Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 17:37

Shalimar Souffle d'Oranger (Guerlain) - tenhle Shalimar Soufflé vůbec není Shalimar Soufflé a vlastně ani moc Shalimar - ona je to spíš hodně vytuněná klasická kolínská 4711 - ze Shalimaru zbyly jen sametově sladkokyselé citronové dropsy, postupně zasypané vanilkově sladkými pomerančovými květy na čerstvě utržené olistěné větvičce. A hobliny jen lehoučce olejového hřejiného santalu dávají nesměle vzpomenout na Shalimar. Neroliový Shalimar....

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 18:32

jerry No, to zni ovsem bajecne! Jak moc jde dosladka? Musim vyzkouset...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 19:50

ankou 

Vanilka je jen na těch pomerančových květech, takže je jí spíš méně.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:55

jerry Koukam na Fragranticu, ze je uz z roku 2019; nebyt tvoji recenze, tak jsem ji uplne minula. Ale na webu Guerlain uz neni k dispozici...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:02

ankou 

Ona to byla limitka. Ale podle Google v eshopu Marionnaud by měla ještě být https://www.marionnaud.cz/parfemy/damske-vune/parfemovana-voda-pro-zeny/p/BP_00046603

A co je u nich v eshopu, bývá i na prodejně.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 22:24

jerry dekuju!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 19:08

ankou

Nakoukla jsem do Marionnaud v Palladiu - mají vystavený tester a jedno balení. Zjevný doprodej (cena 2.899,-), v eshopu výše v odkazu je výrazně lacinější.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 19:59

Daisy Love Skies (Marc Jacobs) - syntetika, kam se podíváš...tedy spíše, kam se dočicháš - cosi neidentifikovaně studeně vzdušného (jak okno čerstvě vyleštěné Okenou), pak nasládlý jakožecedr a po rozvonění dřevo s jakožeovocným nápojem v prášku.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. ledna 2022 12:38

Body - Burberry

Mám ráda tuto v úvodu trpce svěží a později sladce pudrově nadýchanou vůni. Sametová broskvová slupka s kouskem šťavnaté dužiny,jemný kosatcový pudr a pár kapek růžového oleje. A nakonec jemný dotek vanilky s hřejivým pižmem.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 23:19

Collection Grands Crus: Oud Wa Vanillia (Berdoues) -  sladce kožený oud s jasmínem - indolický jasmín se dal do holportu s živočišnám oudem a zprvu je to tedy hodně živočišné. Naštěstí po rozvonění živočišnost ustoupila a více se prosadila kořeněná ambra ve spojení s vanilkou.  Tak trochu oudová Raghba....

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:03

ad L´Rose Extase Absolu Nina Ricci

...osobně podobnost s Baccarat Rouge nevnímám, spíše s Satin Mood MFK.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 15:35

Miru To je ďalšia vôňa, ktorú mám už v pláne kúpiť, opäť to však bude naslepo.

Dnes mi prišiel JPG Scandal by night, aj vďaka Tvojmu opisu som si trúfla na slepo a teda vydarená kúpa. Páči sa mi , takto nejako som si ho predstavovala. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 15:54

Daridari 

...tak to jsem moc ráda, že to klaplo!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 22:55

Salarium (Lush) - hodně suchá ostrá chypre s kovem obaleným jemnými solnými krystalky. V dojezdu pak nasládlý santal s růžovým olejem. Trochu divné, leč nikoliv nepříjemné.

Offline presix banned
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2022 06:55

Calvin Klein: Euphoria Blossom

Nakysle svěží granátové jablko s veselými citrusy, orosenou zelení, vodními květy a pivoňkami v první fázi připomíná stylově tak trochu vůně Masaki Matsushima. Po rozvonění už ale nezapře klasickou Euphorii s vanilkovou orchidejí, červeným ovocem, ukotvenou na pačuliovém základu s želatinovým kašmeranem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 12:26

presix 

Ráda bych upozornila, že podle zdejších pravidel diskuze kopírování příspěvků jiných uživatelů porušuje autorská práva a je zakázáno. Bude-li to pokračovat, takové příspěvky budou bez dalšího upozornění mazány a mohlo by dojít i k zablokování účtu. 

Děkuji za pochopení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 12:30
Reakce na solseven:

Guerlain - Pera Granita: Ani neviem, prečo sa mi pod ruku dostala až teraz. V podstate ma pomerne prekvapila, hrušku som si na leto nevedela celkom predstaviť, pod hruškou si predstavujem niečo pomerne husté, skôr sladko-ovocné. Toto je nežno-chrumkavo-čerstvé, prirovnala by som to k Nashi hruškám. Osmantus s pomarančovým kvetom a bielym pižmom tomu vytvárajú nežný vankúšik.

​Ráda bych upozornila, že podle zdejších pravidel diskuze kopírování příspěvků jiných uživatelů porušuje autorská práva a je zakázáno. Bude-li to pokračovat, takové příspěvky budou bez dalšího upozornění mazány a mohlo by dojít i k zablokování účtu. 

Děkuji za pochopení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 12:30

Calvin Klein: Eternity Intense

S klasickou Eternity nemá společného prakticky nic, jelikož varianta Intense je vůní semišově ovocné vonokvětky s tóny meruněk a vodního ovoce a suchým kosatcem, který po rozvonění přejde do krémové podoby, zatímco samotný semiš se nám lehce zapudruje bílým pižmem. Základ vanilkově mléčný s náznakem jakože santalu, z něhož se nakonec vyklubou tužkové odřezky z cedru.

​Ráda bych upozornila, že podle zdejších pravidel diskuze kopírování příspěvků jiných uživatelů porušuje autorská práva a je zakázáno. Bude-li to pokračovat, takové příspěvky budou bez dalšího upozornění mazány a mohlo by dojít i k zablokování účtu. 

Děkuji za pochopení.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 17:53

Daridari Scandal by night se mi taky dost libi, zkusila jsem nahodou a fakt super. A taky L'Interdit Rouge se na mne rozlozil az nebezpecne dobre. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 18:25

Luna L´interdit rouge som skúšala už asi tri krát a páči sa mi čím ďalej tým viac. Samé lákadlá sú teraz, dosť sa mi páči aj Si intense 2021, na rozdiel od klasického, tam mi vyskakoval nejaký vlezlý tón a vadil mi, musel ísť preč. V tejto verzii 2021 mi nevadí vôbec nič....akurát by mohla byť naozaj viac Intense, vnímam ju ako dosť jemnú vôňu. Ale vydarená je