Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 11:14

Loewe 7 edt

Vánek, vlahý vlhký vápenec, vyprchávajìcì bublinky, vyhlazené dřevo, vychlazené jablko rozkrojené vostrým vopepřeným nožem. Very simple very nice in very hot day in white fashion.
Na kůži se mi vůně zapařila a nebylo pochyb, že jsem chlap, v chladnu ztratila šmrnc.

Bylo by to supr mýdlo, prášek na pranì, s trochou práce a fantazie zajìmavá niche.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:36

Framboise & Thé Vert Matcha (L'Occitane) - zasychající listy lesních jahod s ovocnou (něco jahod, něco malin, něco červených bobulí) domácí limonádou. A konečně vůně, která má v názvu "matcha" a matcha tam skutešně je znát. V dojezdu pak zelené fialkové listy lehce zakápnuté fialkovým sirupem. Mezi ulepenými a generickými ovocenkami ovšem vyniká.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:38

jerry Jenže to klasicky byla limitka, ani jsem ji nestihla vyzkoušet.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. října 2022 20:18

Fleur 

To byla - ale zrovna tahle tě příliš mrzet nemusí.

Ale jinak mě u L'Occitane docela štvou - všechno, co v posledních cca 4 letech stálo za to, byly limitky.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 04. října 2022 10:58

Nina Fleur (Nina Ricci) - v hlavní roli pomerančový květ - zpočátku sladkokysele svěží, posléze zapudrovaný sladce tonkovým pudrem s lehkým mandlovým nádechem. Že by inspirace u guerlainovské Mon Précieux Nectar?

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 05. října 2022 11:31

Summer Cologne (Eau de Parfum) (DSH Perfumes) - sladký suchý vetiver postupně smíchaný se sladkým suchým senem, ve kterém je i pár usušených květinek. Posléze výrazný suchý tón papíru vysušeného na slunci pro změnu přechází do vůně oroseného trávníku s lehkým závanem nahořklých citrusů. A pak se zase obloukem vrátila k nasládlé zeleni s převládajícím suchým vetiverem. Velmi proměnlivá vůně a velmi povedená.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2022 15:27
Reakce na jerry:

Paradoxe (Prada) - květinky s lehkou vůní sladkokyselých lesních jahod ve stylu My Way, po rozvonění pudrově sladký pomerančový květ. Je řídká a syntetika z ní čouhá na sto honů. Něco takového tu již v posledních letech mnohokrát bylo. Ale vlastně čest svému názvu dělá...bohužel...paradoxně něco tak generického bych od Prady nečekala.

​Jsem si chtěla zkrátit čekání na zpáteční autobus domu, tak jsem jí schválně na sebe strikla v Marionnaud, jestli je fakt tak strašná. A ona je ještě horší než My Way . To byl teda blbej nápad .

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 10. října 2022 18:01

wendulka Jo, tak ta je opravdu desna. Neco tak blbyho jsem uz dlouho necitila.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2022 18:43

Luna 

Mně se z ní v autobuse pak i navalovalo, když jsem zápěstí přiblížila k nosu, až jsem byla přesvědčená, že hned po příchodu domů půjdu drhnout mýdlem, co na mně prováděla.

Naštěstí čerstvý vzduch pomohl a teď už zůstala jen syntetická vanilka s benzoinem.

No ať jsem klidně za parfémového snoba, ale TOHLE si odmítám ještě někdy v životě znova na sebe dát, natož recenzovat.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 10. října 2022 20:07
Reakce na wendulka:
To byl teda blbej nápad .

​Je mi to líto, ale musím s tebou souhlasit...

Co si budeme povídat - recenzování je někdy až skoro masochismus.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 10. října 2022 22:14

Portugal (Eau de Cologne) (Mäurer & Wirtz) - sametové zelené citrusy i s větvičkou, trochu svěží zeleně (ale taky sametové, lehce nasládlé). po rozvonění postupný přechod k citronové šťávě oslazené bělostným pižmem s jemným zeleně mechovým ocáskem. Je to EdC, čemuž odpovídá i výdrž, ale vyvolává dojem svěžesti a čistoty.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 13. října 2022 10:30

Shalimar Millésime Tonka (Guerlain) - typický shalimarovský balzámový kouř s hustou sladko-nakyslostí, ale uhlazenější, hustší a zaoblenější. Po rozvonění navíc se sladkým mandlovým prachem a malým kouskem semiše. Je to sice Shalimar, ale jiný, lehčí (nemohu nevzpomenout na Shalimar Cologne), nakročený na tak trochu gurmánskou cestu.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. října 2022 18:35

jerry Taky na nás tak působil - u Guerlainů:) Pouze bergamot z úvodu rychle zmizel = škoda. Z jednoho lehounkého střiku se nám líbil a celkem i držel, přecházel do tonkova, ale víc napsat zatím nejde. Zkoušely jsme totiž s Dali2011 ještě 3 nové Oudy a ty nás tedy nepřesvědčily, jen Tonkového Shalimara na rukou přebily:(

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 13. října 2022 19:21

Korsičanka 

Chudák Shalimar...jakýkoliv oud (byť poevropštělý) ho musel převálcovat. Pro mě je to v dojezdu ze Shalimarů ten "nejněžnější".

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. října 2022 19:30

jerry Yes

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 14. října 2022 10:08

Fantabulosa (Lush) - plastová svačinová krabička naplněná něčím neurčitě sladkým, štědře zasypaným antiperlemi. V dojezdu navíc ještě čerstvě utržené lístečky fialek. V dojezdu pak fialky převálcovala suše zemitá pačuli, pěkně si notující s antiperlemi. Pravda - Je to divné....ale moc pěkně divné.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 15. října 2022 15:20

jerry Ja jsem naposled vyzkousela od Lush strasne moc vuni a byly fakt skoro vsechny narosto silene, ujete a vlastne se mi dost libily.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 15. října 2022 15:39
Reakce na Luna:

 narosto silene, ujete a vlastne se mi dost libily.

​Mám přesně ten samý pocit...a to jsem si myslela, že jsem "parfémově konzervativní".

Škoda, že jsem nevěděla dopředu, že přijdeš na sraz - vzala bych ti vyzkoušet V https://www.parfumanie.cz/database/detail/v-lush. Není sice až tak ujetá, ale ta kombinace fialky, pačuli a hřebíčku taky není úplně běžná. A v obchodech jsem ji k  vyzkoušení neviděla.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 16. října 2022 13:40

English Bluebell (Eau de Toilette) (Yardley) - nasládlý citrusový cedr a pak už jen generické lehké pižmo-květinovo-ovocno.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. října 2022 12:01

Coco Mademoiselle Intense Chanel

...neumím to popsat.

Prostě je to krásný!.

Chtěla jsem Coco Mademoiselle.

...měla jsem EdP i EdT. Jenže.

Jenže EdT je na můj vkus moc sladká, EdP příliš signifikantní a každý ji zná.

Tak jsem riskla tuhle. No, riskla. Stačilo jedno stříknutí v jinak vybrakovaný SEPHOŘE a bylo jasno...

Tahle Coco je oproti EdP(s EdT srovnávat nebudu) mírně hutnější o(mé milované) pačuli a

s přidaným mydlinkovoovocno - ale hlavně  - velmi příjemně žvýkačkovým tónem(takový, co umí pouze Juicy Couture/jak pusa plná šťávičkové Hubba Bubba...).

Oujééé, mám zase Chanel a bude se určitě líbit a

rozřízne chladivý vzduch,

rozčísne trapné ticho i dusnou atmosféru,

a budu ve svým věku za kikinu(a budu si to užívat, obvzláště, když k tomu natáhnu pánskýho černýho bombera z poctivý těžký hověziny).

Vůně nejsou o věku, rozdělení na dámy, pány, neurčito, ani o příležitosti, situaci.

Vůně jsou o pocitu, rozpoložení, momentálně náladě