Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 14:45
Reakce na Luna:

Zkousim Eau d'Iparie a fakt je skvela. 

Ale ten stary flakon ji slusel vic,

​S oběma tvrzeními bezvýhradně souhlasím.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 14:14

Eau corsée (Iris + Moka) (Sephora) - svěží květiny, ze kterých nejvíc vyniká konvalinka, zalité lehce krémovou sladkostí. Intenzita nevelká, výdrž nedlouhá a celkově je to takové nijaké.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 16:16

...tak hlavně pro

daridari

jsem znovu zkoumala jistou vůni. Během pracovního procesu jsem si v hlavně rovnala co nejstručnější a co nejvýstižnější charakteristiku 

Shalimar Philtre de Parfum Guerlain

...delikátně živočišná pižmovka s delikátním podprahovým naovocněle orientálním rozostřeným laděním.

...sálá z kůže tlumeně intenzivně, jakoby intenzivní měkká hustá rozmlženost máslové pěny ze všech ingrediencí.

...neměla jsem v hlavě přesné složení vůně, takže jsem se celkem bránila dojmu, že cítím jakoby vnitřnosti z vůně Mon Guerlain EdP s třetinovou dávkou levandule. Ale nyní, doma u pc zjišťuji, že ve vůni levandule opravdu je..!

Takže -

Shalimar bez kadidla + Mon Guerlain EdP, ne s levandulovými lány, ale s levandulovým mušelínovým závojem na teple sálajícím navanilkověle pižmovém obláčku.

...i Guerlain má svoji pižmovku/delikátní naorientálnělou tělovou vůni s velmi dobrou výdrží.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 16:49

...spíše pocity. Prostě jak jsem čichala k vůni, tak jsem psala:

L´Heure Bleue Guerlain Eau de Parfum

...lehký archív - 

tekutina hustá, tmavě pastelově naoranžovělá,

i v nose vnímám její - časem - zhutnění...

...lahodnost, plynutí času, nostalgie, klid.

Je to vonný lektar, balzám pro čichové buňky, ale hlavně pro

duši...

...jako by vám někdo vaše rány potíral vzácnou léčivou, chladivou

(ale s vnitřním měkkým horkým sáláním)

mastí, jež hojí jizvy života rychlostí mávnutí kouzelného proutku.

Provzdušněně olejovitá kompozice,

mám dojem, že se ve zpomaleném filmu houpu na houpačce zavěšené na mohutném stromu,

vlají mi šaty i vlasy a

lokám vzduch plný hedvábně hutnými, měkce sytě zlatými vůněmi.

Všechny ingredience ve složení tam jsou. Fakt, že jo.

Všechny jsou  rozpuštěny, svařeny téměř na konzistenci vláčného karamelu a když zavřu oči, tak i přesto svítí, ta vůně svítí...

...zlatá melancholie.

Leskne se a tlumeně jiskří, s delikátními podprahovými poutpouriovými podtóny.

Tahle vůně má nesmírnou stabilitu. Pocitově.

Takový ten bohorovný klid(ale v tom nejlepším smyslu slova),

jakože váš absolutně nic nerozhodí,

jakože si o všech lidech, co o vás maj´péči, co se staraj´, myslíte své a jen se tak,

absolutně klidně,

mírně usmíváte...

...a opět nahoru a dolů, a pohyb nohou, abych neztratila tempo a švih při letu tam a zpět a

v nose květinami hladce klouzavě mírně nasládlý likér, na jehož hladině se líně pohupují i žlutavé mapky z pylů...

L´Heure Bleue vnímám sice modře, ale napřed zlatě. Sytě zlatě a pak i trochu námořnické modři.

Klidná, téměř stoická neohroženost.

(myslím, že si ji budu muset pořídit. Tuhle distingovanou elegantní

mrchu)

((když si Modrou Hodinu představím k jakémukoliv outfitu, VŽDYCKY to bude o eleganci a vždycky to bude správnej drive))

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 20:39

SPELL ON YOU Louis Vuitton

 ... kosatce z Florencie, růže z Grasse, jasmín sambac, egyptská akácie a pižmo... 

... Léa Hélène Seydoux Fornier de Clausonne jí propůjčila tvar a tvář...

... vznikla jako olfaktorické zpodobnění lásky a její věčné, nekonečné oscilace mezi něžností, jemností & vzrušením...

Tyhle střípky, fráze a parafráze si pamatuji z oficiální prezentace této vůně, která je, jak bývá u LV zvykem, vkusná, precizní, navozující ideu luxusu, bezprecedentní elegance a unikátního francouzského šarmu.

A stejná je i parfémovaná voda Spell On You. Respektive stejně působí - ano, mohla by být ztělesněním vytříbeného půvabu a elegance...

Ale jak víme, elegance je výsostně abstraktní pojem. Vnímáme ji individuálně. Já sama mám v podvědomí vštípeno, že francouzská elegance je osobitá, je v ní život, esprit, jiskra, graciéznost, to nevyslovitelné a nevyslovené je ne sais quoi. A právě tohle vůni Spell On You chybí. Nenajdete v ní kouzlo, o němž zpívá Nina Simone /"I put a spell on you because you're mine, you better stop the things you do, I tell you, I ain't lying, I ain't lying..."/. To hluboké, kořenící tam, kde se ukrývá medulla ossium. Ale ne. Tohle je kouzlo, které vzniklo v kontrolovaném prostředí certifikované laboratoře pod dohledem akreditovaných supervizorů. A je to sakra znát. V pozitivním i negativním smyslu slova.

Ta vůně je čistá jako křišťál vyleštěný švédskou utěrkou. Dokonale a do vysokého lesku a třpytu. Až je to na škodu. Ke kosatcům sterilní dokonalost nepatří. Ubírá jim život. Jejich dokonalost tkví v jemné prašnosti, zemitosti, v nádechu prožité a odžité nostalgie... Stejně jako Lée S. sluší spíš společnost hanebných panchartů v grandhotelu Budapešť, než když barvotiskově podléhá zidealizovanému zvířeti. Chápete... Spell On You je moc hezká vůně, na Met Gala si ji můžete vzít, i v neděli do kostela, klidně, budete růžově, fialkově, obláčkově kosatcoví, všechno bude naprosto v pořádku, jen... Vám tahle vůně naváží vše přesně na miligramy a nedá ani zrnko čehokoliv navíc.

Ano, napsala jsem záplavu slov o ničem. Jenže tahle vůně si o to řekla.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 03:21

euridike 

...luxusní nuda.?

 Recenze parádní!

(... jak já tomu pocitu při zkoušení takovéhoto typu vůně rozumím...!)

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 12:41

Mandarine & Immortelle/Mandarin & Immortelle (L'Occitane) - sladký mandarinkový krém přelitý přes zázvorovou sušenku. Rozvoněla se do podoby nefalšované fordovské Tobacco Vanille. Intenzita i výdrž na výbornou.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 18:46

Miru 

Máš naprostou pravdu, při psaní jsem si na Tebe několikrát vzpomněla a měla jsem chuť použít některý z Tvých výrazů a myšlenek. :)

Značky LV a její tradice si vážím, ale jejich vůně jsou pro mě příliš... Jednotvárné? Ploché? Bez tajemství a překvapení... Nevyvolávají ve mně prakticky žádné emoce a pocity... 

Mimochodem, letos uplynulo 200 let od narození Louise Vuittona, při té příležitosti vyšla kniha Caroline Bongrand "Louis Vuitton l'audacieux", těším se, až se mi dostane do rukou. 

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 18:52

euridike 

...klidně jsi moje výrazy, myšlenky použít mohla. Od Tebe bych to brala jako čest...

Vybavuji si, že se mi dlouho hodně líbila Contre Moi - chlazené nerezové vitríny v cukrárně a vanilková zmrzlina...

Ale jinak máš pravdu.

Přes den jsem ještě na Tvoji recenzi myslela. No, já někdy neudržím svoje pocity, a pak vůni "setřu", dám dost jasně najevo své znechucení(nevadí mi drsné, ošklivé vůně, když v sobě mají emoce, esprit, ale iritují mě vůně nudné, nainspirované jinde či zfušované),

ale Ty jsi se vyjádřila jasně, ale krásně sofistikovaně... Tak to umí ještě Fleur

(Jo, a ty obrázky, co jsi teď dala - miluji tuhle kombinaci barev - ty odstíny modré a hnědo béžové. To mi vždycky naskočí Italové, jejich hlavní barvy oděvů...)

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 22:39

Eau acidulée (Cassis + Passion) (Sephora) - sladká ovocná pižžmovka, žvýkačková, připomínající "Šumavské jahůdky" blahé paměti, obalené v cukru. Nic objevného, ale rozhodně není špatná - prostá jakéhokoliv syntetického náznaku a se solidní výdrží.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 30. srpna 2022 22:11

Orange, Feuilles & Fleurs / Orange, Leaves & Flowers (L'Occitane) - drsně zelená nahořklá neroliovka - je to jako 4711 vyhnaná do vysokých otáček. Intenzita a výdrž jsou taky na vyšším levelu.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 08:03

Libre Le Parfum Yves Saint Laurent

...lahodné, měkoučké, provzdušněně sirupovité, táhle nasládlé.

Oproti předchozím verzím Libre postrádá jakoukoliv levandulovou ostrost.

Vůně je heboučká, chumlací, jemně zahřívací, jak hlt koňaku.

Luxusně delikátně nesladce navanilkověle namědovělá a

pod touhle tmavě zlatě lesknoucí se vrstvou velmi nenápadně, bezgravitačně,

jak chmýří poletující v povětří,

dýchá vetiver...

Vnímám vůni něco na způsob mixu Libre Intense a Alien Absolue v odlehčeném provedení,

kdy hlavní ingredience jednotlivých vůní(levandule a jasmín) jsou spíše ve formě lehoučké, příjemně mazlavé pěny s pár mýdlovými bublinkami.

No, nevím. Buď je ta vůně průměrná, sklouzávající ke generičnosti a nebo

dokonale vyhlazená.

Ze všech variant je ovšem nejméně kontroverzní, nejnositelnější, nejpřístupnější široké obci.

(pokud tedy rádi/y nasládlý pomerančový drink)

Poměrně rychle se ale usadí ve svém základu. Tím rychlým vývojem/usazením se mi připomíná styl vůně Scandal by Night Jean Paul Gaultier.

Resumé: pěkné. Leč pro mě - nudné

...vůně pro kikiny.

Ale pokud někdo zvládne outfit třeba od takové Maison Schiaparelli, tak v této kombinaci - proč ne

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 09:36

Miru Tvoje recenze na LHB je úžasná

LHB moc ráda nosím, je to stálice a téměř signature, ačkoliv vlastně neobsahuje téměř žádnou z mých oblíbených složek - ostatně s výjimkou anýzového kosatce a hřebíčku bych je v ní stejně obtížně rozklíčovala.

Tahle vůně je pro mě pocit. 

Pocit nostalgie, klidu, vyrovnanosti sama se sebou, přijetí života i se stinnými stránkami. U některých vůní sama vnímám, že jejich nošením (byť se mi líbí) vlastně něco předstírám, chci díky nim působit mladistvěji, energicky, elegantně... S LHB je to úplně jiné, spolu prostě jenom jsme...

Takže ano, souhlasím s tebou, je v ní ta stabilita.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 09:59

Fleur 

...děkuju moc..!.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 10:09

Jinak - 

zatím všechny novinky, co mi přišly pod ruku i oči, mají téměř shodné složení.

Prostě jede se na vlně

pomerančového květu, jasmínu, vanilky, bergamotu, nějakého ovůcka(mandarinka, hruška) a nějakého, většinou dřevitého, základu(santal, vetiver, opatrňounkaté pryskyřičky).

((Paradox, Libre Le Parfum, L´Interdit EdT 2022, Gucci Flora Gorgeous Jasmine, Alien Goddes Intense

a kdo bude další.?.))

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 12:32

Miru 

Mně připadá, že tyhle v podstatě generické vůně mají i podobně pojaté a vystavěné reklamy - Libre YSL & Dua Lipa, Idôle Lancôme & Zendaya, Voce Viva Valentino & Lady Gaga, Paradoxe Prada & Emma Watson... Gucci Flora Gorgeous Gardenia & Miley Cyrus alespoň nějak zrcadlí styl Miley, což beru jako plus... Ale jinak mi tyhle reklamy na mainstream ve stylu posh + celebrity přijdou poslední dobou na jedno brdo.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 12:45

euridike 

...jo.

A přijde mi to trapný

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 15:41

euridike Miru právě jsem kvůli Emě W. (která je prostě krásná) vyzkoušela Paradox a ... ach jo, pořád to samý, vždyť to od sebe nejde rozeznat

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 15:47

alibi 

...je to děs, no.

Mně to přijde jako degradace těch jednotlivých značek. Co měli za signifikantní vůně, tak se to postupně rozplizává do nekvalitní nudy...

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 15:51

Miru jasně. a mně to momentálně přijde jako degradace mojí ikony ... E.W. ...