Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:12

když řešíte to očkování.

jak je možný, že můj bratr, který je mladší, a vůbec celá rodina, mají na rameni takové kolečko od očkování proti tetanu (myslím?) a já jediná ne? a přitom moje matka se mnou 100% absolvovala všechna povinná očkování, tehdy biomatky neexistovaly 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:14
Reakce na Pavlena:

ma vysokou pozici = vysoky plat = plati soukr.skolku. na posledni rok pred skolou, sup dite do statni, protoze posledni rok je povinny prece..

asi tak...

Mám pocit, že do předškolních zařízení neočkovaný dítě nesmí?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:17
Reakce na Jiná Realita:

No právě, každý kdo tam vyráží s tímhle musí počítat a je jedno jestli se to stalo včera, za měsíc nebo za rok, Češi (a asi nejen) tam prostě jezdí a jezdit budou, jezdili tam i za vyhlášenýho výjimečnýho stavu, na storno se 100% vrácením peněz stejně nemaj nárok, cestovky by měly bejt v klidu a lobbovat za utajování informací je pro ně dle mého zbytečná námaha...jinak teda Ebypt je krásnej, ty oplocenými kotci jsem se nesetkala.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:18
Reakce na Jiná Realita:

když řešíte to očkování.

jak je možný, že můj bratr, který je mladší, a vůbec celá rodina, mají na rameni takové kolečko od očkování proti tetanu (myslím?) a já jediná ne? a přitom moje matka se mnou 100% absolvovala všechna povinná očkování, tehdy biomatky neexistovaly 

Taky ho nemám, vždycky se mi to na ostatních hrozně eklovalo, mladší bratr ho ale taky nemá, biomatku nemám, je to TBC přeočkování myslím

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:21
Reakce na Jiná Realita:

Mutziputzi 

Ještě se taky (zvlášť holky) očkovalo do nohy, právě aby to kolečko nebylo zrovna na rameni.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:22
Reakce na Sweet Potato:

prave kvuli multirezistentnim kmenum - tedy rezistentnim vuci lekum ma smysl to ockovani 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:22
Reakce na Jiná Realita:

Netuším proč bratr, ale moji rodiče mají kolečko taky, já mám pouze takovou malou bouličku nad levou lopatkou (jsme +/- stejný ročník). Můj bratr ('93) ji má taky. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:23
Reakce na barbucha:

Nemám, podle mě jsem asi měla protilátky, pamatuju si na školní očkování, kde po týdnu přišli s pravítkem a měřili kolečko kolem vpichu a selektovali, ty dostaneš, ty nemusíš, to bude vono..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:27

 já si na to vůbec nepamatuju, ale každopádně nemám nikde na těle nic, co by vypadalo jako pozůstatek po takovém očkování, ani na noze, ani zádech. a přitom jsem to absolvovat musela, když mladší brácha to má.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:39

Bohuzel je to slozitejsi. Imunita proti Tbc je dost slozita a zvlastni zalezitost, neni zalozena na tom, ze se vytvori protilatky a tim padem neni mozne se nakazit. Je to tak, jak psala notna. Ukazalo se, ze ucinnost ockovaci latky je cca 30%, coz je velmi malo. Naopak nemalo detem to zhnisalo, udelalo zanet uzlin v podpazi, vcetne pripadne pistele. Coz se zahoji, ale prijemne to neni, a tak nizka ucinnost vakciny x riziko komplikaci je proste spatne. Dokonce jsem cetla, ze cca dvema detem rocne ta vakcina vyvolala tbc kostni, zdroj byl lekarsky casopis, ne bulvar ani biostranky. Coz muze, vetsinou to byly deti s imunodeficitem, to nikdo v porodnici nepozna, ze ho dite ma, neni-li to nejaka tezka fatalni forma. Takze bylo by to fajn, kdyby ockovani proti Tbc znamenalo, ze ji s velkou pravdepodobnosti nedostanete, ale nefunguje to tak.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:40
Reakce na Jiná Realita:

Tak možná jsi měla protilátky a nebylo to třeba. Já mám ještě cca 2mm průměr stopu po vpichu, takovou bílou minitecku na levém předloktí ( není to skoro vidět, vím o tom jen já), což je následek toho prvního testu. Po několika dnech nám to měřili a většina se musela přeočkovat, jen pár jedincu mělo protilátky, takže nemuseli. Nás teda očkovali primo ve škole.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:42
Reakce na Krehutka:

mlhavě si vzpomínám, že nás taky očkovali ve škole, ale jestli i mě, to je mimo mé vzpomínky :)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:44
Reakce na Jiná Realita:

Nemusela. Ono bylo nejake obdobi, tusim ze v 70.letech, kdy se proti tbc ockovat prestalo, byla tu nejaka ruska vakcina s komplikacemi, tak to na nejakou dobu stopli a pak zase zacali ockovat, myslim. Taky jsem ockovana nebyla, az pozdeji na skole, z duvodu rizika. Starsi rocniky muzou mit na rameni jeste jizvu po skarifikaci proti pravym nestovicim. Ale to neni tenhle pripad, to uz se po eradikaci nestovic nevratilo.

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:47
Reakce na Jiná Realita:
Taky nic nemám, očkovaná jsem. Někomu se to prostě neudělalo.
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:50
Reakce na Jiná Realita:

No já moc jehly nemusím, takže si tyto traumatické zážitky pamatuji velmi barvitě. A teda ráda vzpomínám na tetanovku někdy ve 14 letech cca, kterou jsem dostala do hýžďového svalu a trauma přišlo paradoxně až poté, protože jsem si pak vzadu přetáhla silonky přes sukni, šla tak přes půlku města a upozornili mě na to až spolužáci v hodině hudební vychovy, do které jsem se trefila . Ego mě tenkrát bolelo víc než zadek.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:53
Reakce na mirajo:

Skarifikace proti nestovicim?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:56
Reakce na mirajo:

ano riziko je mi znamo jde prece o zivou vakcinu. nejaky zdroj k te 30% ucinnosti by byl?

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. července 2017 10:05
Reakce na Mutziputzi:

Prave nestovice. Ta vakcina se dostavala do tela ne injekci, ale zaskrabanim do kuze, nechavalo to jizvu. Info treba zde http://casopis.vesmir.cz/clanek/200-let-ockovani-proti-pravym-nestovicim. Zas tak stare ty rocniky, ktere to maji, nejsou, prestalo se ockovat cca 1980

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 27. července 2017 10:06

Pockat ono se neco ockuje uz v porodnici? Sem s informacema! Neb projizdet emimino tak me jebne driv nez vykutam relevantni info...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2017 10:08
Reakce na mirajo:

Uaaa, strasny! Jeste ze jsem mladice