Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 19. října 2022 13:26

Miru 

Souhlas...

&

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 19. října 2022 14:26
Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 20. října 2022 11:24

Rosenrot (Rammstein) - ostrým nerezovým nožem uříznutá rudá růže se zelenými lístky a stonkem plným trnů. Pár lístků pokrývá suchý kadidlový prach. Tohle je dobré - to chci.

A recenze Fleur v DTB mi hovoří z duše. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 20. října 2022 12:16

jerry Moc mě těší, že ji vnímáš stejně.

A rovněž mě příjemně překvapila, vůbec bych to nečekala. 

Online Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 20. října 2022 15:45

jerry V Německu mají asi i v drogériích. Nevím tedy, jak po vychrlení dalších odnoží, ale když jsem ji loni kupovala na parfumo, psali mi to.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 20. října 2022 20:08

Korsičanka 

Má ji Drogerie Müller (za 39,90,- EUR) a právě odsud jsem měla vzorek. V jiných drogeriích jsem ji neviděla. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 21. října 2022 10:54

SHALIMAR Millésime Tonka de Guerlain

je  jako chumlat se do kožíšku...

...ale do kožíšku z pravé kožešiny,

kdy vnímáte chlupatě mohérovou hebkost a současně s tím i delikátní poprahovou 

živočišnost šelmy, která má ve všech svých pohybech ladnost...

...ladnost, tichou sílu, neohroženost

(miluju kočky, šelmy - jsou silné, svobodné, ale umí se mazlit..., mazlí se. Ano, mazlí. Ale jen když ony sami chtějí...).

Shalimar v této variantě je zamilovaný do amaretta -

společně se navzájem opíjí vlastní krásou...

...jakoby Dáma Amarettina zachumlaná do luxusních kožešin a s přivřenými víčky, choulící se do měkoučkého tepla, nasávala každou delikátní, ultra jemnou, vláčně křehkou molekulu Shalimaru, vzlínající mezi jednotlivými vlákénky tvořící drahý oděv...

...luxusní oděv ze šelmy

(typově Etro Heliotrope,

levnější varianta Byzantium Tesori d´Oriente)

EDIT: ...na mně, bohužel, intenzita velmi mírná až velmi intimní, výdrž malá...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 21. října 2022 11:51

Royal English Daisy (Yardley) - rozkvetlá jarní louka s kvetoucí třešní a v trávě poházené slupky ze šťavnatého zeleného jablka. Vůně jarní, veselá a optimistická.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 22. října 2022 21:49

Tender Light (Estée Lauder) - čaj, bergamot a kosatec...to je něco pro mě. Ovšem ve skutečnosti i nějaký vzduchem povlávající kus igelitu, po rozvonění čaj ze zelených zaprášených dřevnatých lodyh. Syntetika z toho čouhá na všechny strany.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 24. října 2022 21:34

Vitória Régia - Flor do Dia/Day Flower (L'Occitane) - jemná svěží vodně zelená, s květinami plovoucími na chladné vodě zahradního jezírka. Povedená relaxační vůně - sice jednotvárná, ale právě díky jemnosti, malé intenzitě a nedlouhé výdrži nesklouzává do otravnost.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 26. října 2022 10:31

Nomade EdP Naturelle (2022)

Mně ta vůně připomíná pohled do výlohy pekařství - cukrářství, kde vedle sebe trůní čerstvě rozpečené pletence s datlovým sirupem a pekanovými ořechy, karamelové větrníky a žloutkové věnečky. Vypadají lákavě, jenže tohle není domácí cukrářská výroba, dovezli je odněkud z Polska a před chvilkou je rozmrazili. Dělí mě od nich vyleštěné sklo, ale já přece vím, jak by měly vonět, a občasný závan, když někdo otevře dveře a vstoupí dovnitř, mi to potvrdí.

A s touhle vůní je to podobné. Na ruce slabá syntetická stopa karamelu, naštěstí nepřeslazená, mléko svařené s vanilkou, dřevitý tón, složky rozmixované do krémové konzistence, která se do kůže vpíjí tak rychle, že ucítit se dá jen ze vzdálenosti pár centimetrů. Spíš si tu vůni představuji, než abych ji opravdu vnímala. Na oblečení po ní zůstane neurčitá dřevitě nasládlá stopa.

Asi nejvíc mě překvapilo, že nemá nic společného s tou agresivní průrazností tak typickou pro všechny Chloé.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 27. října 2022 21:55

Pacific Rock Moss (Goldfield & Banks) - svěží vodně-vzdušná-slano-zeleně-citrusová, postupem času nasládlé suché dřevo a suché byliny vyschlé na vápencových pobřežních skálách. Připomíná moje dávno již nevyráběné oblibenkyně - artisanovskou Cote d'Amour a De Bachmakov od The Different Company.

V DTB ji v recenzi stručně a zcela výstižně vystihla euridike

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 28. října 2022 12:27

jerry 

Tak to mě těší, že ji vidíme stejně... 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 28. října 2022 12:56

Purple Label (Ralph Lauren) - živočišno nejhoršího ražení - zapařený živočich v pelechu. Bohužel, šalvěj na mé kůži dokáže někdy doslova psí kusy. Temnota, ve které se živočišno mísí se zelení. A z temnoty se prodírají sušené ostružiny. Sice se živočišno v průběhu doby trochu utlumilo ve prospěch sladkého semiše, ale moje čichové buňky stále protestují...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 29. října 2022 21:01

Loewe Anónimo 

Mladìku začìnáš s kůžì, chceš si přidat pár serióznìch let a přitom být sexy? Zkus Loewe Anónimo.

Poměrně univerzálnì nekomplikovaná nasládlá teple kadidlová kůže. Po rozvoněnì leskle koňaková. Vonné tyčky čekajì na zapálenì. 

Loewe je španělská značka s německými kořeny. Na papìrku vůně evokuje strohého elegána s hnědou koženou aktovkou. Na kůži je blìže španělskému temperamentu, vůně je sladšì, sytějšì, vláčná, jakoby na slunci schnoucì. Sálá z nì kadidlové teplo, které vetiverově chládne.

Okolì neobtěžuje. Držì tak 4 hodiny. Umìrněná vůně, jen opatrně rafinovaná.

 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 29. října 2022 22:30

Guerlain

Shalimar Millésime Tonka 

Shalimar je potvora. Normálne verzie vo všetkých možných koncentráciách na mne robia šarapatu, verzie bez kadidla sú také nijaké - v podstate variácie na citrónové keksíky, a Shalimar Parfum Initial, nech sa na mňa nikto nehnevá, je síce krásna vôňa, ale so Shalimarom nemá veľa spoločného. Jediné, čo na mne vychádza dobre, sú limitky Millésime. Neviem, či preto, že je tam viac vanilkového komponentu v pomere ku kadidlu, alebo či je tam proste naozaj prírodná vanilka (ak sa nemýlim, tak pôvodný shalimar bol buď prvou, alebo jednou z prvých vôní postavených na syntetickom ethylvanilíne - ale ak sa mýlim, okľudne ma opravte), ale proste s týmito si moja pokožka vie poradiť. Prvé tri Millésime boli rôzne Ódy na vanilku. Každá trošku iná, všetky krásne, mne najviac siadla vanilka madagaskarská, ale v princípe sa mi zdalo, že jedna stačí. A potom tie potvory vypustili túto s tonkou namiesto kadidla. No. A tá tonka tam robí divy. Vlani som pred vianocami našla predávať tonkový cukor a niektoré koláčiky som obalila v ňom namiesto vanilkového....a boli to skoro ako úplne iné koláčiky (tento rok budem asi opatrnejšia, vraj kumarín, ktorý tonka obsahuje je taká trochu otázna zložka). No a toto JE Shalimar, ale zároveň má úplne nový rámec. Tonka je voči vanilke - ktorá tam ale stále je - trochu korenistejšie vyznenie, aj keď stále veľmi jemné (niekedy ho prirovnávam k takej trochu škoricovej vanilke). Výsledkom je neuveriteľne hebká, krásna elegantne zamatová teplá vôňa, ktorá nie je mdlá ako ostatné nekadidlové odnože, ale ani nemá v sebe onú gumovo-dymovú polohu, ktorá pre mňa robí bežný Shalimar nenositeľným.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 30. října 2022 12:14

Florida Water® (Murray & Lanman) -  sladká a levandulová 4711 s malinkým kouskem hřebíčku. Svěží a osvěžující, průzračně čistá. Intenzita i výdrž sice odpovídá kolínské, ale poměr cena/výkon je neskutečně příznivý.  Není divu, že se vyrábí už od roku 1808 - protože tohle je dobré...sakra dobré!!!

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 31. října 2022 20:04

Malibu - Party in the Bay (Simone Andreoli) - vychlazený kokosový koktejl s plátky citronu ve sklenici ozdobené třtinovým cukrem. Letní dovolená na pláži....nebo zimní vzpomínka na letní dovolenou.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 02. listopadu 2022 11:02

Les Amoureux de Peynet (Molinard) - jemná vůně sladkých citrusů a bylinek, vychlazený oslazený zázvorový čaj a lehký opar nasládlého svěže zeleného pižma. Něžná jarní vůně pro ty, kdož romantiku hledají i jinde než v růžích a jiných květinách.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 03. listopadu 2022 10:31

4711 Acqua Colonia Intense: Wakening Woods of Scandinavia (Mäurer & Wirtz) - Terre d´Hermes v provedení 4711 - jedlové jehličí s vetiverem a zakouřenou pryskyřicí, nasládlé květiny a citrusová vzdušná svěžest. Intenzita a výdrž vysoce převyšuje ostatní 4711. A pro mě jedna z nejpovedenějších 4711 vůbec.