Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:37

Miru Tak Escadu asi fakt nee

No vypada to na adrenalin/slepak.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:39

Luna 

...případně se hlásím o odstřik

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:41

Miru Ok, jeste uvidim, jestli to risknu.  Maji i 20 ml na zkousku, mozna to nejdriv zkusim opatrne.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:41

Luna 

...tak to je ale bezva!.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:50
Reakce na Luna:

Miru Zaujaly me obe vune, Lolitu asi koupim. Nenasla bys prosim ve sve nekonecne mozkove databazi nejakou vuni, ktera voni tresnove/visnove s cokoladovymi tony, klidně sladkou, tak neco podobne jako Back to Black od Kilian? Hlavne hustou a silnou? Dekujuuu

​už dosť dávno som mala vôňu, ktorá na mňa aj okolie pôsobila ako višne v čokoláde, ja som ju príliš zo seba necítila, ale okolie ju vnímalo a chválilo aj po celom dni, neviem či sa ešte dá kúpiť, ale bola pekná Masaki Matsushima Mat Chocolat

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:55

Luna .....a ešte som si spomenula, ak by si chcela vyšší level toho, čo som poradila vyššie, tak jednoznačne Sorriso od Profumum roma, síce čerešne ani višne v zložení nie sú, ale na mne to boli tiež višne v čokoláde. Samzrejme cenový rozdiel medzi oboma je dosť dramatický

Offline marieu
Avatar
4480 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 19:34

euridike ano, je to hlavně otázka ohledu vůči okolí, nechci působit rušivě- když asistuju u narození miminka, když musím sdělit nepříznivou zprávu, když se v přísálí zdravím s maximálně vystresovanou pacientkou, abych jí dodala odvahu-to jsou všechno velké emoce ve vzduchu a teď k tomu ta olfaktorická paměť... 

Dneska z ubrousku Eglantine od Fragonard. Kombinace, která tu byla už mockrát (růže-liči/černý rybíz/malina-pižmo-ambra) a teď dokonale vystihuje název. Totiž pokud je ta růže angličanka od Davida Austina, která se jmenuje Eglantyne, je jeden z těch dnů, kdy je ráno ještě svěží, ale slunce už rychle ohřeje vzduch a v záhonu růží se otvírají první poupata  a jejich sytá vůně a bleděrůžová barva v předletním dnu odkazuje na jejich prostý šípkový původ. Stačí zavřít oči a vidíte anglický venkovský dům s předzahradou překypující bohatou výsadbou růží a dalších květin, která působí naprosto nenuceně až nahodile a vy jí nikdy, nikdy nebudete umět tak dokonale nedokonalou napodobit.

Eglantyne

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 19:57

marieu Ty si úžasne empatická a ľudská osoba, presne to z teba aj vyžaruje

Ja som dnes bola na opačnej strane ako Ty, mala som už druhú dlhšiu návšetevu u zubárky, obidva razy som volila vôňu, ktorá ju nebude obťažovať. Dala som asi tri streky Guerlain LPRN, čerešničky s mandľami a ružičkou, veľmi príjemná vôňa a veru mi ju aj pochválila. Tak som bola rada, že som zvolila správne

Offline marieu
Avatar
4480 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 20:59

Daridari děkuju, já si jen myslím, že empatie k té práci neoddělitelně patří. I tak nejsem každého šálek kávy, ale snažím se jí mít i když je to někdy/s někým těžké.

edit: vůni chválím v ambulanci prakticky vždycky. Nebo vlasy/účes, manikúru, šperk, ale i dobrou náladu, opálení z dovolené... a nemám z toho pražádnou křeč. Včera jsem zjistila podle adresy na kartě, že dotyčná bydlí v místě, kde mám rodiče a sama jsem se tam narodila a nadto v domku, který se mi líbil už jako dítěti v MŠ na procházce (naprosto netypická fasáda obložená nepravidelnými plochými kameny s tmavě cihlovým ostěním bíle rámovaných oken, no skoro jak z té Anglie). Nakonec malá oboustranná radost.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 21:22

marieu

Luna A co třeba LPRN Black Perfecto?

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 21:39

Fleur Tu mam taky v hledacku, problem je, ze uz si ji az tak detailně nevybavim.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 11:04

marieu

!

Luna 

Mě jako odpověď na Tvoji otázku taky napadla LPRN Black Perfecto, já ji mám zakódovanou jako temnou, sladce amarettovou vůni, krásnou - ale jestli teď chceš něco nekomplikovaného a radostného, tak to asi není ten správný tip...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 11:56

euridike Ja si ji fakt nevybavim, jen ze se mi libila. Ale rada bych fakt neco takoveho, co me vyvede z depresi...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 13:23

Luna 

Hodně z Black Perfecto je i v LRPN Ma Robe Velours.

Pokud budeš mít "školní" cestu do Prahy, můžu poskytnout k vyzkoušení.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 14:37

Junk (Perfume) (Lush) - angreštové a černorybízové slupky pohozené na bylinkový záhon, v dojezdu pak sladce nakyslé citronové želé. Celek mi dohromady evokuje šalvějové bonbony s citronem proti kašli a nachlazení. Povedené, leč intenzita ve srovnání s jinými vůněmi stejné značky trochu pokulhává.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 16:01

"...a nemáte, prosím, náhodou tu novinku od Dary.?"

"Ale joo, támhle...", pokynula mi prodavačka směrem k regálu. 

Hrnula jsem se naznačeným směrem s očima zapíchnutýma do polic a

za mými zády jsem ještě zaslechla, že prý už je to tu od vánoc, a že nic moc, že je to takové starodávné...

Hm.

Tak jsem si šplíchla na ruku a

- čekala jsem přezrále kikinovskou infantilnost nebo jakoukoliv formu snahy o vůni pro široké masy a 

ono ne.

Prostě jsem vyvalila oči, spadla mi brada a

až jsem vymetla v nákupáku všechny butiky, co jsem chtěla,

vrátila jsem se pro:

L´Aura Vermi by Dara

...kdybych měla říct´ jedinou vůni, ke které bych tuto přiblížila, byl by to Shalimar.

Ale říkala jsem si, abych se případně nedotkla skalních milovnic značky Guerlain, že zapátrám v hlavě dál,

protože už jsem něco podobného cítila. A jo, naskočilo mi to - 

Malha Linah.

Tak - teď jsem si stříkla na ruku, abych vůni rozpitvala.

A stejně, jo, Shalimar...

...prostě kosatec, delikátně hebce drhnoucí dřevito, někde v dálce teprve probouzející se - mé milované - labdanum, a sladkobolná měkce zlatistá pichlavost koňakovitého guajaku.

Dara nekecá - všechny uváděné ingredience ve vůni jsou.

Konzistence vůně je jako kdyby v pampeliškovém

(ten je řidší/odlehčenější/jakoby tančil.../ než klasický)

medu byly všechny složky roztaveny, rozpuštěny a provzdušněny prachovomohérovými peříčky pižma.

Vnímám opravdu i jistou dávku minerality, šedavé, perlící mi velejemně v nose.

Nasládlost pouze mírná.

Krémovost.

Lahodnost...

...a barva, když přivřu víčka, je barva medu, nyní ale už toho lesního a k tomu barva nebe před bouřkou - antracit, ocel těžkých oblak z pod nichž se snaží vykukovat poslední platinové paprsky slunce, než budou na čas úplně schovány...

...a vy si tak ležíte na zemi, ruce roztažené jako křídla, oči k nebesům a na patře zbytky karamelu bez cukru mísící se s mikrotabákovou dochutí.

Uvědomuji si i určitou stopu prašnosti z polních cest, ale tím, že přichází déšť/je cítit voda ve vzduchu, je i ona prašnost mírně, velmi mírně a příjemně navlhlá,

a nebo - teplý vzduch i s nanozrnky pylu nad polem se prolíná s pachem vlhké hlíny ukryté pod budoucím strništěm.

Prostě měkká prašnost, nedusivá.

...jestli aura ženy může vonět jako nejměkčí kůže/něco jak jelenice,

hedvábně sametová,

přelitá nesladkým sirupem z delikátně luxusně  kouřových pryskyřic, zaprášených vláčně vlahým pudrem,

tak voní 

krásně.!.

Jako, za mě, tahle vůně, resp. vůně od "hvězdy" a ne od zkušeného parfuméra - 

BOMBA

PS: ...jo, krabička je zpracována levně(není jako podobné typy krabiček, vytuněné, od známých značek), ale ona kompozice je hlavně ODVAHA. Protože to opravdu není vůně pro širokou obec,

L´Aura je osobností...

https://www.youtube.com/watch?v=-Oo_73SlOwk

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 18:09

Miru Koupila jsi ji? Mně se nelíbí ten flakon a vůbec si k němu neumím představit vůni typu Shalimar. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 18:20

Dalia 

...koupila.

Je to spíše ta Malha, ne v oleji, ale v tekuté podobě.

Design na krabičce a flakonu bych udělala také jinak, ale barvy bych klidně nechala, ty odstíny se mi líbí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 18:34

Miru Hlavně at se Ti dobře nosí.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 18:35

Dalia 

jj