Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 10:09

jerry Já tě obdivuji, že jsi vůbec z toho dokázala vykřesat recenzi, protože mně při zkoušení připadala ta vůně tak generická, že recenzovat ji by byl úkol srovnatelný s charakteristikou psa na piktogramu. 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 13:59

Fleur 

Však mi to taky dalo pořádnou práci - byť je tak na 1,5 řádky.

A vlastně jen proto, že jejich kabelky mám moc ráda a většina vůní se mi doposud líbila (a o to hlubší ono zklamání je). 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 14:05
Reakce na jerry:

Icon (Perfume) (Lush) - napůl uschlé borovicové jehličí s hořkosladkou naříznutou pomerančovou kůrou - na chvilku mi hlavou bleskla spřízněnost s Terre d´Hermes. Ale opravdu jen na chvilku, protože se vydala na cestu hřejivé sladce kouřové myrhy, vypodložené výrazným suchým dřevem.

​To vypadá zajímavě.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 12:58

Aqua Allegoria Forte Rosa Rossa (Guerlain) - Růžová růže potažená nepříliš sladkým ovocným želé, po rozvonění zapudrovaná nasládle balzámovým dřevitým pudrem. Je výraznější a kupodivu i originálnější než původní AA Rosa Rossa. Esence růžové romantiky.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 22:02

Paradise Moon (Estée Lauder) - nektarové sladkokyselé ovocné želé, zpod kterého probleskuje ovocná žvýkačka. Teprve po rozvonění osmanthus v podobě nezralých meruněk a suchá tráva.. Je to originální a zároveň velmi nositelné.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 11:24

Good Fortune (Viktor & Rolf) - syntetická a generická - voní jako Black Opiumkterékoliv a Good Girlkterákoliv. Jakožebílokvětinový, jakožedřevitý a jakoženasládlý mišmaš. Podobných "výtvorů" jsou v drogeriích plné regály, ovšem za zlomek ceny.  

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 18:06

ROUGE TRAFALGAR Christian Dior

... sejdeme se spolu

na jednom náměstí

u jednoho stolu...

... a těch pár stromů na Trafalgar Square snad kvůli nám začne kvést, admirál Nelson bude z nadhledu hledět s nadhledem, takových už viděl, snad bude trochu zklamán, protože už žádné bitvy v nás, já v růžovém taftu a s třešňovým leskem na rtech, na klíčních kostech stopy tělového pudru Miss Dior, na bílém stolku long drink, v něm sladká grapefruit soda a tříslovinová stopa Long Island Tea /Ty v tmavě modré, jako vždy/. 

//... sladká vůně drobného červeného ovoce a svěžích citrusově květinových tónů s dozvuky měkkého, jemně zemitého pačuli...//

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 18:08

BABYCAT YSL

Babycat = a) kotě /čili mládě kočky domácí/, b) kotě, kočka /ženská verze/, c) uplakánek a bábovka. 

Předpokládám, že tato Babycat se vztahuje k možnostem a) & b). Protože tahle vůně je měkká, hebká, jemná, mazlivá, mohérová, angorská, hřejivá a uklidňující, sladká bourbonská vanilka s kouřovými valéry doutnajícího kadidla, s akcentem lehce živočišné, šafránové kůže a s pepřovými drápky. 

Elegantní.

Živočišná.

Tmavá /nikoli temná/.

Kořenitá, balzamická, dřevitá, suchá, doutnavá vanilka. 

Vůně z rodu Spiritueuse Double Vanille Guerlain, Vanilla Diorama Christian Dior a Grand Soir MFK. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 18:44

euridike 

Babycat

...kouzelné... To bych brala, dle Tvé recenze!

(mmch, Tvůj obrázek - křeslo s kabelkou a u předchozí recenze velký prsten - oba mám už nějakou dobu uloženy na pinterestu...)

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 19:04

Miru 

Ou, promiň, ale fakt jsem Ti je nešlohla!

/Jsem se zase jednou snažila najít vhodné obrázky, abych to měla hezký. :)/ 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 19:10

euridike 

...néé, tak jsem to nemyslela, to jakože šlohnutí

Ale naopak mi to zalichotilo, že máme v jistých věcech stejný vkus

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 22. zaří 2022 11:06

Dream Dusk (Estée Lauder) - svěží ovocně nasládlá květinová pižmovka s jemnou orosenou zelení. Rozhodně není nekvalitní, ale zaměnitelnost jí sráží do průměru.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 20:01

Noir Extreme Parfum (Tom Ford) - muškátový oříšek s kardamomem v jemně zakouřené sladké ambře. Po rozvonění se přidal vanilkově ovocný dezert. Je to původní Noir Extreme, jen sladší, gurmánštější a uhlazenější. A díky tomu i víc unisexovější.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 03:48

jerry 

...krása!, krásně to zní

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 09:38

Miru 

Příležitostně vyzkoušej, stojí za to (i kdyby to bylo jen ze studijnách důvodů).

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 09:59

jerry 

Určitě jo. Měla bych jet do Prahy 10. října...

Tak mrzelo by mě, kdyby stála za houby. Měla jsem flakony(několik) Noir Extreme i Noir Pour Femme a krásné vůně...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 16:54

Infinite Sky (Estée Lauder) - sladce kořeněné dřevo se štědrým množstvím hřebíčku a sladké krémové pačuli velmi intenzívně připomíná kombinaci V a Lord of Misrule od Lush. Rozvoněla se do sladkého dřevitého kadídla s prachovým hřebíčkem a ještě prachovější pačuli. Nemít na poličce obě jmenované vůně od Lush, tak bych neváhala...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 17:50

L´Homme Idéal Extreme Guerlain

...fakt růžový pepř. Hustý růžový pepř zastrouhnutý měkkým bergamotem.

Voní mi to na kůži alkoholově, průtahově. 

Kde je švestka, kde tabák a kůže.?

Na mně se rozvinula mýdlová fougere.

Nic pro mě.

A to jsem uvažovala o koupi.!?.

(jako ale na chlapovi tohle lokat, to zas jo, to bych se obejmout nechala...)

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 15:54

I Want Choo Forever (Jimmy Choo) -  dřevo-ambro-kašmeranová syntetika.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 01. října 2022 21:54

J'adore Parfum d'Eau (Dior) - Krémové bílé květy se svěže zelenými lístky. Další variace na J´adore (dlužno říct, že povedená) - jemnější a uhlazená. bez ostrosti a vlezlosti původní J´adore. Ač je to verze bez alkoholu (vypadá jak bílé odličovací mléko), kupodivu intenzita i výdrž jsou až nečekaně solidní.