Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 21:33

A Drop d'Issey (Eau de Parfum Fraîche) (Issey Miyake) - Značně odlehčená verze povedené šeříkové A Drop d´Issey - jemně květinová, vodní a průsvitná. Bohužel šeříku je pouze homeopatické množství.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 23:51
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 21:11

alibi 

Tvoje voňavé povídání se mi takhle na večer četlo moc hezky, z několika různých důvodů, díky...

/A opět krásné fotografie.../

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 06. listopadu 2022 22:52

euridike

Děkuji 

A trefila jsem se. Dokonce mi brácha ukazoval prázdný flakon jiné varianty, která mu prý tolik nevoněla 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 00:06

alibi tak to je super !!!

a článok ako obvykle tiež !

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 15:47

alibi 

Díky za pěkné čtení (a pokud se fotek týká, jsem tvoje fanynka) - osobně si myslím, že Avon má více povedených pánských vůní (rozhodně víc, než dámských), navíc s cedrem to umí.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 15:49

Sunset (Jil Sander) -  na poměry Jil Sander vcelku těžká ovocenka s pačuliovou růží. Ale není špatná.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 15:57

slniecko jerry děkuju moc. vaše recenze mám moc ráda. jerry to vždycky napíše tak výstižně, že si vůni umím přesně představit. a u recenzí slniecko se pokaždé pobavím, i když kvůli osobním preferencím ne vždy vnímáme vůně stejně

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 16:23
Reakce na jerry:

Sunset (Jil Sander) -  na poměry Jil Sander vcelku těžká ovocenka s pačuliovou růží. Ale není špatná.

​To musím vyzkoušet!

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. listopadu 2022 21:12

Fleur 

Ze studijních důvodů určitě. Ale skoro si troufnu tipnout, že tě zas až tak moc neosloví. Ale kdoví...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. listopadu 2022 10:20

Adieu Sagese (2014) (Jean Patou) - sladkokyselé citrusy se zelenou konvalinkou, zaobalené do pižmově mýdélkového šálu, k sobě po rozvonění přibraly jemný svěže pudrový kořeněný karafiátek z oplakávané Terracotta Voile d'Été.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 10:31

Infusion de Vanille (Prada) - dřevitá, suchá a jen malinko sladká vanilka, jemně zapudrovaná (tak jako všechny Infusion), po rozvonění lehký nádech jemně zakouřeného balzámu, postupně přecházejícího do sušené anděliky. V dojezdu pak opět lehká a jen nepatrné sladká pudrová vanilka - jako poprášení labutěnkou.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 10:51

EDEN JUICY APPLE | 01 Kayali Fragrances

Ano, přiznejme si to, při hledání ideální jablečné vůně byl toto krok stranou, ale nevadí, nelituji. 

Jablko zde sice hraje roli, ale určitě ne hlavní, natož titulní, statuje spíše ve formě prvního sboristy. Nebo jednoho z prvních. Tato vůně je totiž především o sladkosti, lehce gurmánské, evokující toffee apples, jablka v karamelové krustě, v tomto případě ješte s přelivem z lesního ovoce a rybízu, dozdobené krystalovým vanilinovým cukrem a okvětními plátky májových růží. 

Sladká, ovocná, šťavnatá, gurmánská vůně s šamponovým vyzněním. 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 10:52

THANK U NEXT 2.0 Ariana Grande 

Opravdu na té Ari něco je, nejen na ní, ale i na téhle vůni, cítím jablečnou šťávu a lesní jahůdky /BFF těch v My Way Floral Armani/, k tomu bílé pižmové kvítky podobné květům bavlníku a vonící po jasmínu, ale... Něco je jinak, než má být. Ta vůně vlastně není ovocná, ovocně květinová, i když by měla být... Voní jako My Little Pony Blossom a Cotton Candy, kteří spolu běží soumrakem, hřívy propletené, pak na úplňkem ozářené mýtině, poseté třpytkami hvězd /které se poníkům taktéž zrcadlí v očích/, spatří Juicy Apple, poníka z vánoční limitované kolekce...

Aby bylo jasno - tahle vůně je nepřírodní, nepřirozená, syntetická, to ano, ale stejně má svoje kouzlo, kouzlo bezstarostně voňavého světa dětství, dospívání, poníků, squishies, fidgets a jim podobných. 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 09:41

Sur La Lande (Yves Rocher) - vodou notně naředěná ovocná limonáda, ve které jsou trochu výraznější jen mírně syntetické maliny a v základu pak sladce pižmový cedr. Za hodně peněz minimum muziky.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 15:31

Good Fortune Viktor&Rolf

...strašný.

Nehorázná dehonestace dřívějších vůní této značky.

...zuby mi trnou z nechutně chemického nasládlého měkkého/cedrojasmínkova ve formě ve vodě rozbředlých bonparů.

(jooo, z každého růžového či modrounkatého flakonu v parfumerce trochu cmrdnout do kýblu a vytřít tím byt - tak dobré...)

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 19:15
Reakce na Miru:

Nehorázná dehonestace dřívějších vůní této značky.

​Přesně tak - na mě byly všechny Flowerbomb a Bonbon moc sladké, ale povětšinou byly dobře udělané, husté a kvalitní.

Ale toto...na to nestačí ani Mendělejevova tabulka prvků(ale jestli pamatuješ na Eau Mega, tak to byl první stupínek ke Good Fortune)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 11. listopadu 2022 19:24

jerry 

...jo, máš pravdu. Nechápala jsem tehdy, "CO" to udělali, když byla Flowerbomb taková bomba!...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 12. listopadu 2022 15:51

Blushing Sands (Estée Lauder) - vzdušně chladný vetiver se rozvoněl do vetiveru teplého, nasládle zeleného a trochu olejnatého. Je to odlehčená verze původní Encre Noire.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 13. listopadu 2022 14:38

Sunlight (Eau de Parfum Intense) (Jil Sander) - Sladkokyselý pomerančový květ se šumivým otočníkrm  a špetkou svěžího pudru. S pomerančovým květem nemáme obvykle úplně ideální vztah, ale toto vůbec není špatné...