Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 14:13

Potrefenáhusa No my ho ,,budujem,, coz v praxi znamena, vybirame uz roky dotace na vsechno co jde, mame vsechno co je pro takovou obec mozny, funguje to, ale je to hnusny a vecne nekde neco nedodelany a rozdrbany. Ale ten stromecek nesvitici letos...:-D Ale zas denni varianta je mila, ozdoby delaly deti ze skoly a skolky. 

Offline Kokoska
Avatar
28273 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 14:16

Pinot Noir kdyz na me nekdo mavne, at jedu, je to OK. Ale kdyz se evidentne nekdo vybavuje a pak bez jakehokoli naznaku skoci do silnice, je to sebevrah. A na Risu s odrazedlem bud ostrazita, zrovna nedavno sla maminka, vedle ni na chodniku holcicka na odrazedle, a najednou to holka zalomila mezi auta a sup na silnici. Nebyl tam zvyseny chodnik, tak projela rychle a bez potizi. Nastesti jsem je videla z dalky, mela jsem dost casu zastavit, ale stejne jsem se oklepala. Byt tam o par vterin driv...

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 14:20

711990 ja taky delala ridicak na malem meste, semafor jeden pro chodce v primem smeru. Kdyz jsem se pristehovala do Prahy, tak jsem si delala kondicky hlavne kvuli tramvajim, ale zjistila jsem, ze ty nejsou takovy problem, ze prave nemam vubec vycvicene reflexy na chodce.

Ja kvuli takove krizovatce odkladam chozeni ditete domu ze skoly bez doprovodu, casto nedavaji ridici prednost chodci pri odboceni vpravo a navic dalsi jeste odbocuji na ten prechod jakoby z protismeru, prestoze je tam zakaz odboceni.

Online barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 14:24

Jiná Realita 

Mně se tomu nechce věřit... a navíc, bereš to asi ze špatnýho konce. Jako co kdo pro tebe/pro vás pěknýho udělal? Co se tobě stalo hezkýho? Jako co je ti život eště dlužnej?

Tak já ti nevim, prostý radosti třeba... Jsou vánoce... máš napečíno (nebo na to kašleš a lehneš si k hezký knížce, taky cajk!)... máš zdravýho kocoura (nebo hezký ptáčky za voknem)... jako jsou to kraviny, ale tak pro příklad Máš kde bydlet... hlady nestrádáš... nikdo tě nepřejel, nenaboural, ani ty jsi nikoho nepřejela...

Já teda, i když mě občas sere celej svět, tak se třeba každej boží den těšim z toho, že si můžu dělat co chci, ject kam chci, říkat co chci, prostě že jsem se dožila aspoň trochu slušnejch časů... a že si to ve svým věku ještě dokážu uvědomit hlavně

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 14:28

barbucha 

...asi tak

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 18:44

Jiná Realita Vy máte prostě hrozně moc naloženo -  oba rodiče vážně nemocný, do toho vlastní zdravotní problémy a k tomu starosti s domem, firmou, to by umořilo vola. Navíc jestli tomu dobře rozumím, tak s rodičema nebo s jedním z nich bydlíte, tak z toho ani na chvíli nevypadnete, vypadnout nemůžete a předpokládám ani nechcete, takže ve výsledku fakt žijete hlavně těma starostma, problémama a obavama. 
Ono je obecně pravda, co píše Karja, ale ta vaše situace je fakt těžká, ono se jde blbě radovat z natřený lavičky, když se sotva dovlečete domů, kde hned spadnete do péče o nemocnýho rodiče.

Z toho se blbě leze vlastníma silama a já bych na vašem místě zapřemýšlela o nějakým psychologovi, i kdybyste se z toho měla u něj jen "vykecat, bylo by to myslím ku prospěchu věci. Už jsem vám tu jednou něco podobnýho psala, ale nedá mi to, abych to nenapsala podruhý, protože si myslím, že ani "tlapkání" ani vyčinění tady na fóru vás nejspíš nikam neposune, zatímco ten psycholog by moh'.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 08:42

Zina Jiná Realita Chtěla jsem napsat to samé. Prostě toho máš moc a většina z toho obnáší neustálé starosti a mnoho věcí neovlivníš a pak ta vydaná energie vypadá jako marnost. Taky jsem se pěkných pár let v lecčem plácala. Hlavně bacha na zdraví.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 09:50
Reakce na Sweet Potato:

Ještě jeden přípodotek z pohledu řidiče. Přišly nedávno děti ze skautské schůzky, kde se mluvilo o bezpečnosti na silnicích. Měly oči na vrch hlavy, kolik dětí si myslí, že auto prostě chodci zastavit musí a basta!

​Kdo jim tohle vykládá . Ale evidentně to někdo hustí do hlav i ostaním, nejen dětem. Nejlepší jsou osoby, které se vyskočí z řady zaparkovaných aut, protože přechod je třeba až dalšch pár metrů dál. O nějaké brzdné dráze zřejmě nemají potuchy. Strašný. A nebo ty vykecávači v těsné blízkosti přechodů (téměř na nich). Stojí, konverzují, takže těžko usoudit, jestli se pohnou, nebo ne. A ono nic, nic, pak dojde téma a rovnou na zebru, ještě bez rozhlížení. Nebo osoby se sluchátky a jako bonus se taky nerozhlédnou. 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 20. prosince 2019 09:51

Obecně souhlasím s Karja a barbucha a mám to úplně stejně. Někdy si připadám jako Radovan z toho večerníčku. 

Na druhou stranu je to ale nějaké životní nastavení, o kterém si nejsem jistá, že jde - vědomě - změnit. Párkrát v životě se mi stalo, že se mi ten "šťastný filtr" nějak vypnul a blbý blbý - sama jsem nedokázala to vrátit zpátky. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 09:52

Kokoska jo jo, skokani a děti bez "dozoru" jsou moc prima. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:00

whiskas me teda vic michnou deti "s dozorem" - zrejme rodicove ci hlidaci kteri nevi jak by se nejlepe nechtenych potomku zbavili a postrkuji je pred sebou do silnice rovnou pred auto. mne moji rodice a ja pak deti ucila, ze pred silnici se maji zastavit rozhlednout a az je volno tak kolmo prejit. hlavne nelitat, neskakat.. aby neupadli nekomu pod kola. no a tedka vidam babicky a maminky s jednim ci vic detickama (pred)skolackama, jak se pred silnic rozhlidnou, vidi jak jede/jedu a postrci decko vpred-utikej, to stihnes!

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:03

viktorka_od splavu Já myslela s "dozorem" - proto tam jsou uvozovky. Dozor je, ale jako by nebyl . A co se ti jako nezdá? Maj přednost, ne? Ty to už nějak dobrzdíš .

Online Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:05

bosibori je to o nastaveni, ale i o vnejsich vlivech. Blbe je, kdyz se na nejakou ne zrovna stastnou povahu sesypou objektivne dost umorne problemy. 

S tim statnym filtrem to mam taky. Treba loni touhle dobou jsem si pripadala, jako bych si neco slehla: byla jsem uplne happy z kazde blbosti, pecenim cukrovi pocinaje a ruznymi hospodskymi besidkami konce. ted se mi nikam nechce, dost veci me otravuje a stresuje a vymyslim, jak se ze vseho vykroutit...

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:16
Reakce na Lilly_Ku:

Ja to mam z obou pohledu, v berline jsem nekolik let jezdila jen na kole a ted teda i autem. Ta zmena perspektivy je fakt poucna :)

​To jsem zrovna chtěla napsat, že by oběma stranám prospělo občas ty dopravní prostředky prostřídat!! Protože neřidiči (a stejně tak "nechodiči, necyklisti") si prostě spustu věcí ani neuvědomí...

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:18
Reakce na Potrefenáhusa:

Jsem fakt čím dal víc přesvědčená o tom, ze nejdůležitější a vlastně jedinej úkol rodičů je naučit děti, ze svět je dobrý místo k žití a ze jsou na světě chtěný. To ostatní asi kdyžtak nějak přijde samo 

 

A ještě zajistit, aby se dospělosti dožily a máme výchovu v kostce! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:25

Garfie tak ja jsem samozrejme i chodec a dokonce jezdim i na kole 

a kdyz bych propojila obe temata - syty hladovemu neveri. Jiná Realita ty toho mas nalozeno fakt na pos.. a byt slunickova kdyz neni z ceho brat to teda fakt nejde. ja jsem posledni dobou fakt spokojena jak zelva, kudy chodim se usmivam a laskave pohovorim s prodavackou apod.. a ze i ty protejsky povetsinou potkavam mile. no na vcerejsim vylete, ktery byl teda fakt moc prima setkani se skvelyma lidma jsem v jinem meste docela cucela-servirka v kavarne nasrana, ze jsme ji vyrusily od cigarka, zasadne nikde neodpovidali na pozdrav, obsluha u busu vydavala kuse pokyny tez bez jakyhokoliv doprovodnyho slova diku atd.. proste uplne jiny svet. to by se prazaci divili.. no a mj mi bylo receno zahranicni ucastnici ze uplne nejhorsi dopravni zazitky jako ridic ma- kupodivu;-)-z Brna. ze tu mame paka ridice chodce i cyklisty. no nezbyvalo mi nez pritakat

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:26

Zina Bblbý je, že při takovém zápřahu dotyčná zřejmě těžko najde na psychologa čas, myslím hlavně v dostatečné frekvenci návštěv a jedno sezení jí asi trn z paty nevytáhne. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33703 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:31

viktorka_od splavu Pražáci by se nedivili, já včera zažila tak hnusnou sestru na nějakou anglicky mluvící holku, co přišla na vyšetření v 1:15 místo v 11:15, ze jsem se fakt strašně styděla 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:33

Potrefenáhusa no tak jednotlivce neresim, ti se najdou vsude, ale tohle byl fakt cely den v jinym svete (nestezuju si, ja si to uzila, ale tohle bylo proste divny-nezvykly)

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 10:48

Potrefenáhusa Mám pocit, že u lékařů to tu mají cizinci obzvlášť těžké. Zažila jsem tolikrát, že ani doktor/ka ani sestra nedokázali žbleptnout ani slovo anglicky a ještě se kvůli tomu chovali hnusně. Tolik let studia, ale na jazyk tam zřejmě není prostor.