Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 14. listopadu 2022 20:51

Acqua Colonia Lychee & White Mint (Mäurer & Wirtz) - veselá ovocná vůně -  vychlazený kompot z liči a ve váze jedna čerstvě utržená růžová růže. Není přehnatě sladká, lepivá už vůbec ne - prostě letní dívčí svěženka na úrovni.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 13:22

Sensuous Stars (Estée Lauder)- sladké suché seno, ze kterého se "vyloupl" stejně tak suchý kosatec. Jenže pak se to nějak zvrtlo a v dojezdu skončila v podobě podivné kombinace jakoželevandule se sladkokyselým (a poněkud syntetickým) ovocem v koženém váčku.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 15:39

Bvlgari Man In Black

...lahodné...

První, co mě napadlo, že je to takový gurmánštější, měkoučce oblejší L´Interdit Intense Givenchy

s tuberózou lehce upozaděnou a

s nadýchanou lehoučkou guajakovou(včetně ultra jemných kožených akcentů),

delikátně mazlavou pastou, jež je dolaďována hebkostí kosatcových okvětních plátků pouze mírně nasládlých tonkou a s pár rozpuštěnými rumovými kapkami...

Velmi příjemné.

Leč velmi

jemné...

Škoda mizerné intenzity

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 16:37

ZARA Forest 

planeta je zhuntovaná, ve smogu a inverzìch se couráme městem a do muzea se chodìme dìvat na hologramy divokých lesů a pralesů....ve skleněných kubusech nasvìcené exponáty orosených kapradin, mechů....svěžì zeleň kdysi zdobila Zemi Amen 

Syntetické zelené zenové parfemové vody. Sacred a Pure klidně unisex. Projel jsem to v rychlosti. Tušìm vibrace hermesovské H24. 

 Je to faaaajn.

 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 11:29

CLOUD Ariana Grande

Až já budu velká...

Nebude ze mě selka!

Ne. 

Kdepak. 

Až vyrostu, rozuměj - až vystuduji francouzské lyceum, prestižní univerzitu, některou z Ivy League v ideálním případě, až budu za něco stát, až něco dokážu, až... No prostě potom a pak, až budu VELKÁ, budu Baccarat Rouge 540. 

Zatím jsem jenom malá sladká cukrová vata, růžová, obláčková, na-dý-cha-ná, je ve mně špetka toho a špetka tamtoho, trocha spáleného cukru a medu a pryskyřice, závan ambroxanu i hedionu a sladkost lesních jahod, ale jednou! Možná. Snad...

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 12:12

euridike To je milá recenzia....

Offline blackviolet
Avatar
3329 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 13:36

Biely kvet euridike Přesně to samé jsem si teď řekla taky

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 15:24

Biely kvet blackviolet 

Díky...

Potřebovala jsem si vyzkoušet, jak moc jsou pravdivé legendy o podobnosti s BR. Spojuje je ta specifická cukrovatová, jahodová sladkost, to ano, ale to je tak vše. /Chybí ta podstatná přidaná hodnota, která dělá Baccarat Baccaratem./

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 18:19

euridike 

Díky za recenzi na Cloud - svého času mě podobnost s BR zaujala (Ariana Grande přece jen svým merchem míří na jinou cílovou skupinu), ale už při letmém zkoušení jsem měla pocit, že je to něco jako !zkoušíme, co z toho vyleze". Zkrátka to, co jsi tak výstižně shrnula jako "...jednou! Možná. Snad...". 

 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 18. listopadu 2022 11:52

jerry 

Já jsem podobu s BR vnímala především zpočátku, to byl skoro wow effect :), ale když se pak vůně dál nijak nevyvíjela a zůstala tak nějak naivní, nadšení opadlo. Ale v tomhle chladném sychravém počasí je docela příjemná... 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 19. listopadu 2022 20:38

Eilish (Billie Eilish) - sladká vanilková zmrzlina s kopcem šlehačky, ozdobeným karamelem a vanilkovou sušenkou. Vedle hrnek poctivé horké čokolády. Sladká gurmánka, leč nepřeslazená a neulepená, na obvyklý standard celebritích vůní velmi solidně udělaná

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 19. listopadu 2022 23:51

jerry souhlasím, málem jsem ji už koupila, ale pak jsem si vzpomněla, kolik vanilek mám na polici :D

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. listopadu 2022 04:11

jerry 

...jéé, tak to zní dobře!(to mi naskočila vůně Contre Moi Louis Vuitton...)

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 20. listopadu 2022 07:51

Miru 

Zni. A drzi.

Jen ten flakon neni uplne prakticky do ruky....spis je to umelecke dilo.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 20. listopadu 2022 13:16

jerry 

Na Eilish jsem byla zvědavá, protože Billie ráda poslouchám a přiznávám, že mě překvapilo složení, které mi k ní vůbec nesedí, stejně jako flakon, který mi připomněl Body Kim Kardashian, takže je příjemné překvapení, že ta vůně sama o sobě je pěkná, díky za recenzi. :)

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 20. listopadu 2022 19:20

MCM (2021) (Eau de Parfum) (MCM / Mode Creation Munich) - maliny s meruňkami vykoupané v nemocniční desinfekci a nějaké pižmové květiny. Čouhá z toho syntetika jak z laciné drogerkovky.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 10:59

Autentica (Furla) - svěží průsvitné lístky pivoněk, pár konvalinkových zvonků, ledová rosa a jemný sladce ovocný nádech. Není to žádný výkřik originality, ale je dobře udělaná - typově připomíná Euphoria Blossom.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 23. listopadu 2022 02:30

Guerlain

Aqua Allegoria Forte Mandarine Basilic - Ako som si u pôvodnej mandarinky sťažovala....na nedostatok mandarinky....tak tu je jej prebytok. Proste je to na mne mandarinkový sunquick. Potrebovala by som niečo medzi.

Aqua Allegoria Nerolia Vetiver - Sľubuje to neroli a vetiver a dá to neroli a vetiver. Koniec pomerne pudrovo pižmový, ale jemný a nesladký.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 23. listopadu 2022 12:51

slniecko 

Mě přijde tenhle "facelift" Mandarine Basilic zbytečný 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 23. listopadu 2022 13:02

Voile d'Ocre (Yves Rocher) - santalové solidřevo, zpočátku krémově kořenité, postupně suché s kapkami santalového oleje a bělostným vyhlazeným cedrem. Není zas až tolik santalovek tohoto typu a už vůbec ne takto povedených. Je to podstatně levnější (a rozhodně ne o moc horší) náhrada Santal 33 od Le Labo.