Ja mám tiež problém s odberom krvi, žily mi takmer nevidno. 

A pamätám si ako ma oco zbil lebo si myslel, že si pichám a to som sa len vrátila s modrinami z odberu krvi.  

Offline Candance
Avatar
5350 příspěvků moje polička 27. července 2017 11:35
Reakce na paktofonika:

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. července 2017 11:39
Reakce na paktofonika:

Strašné. 

Online brrr
Avatar
10019 příspěvků moje polička 27. července 2017 11:54
Reakce na carries:

Ja mám podobný problém. Žily mám skor neviditeľné, keď som ležala v nemocnici, tak som mala omodrinované celé ruky z toho, ako sa ma snažili napichnúť.

Ihly mi nevadia, ale musím sa vždy pozerať. Keď som to naposledy povedala sestričke, ktorá mi upozorňovala, nech sa nedívam, lebo už mi ide brať krv, povedala mi, že som divná

Já se taky dívám, jsem hrozně zvědavá

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 27. července 2017 12:06
Reakce na brrr:

Já se taky dívám, jsem hrozně zvědavá

Taky se dívám, a dokonce se mi ten pocit jehly v žíle nějakým způsobem líbí Na poslední darování krve jsem šla na zavolání, moji krev měli naplánovaou pro nějakou paní na operaci a mě to zrovna jak na potvoru z mé obvyklé žíly neteklo. Sestřička nešťastná, že tu krev potřebuje, tak to pořád přepichovala, do toho mám alergii na náplasti, takže loketní jamky celé rudé. A ona se mi pořád omlouvala a já jí ujišťovala, že tu krev ze mě dostaneme, i kdybych si měla uříznout ruku. Vcelku kovbojka, ale s dobrým koncem a snad i pro tu paní, co krev dostala.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2017 12:46

Opět se utvrzuju, že takhle se dělá politický PR a vyhrávaj volby, co se dá dělat...

https://www.facebook.com/AndrejBabis/videos/1033827386753905/

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 27. července 2017 21:16
Reakce na rasaNori:

V porodnici už se neočkuje, dřív právě myslím dávali to TBC, který se teď už neočkuje vůbec. Klíííd.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 27. července 2017 21:20
Reakce na Pavlena:

Ale jo, byla to trochu nadsázka.. 

Dostalo mě, když jsem se dozvěděla, že velmi striktně neočkuje například jedna moje známá, VŠ vzdělaná, pracující na vedoucí pozici v nemocnici.. To už mi fakt hlava nebere.

Velmi striktně neočkuje, takže třeba ani tetanus? Mně ty nemoci, co jsou v základním očkování, přijdou tak hnusný, že bych je nikomu nepřála 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 27. července 2017 21:54
Reakce na dynda:

Tetanus je myslim to jediny, co dali. Ale pry jen proto, ze ziji na vesnci. Ve meste by pry nemela ani to..

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. července 2017 22:02
Reakce na zelene.oko:

Fakt tě obdivuju .

Online notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 28. července 2017 00:25

ano riziko je mi znamo jde prece o zivou vakcinu. nejaky zdroj k te 30% ucinnosti by byl?

U toho tbc byl dalším faktorem pro zrušení taky fakt, že ty časté komplikace po jeho aplikaci způsobovaly odsun dalšího očkování. A třeba riziko nákazy černým kašlem je vyšší než tbc. Pokud se dítě nepohybuje v rizikovém prostředí, tak možnost nákazy tbc je minimální. Ale zrovna ten černý kašel může přinést starší sourozenec z většího kolektivu.

Mrzí mne, že vám nemůžu poskytnout odborné závěry, ale je to už hodně let, co jsem to řešila, odorník nejsem, takže už to v pc dávno nemám.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 28. července 2017 05:24
Reakce na Jiná Realita:

Pokud uz si vubec nepamatujete ockovani proti tetanu, neni pomalu cas na preockovani (overeni protilatek)? ;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 28. července 2017 08:37
Reakce na notna:

v pohode, diky za info

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. července 2017 09:18
Reakce na Garfie:

jsem přeočkovaná nějak loni nebo předloni nebo tak :)