Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 18:38

alibi 

Řekla bych, že je docela prestižní záležitost stát se tváří Prady, navíc poměrně lukrativní, my tady sice máme pocit, že je věčná škoda, když EW propůjčí jméno a tvář něčemu, co z našeho pohledu za moc nestojí, ale pro většinu bude asi podstatný název značky a jméno Emma Watson, tahle kombinace prodá asi prakticky cokoliv, přinejmenším příznivcům značky/herečky. Ale je to fakt škoda...:(

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 20:49

euridike máš samozřejmě pravdu a Emmě to přeju, jen ať je víc vidět a může se realizovat (klip ke kampani režírovala sama). jen je fakt škoda, že to nevoní alespoň krapet originálněji, prostě 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 20:56

alibi

Souhlasím...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 10:51

Icon (Perfume) (Lush) - napůl uschlé borovicové jehličí s hořkosladkou naříznutou pomerančovou kůrou - na chvilku mi hlavou bleskla spřízněnost s Terre d´Hermes. Ale opravdu jen na chvilku, protože se vydala na cestu hřejivé sladce kouřové myrhy, vypodložené výrazným suchým dřevem.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 03. zaří 2022 22:10

Aqua Allegoria Forte Mandarine Basilic (Guerlain) - na začátku výrazně víc "Mandarine" a míň "Basilic", než původní AA. Ale po rozvonění se odklonila trochu jinam - zůstala olejnatost čerstvě nakrojené klementinkové kůry, ale doplněná nepříliš sladkou dřevitou vanilkou. Za mě povedená změna, i když zůstanu věrná původní AA.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 17:54

Figuier & Rose/Fig & Rose (L'Occitane) - sladký citrus se zelení, postupně se vyynořil zralý fík spolu s kouskem mléčně fíkového listu. Po rozvoněná sytá sladkokysele ovocná růže s chladivě zelenými lístky. Nečekaně povedená vůně.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 18:21
Reakce na jerry:

Aqua Allegoria Forte Mandarine Basilic (Guerlain) - na začátku výrazně víc "Mandarine" a míň "Basilic", než původní AA. Ale po rozvonění se odklonila trochu jinam - zůstala olejnatost čerstvě nakrojené klementinkové kůry, ale doplněná nepříliš sladkou dřevitou vanilkou. Za mě povedená změna, i když zůstanu věrná původní AA.

​Při zkoušení jsem z ní měla stejný dojem.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 21:34

jerry wendulka ja si tú Forte mandarinku musím niekde vyhliadnuť. tá pôvodná na mne bola príliš bazalková, niežeby som niečo proti bazalke mala, ale takým až kuchznským spôsobom.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 04. zaří 2022 22:05

slniecko 

Tak tahle varianta by se ti zrovna mohla líbit - bazalka je dost upozaděná. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. zaří 2022 19:40

euridike 

...věnovala jsi vůni Very Good Girl Glam překvapivě hodně řádků... Ale přičítám to míře rozhořčení, co to zase vyvedli...

Asi bych udělala velmi stručnou recenzi:

"...na ho**o"

(když totiž vím, jak úžasné má Carolina kabelky, košile, šaty a pak se podepíše/odsouhlasí/ pod takovéhle cosi.?! No, nemusím rozumět všemu, že jo)

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 05. zaří 2022 20:10
Reakce na Miru:

"...na ho**o"

(když totiž vím, jak úžasné má Carolina kabelky, košile, šaty a pak se podepíše/odsouhlasí/ pod takovéhle cosi.?! No, nemusím rozumět všemu, že jo)

​K tvé stručné a euridike obsáhlé recenzi bych se prosím připojila - obsah "střevíců" je neskutečně syntetický, generický a vlezlý. O formě ani nemluvím - vůbec si nedovedu představit se tímhle těžítkem vonět mimo domov.

A spojení téhle drogerkové produkce s Carolinou Herrerou je mi velkou záhadou. Ale zjevně to marketingově funguje, protože odnože se množí jak prvoci

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 05:41

jerry 

...prostě to člověka mrzí, a hodně, s ohledem na značku a její historii a vůbec, noo

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 10:36

Aqua Allegoria Nerolia Vetiver (Guerlain) - velký nápor syté rozmačkané zeleně s pomerančovým květem v podobě prašné omítky. Naštěstí se tento úder postupně utlumil do zeleného pomerančového květu obaleného do čističově svěžích citrusů. Vetiver i fík zůstaly ukryty v hluboké ilegalitě. Intenzita i výdrž na obvyklé poměry AA nadprůměrná.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 13:26

jerry Miru 

No! 

Já teď "trpím" tím, že i když se mi po covidu vrátil čich, tak stejně nemůžu najít něco, co by mě bavilo, takže už zkouším i takovéhle záležitosti, i když se mi nelíbila ani původní /Very/Good Girl, ani další variace na dané téma. Ale - už asi potřetí jsem zkoušela L'Aura, musím říct, že je pěkná, ne pro mě, ale pěkná. A díky jerry za recenze na L'Occitane, zkoušet tyhle vůně mě baví, stejně jako Lush /čímž za všechny Tvoje recenze děkuji/.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 06. zaří 2022 16:33
Reakce na euridike:

L'Occitane, zkoušet tyhle vůně mě baví, stejně jako Lush 

​Lush jsem dlouhé  roky přehlížela...moje hloupost, byla to chyba (o tom, že mají vše jako č. p. jsem vůbec netušila). Poté, co jsem se napravila, už mám na poličce 2 kousky.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. zaří 2022 11:23

Paradoxe (Prada) - tak jsem si myslela, že letos ze zkoušených vůní už nic nepřekoná hrůzně syntetickou 212 Heroes Forever Young....ó, jak jsem se jen mýlila. Jakožedřevitá, jakoženektarová, jakožeovocná - na toto se i Mendělejevova tabulka prvků jeví jako málo obsažná. Paradoxně je na ní nejhezčí flakónek.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 14:22

Ambre Amande/Amber Almond (L'Occitane) - luxusní ambrovka s nepříliš sladkou skořicí a náznakem sladkého oudového dřeva, takový průnik mezi Organzou Indecence a Raghbou. Po dvou hodinách ale trochu ztratila dech, luxus odezněl a svezla se do nasládlého krémového pižma ovoněného ambrou. Ale i tak je pěkná.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 12:52

Aqua Allegoria Forte Mandarine Basilic Guerlain

...souhlasím s jerry ,

vyjma toho, že nemohu porovnat s původní, tu neznám.

Ale jinak voní velmi příjemně, autentická vůně plné šťavnatosti z mandarinek a klementinek, jejichž hořkost z kůry je hladká, jemně zaoblená vanilkou.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 05:20

Versace Versense 

Veľmi príjemná, na začiatku až lahodná zelenocitrusová vôňa, ktorá jednoducho poteší a osvieži. Bohužiaľ sa u mňa časom rozvíja do tak trochu agresívne zelenej polohy. Škoda. Je možné, že na niekom inom to dopadne lepšie.

Moncler pour Femme

Že sneh:)))....jedine, ak mysleli sneh z bielok a cukru.

Ďalšia vôňa v línii rozpustenej cukrovej vaty, táto taká jemnejšia a decentnejšia. Ako "prázdne" cukrové pusinky, ktorým už nikto nedodal žiadnu ďalšiu príchuť.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 20:23

Paradoxe (Prada) - květinky s lehkou vůní sladkokyselých lesních jahod ve stylu My Way, po rozvonění pudrově sladký pomerančový květ. Je řídká a syntetika z ní čouhá na sto honů. Něco takového tu již v posledních letech mnohokrát bylo. Ale vlastně čest svému názvu dělá...bohužel...paradoxně něco tak generického bych od Prady nečekala.