Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. února 2022 20:38
Reakce na slniecko:

Robert Cavalli - Paradiso

​Toto je ještě ta lepší varianta - odnože jsou chemické tak, že na ně je i Mendělejevova tabulka prvků málo obsažná

A takový tristní obsah je v tak pěkných flakóncích.

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 07. února 2022 20:48

Dirty (Perfume) (Lush) - bylinková smršť - směs suchých bylin jak z pytlíku babky kořenářky (trochu na způsob Mandragore). Postupně se vmísila i hodně suchá levandule a něco málo kmínu. Rozvoněla se do květinově mýdlových duhových bublin. Dojezd je pak suchý, cedrově dřevitý, s neroli v podobě nasládlého suchého prachu z omítky. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. února 2022 22:18
Reakce na Miru:

"...a nemáte, prosím, náhodou tu novinku od Dary.?"

"Ale joo, támhle...", pokynula mi prodavačka směrem k regálu. 

Hrnula jsem se naznačeným směrem s očima zapíchnutýma do polic a

za mými zády jsem ještě zaslechla, že prý už je to tu od vánoc, a že nic moc, že je to takové starodávné...

Hm.

Tak jsem si šplíchla na ruku a

- čekala jsem přezrále kikinovskou infantilnost nebo jakoukoliv formu snahy o vůni pro široké masy a 

ono ne.

Prostě jsem vyvalila oči, spadla mi brada a

až jsem vymetla v nákupáku všechny butiky, co jsem chtěla,

vrátila jsem se pro:

L´Aura Vermi by Dara

...kdybych měla říct´ jedinou vůni, ke které bych tuto přiblížila, byl by to Shalimar.

Ale říkala jsem si, abych se případně nedotkla skalních milovnic značky Guerlain, že zapátrám v hlavě dál,

protože už jsem něco podobného cítila. A jo, naskočilo mi to - 

Malha Linah.

Tak - teď jsem si stříkla na ruku, abych vůni rozpitvala.

A stejně, jo, Shalimar...

...prostě kosatec, delikátně hebce drhnoucí dřevito, někde v dálce teprve probouzející se - mé milované - labdanum, a sladkobolná měkce zlatistá pichlavost koňakovitého guajaku.

Dara nekecá - všechny uváděné ingredience ve vůni jsou.

Konzistence vůně je jako kdyby v pampeliškovém

(ten je řidší/odlehčenější/jakoby tančil.../ než klasický)

medu byly všechny složky roztaveny, rozpuštěny a provzdušněny prachovomohérovými peříčky pižma.

Vnímám opravdu i jistou dávku minerality, šedavé, perlící mi velejemně v nose.

Nasládlost pouze mírná.

Krémovost.

Lahodnost...

...a barva, když přivřu víčka, je barva medu, nyní ale už toho lesního a k tomu barva nebe před bouřkou - antracit, ocel těžkých oblak z pod nichž se snaží vykukovat poslední platinové paprsky slunce, než budou na čas úplně schovány...

...a vy si tak ležíte na zemi, ruce roztažené jako křídla, oči k nebesům a na patře zbytky karamelu bez cukru mísící se s mikrotabákovou dochutí.

Uvědomuji si i určitou stopu prašnosti z polních cest, ale tím, že přichází déšť/je cítit voda ve vzduchu, je i ona prašnost mírně, velmi mírně a příjemně navlhlá,

a nebo - teplý vzduch i s nanozrnky pylu nad polem se prolíná s pachem vlhké hlíny ukryté pod budoucím strništěm.

Prostě měkká prašnost, nedusivá.

...jestli aura ženy může vonět jako nejměkčí kůže/něco jak jelenice,

hedvábně sametová,

přelitá nesladkým sirupem z delikátně luxusně  kouřových pryskyřic, zaprášených vláčně vlahým pudrem,

tak voní 

krásně.!.

Jako, za mě, tahle vůně, resp. vůně od "hvězdy" a ne od zkušeného parfuméra - 

BOMBA

PS: ...jo, krabička je zpracována levně(není jako podobné typy krabiček, vytuněné, od známých značek), ale ona kompozice je hlavně ODVAHA. Protože to opravdu není vůně pro širokou obec,

L´Aura je osobností...

https://www.youtube.com/watch?v=-Oo_73SlOwk

​Tak jsem se dnes konečně dostala k prvnímu vyzkoušení. Hele Shalimar vůůůbec. A ani Lipstick Rose, kterou cítí Korsičanka. Je tam sice v úvodu určitá fialková sladkost, ale ten rtěnkový akord to není. Spíš fialkový med s opravdu moc krásným křídovým kosatcem, vanilkou, kůží a pryskyřičnatou ambrou, přičemž medovou sladkost v základu vystřídá karamel.

Na můj vkus už na mně dost sladká hlavně v tom karamelovém dojezdu, no po hodně dlouhé době fakt poctivě udělaný, zapamatovatelnější mainstream. Úplně chápu, proč jsi do ní šla.

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 07. února 2022 22:32

Givenchy: L'Interdit (2018) 

Ovocná třešňová tuberóza a sladký pomerančový květ s pačuli na vlně LVEB, voní po chvíli značně synteticky s ambroxanem v hlavní roli.

Giorgio Armani: Sí EdP Intense 

Šťáva z černého rybízu s cukrem svařená na sirup, prokapávající bílým čistě vypraným plátnem, aby se v něm zachytila všechna zrníčka. Tmavočervený potůček ulpí na růžích a na pačuli a přenese jejich vůni do benzoinu. Příjemné.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 08. února 2022 03:52

wendulka 

...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. února 2022 07:30
Reakce na Dalia:

Idole Intense - Lancome

Gumový jasmín, tráva tlející mezi hroudami mokré hlíny, seschlé slupky z pomeranče a trocha cukru. A ještě vlastně "akord chypre", to bude asi ta podivná vlezlá hořkost, která to všechno obepíná jako tuhý korzet. Nepříjemný výtvor.

​Dočítám zpětně diskuzi... Idôle Intense jsem si koupila v nejmenším a hned nato v největším flakonu, libovala jsem si v ní, všude mi byla schválená. No a od té doby, co jsem otěhotněla ji nemůžu, ale silně Strašně mě ruší, přijde mi chemická, vlezlá, silná. Pořád si myslím, že je to na současnou produkci ještě jedna z lepších, ale... No trochu doufám, že se mi to zase srovná, já s ní nahradila Coco Mademoiselle a trochu lituju

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. února 2022 07:45
Reakce na jerry:

Daisy Skies (Marc Jacobs) - svěží vzdušné zelené listy fialek s uhlazeným ovocným tónem - lehká dívčí vůně, povedená a líbivá v nejlepším slova smyslu. Jednoznačně nejpovedenější odnož Daisy (a že jich je).

​Tak jsem si ji před pár týdny koupila opět úplně naslepo (vloni jsem brala Eau So Fresh Spring a trefa)... No, loňská zelená Daisy Spring byla o dost hezčí, letošní modrá mě zprvu zarazila ohraným vodním tónem, ale nakonec ji užiju na takové to "domácí stříkání", běhání po doktorech apod. Nedrží a je potřeba se pořádně polít. Cítím v ní oproti původní Daisy i minerální, lehce slaný tón, naštěstí žádné mořské řasy ani nic podobného na mně nevylézá. Kdykoli bych ji ale vyměnila ta loňskou limitku, která už není nikde

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. února 2022 09:29

Evanilla 

Ti loňskou zelenou Eau So Fresh jsem koupila dceři a chodím se přiživovat, ta byla opravdu hodně povedená. 

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. února 2022 10:17

Daisy Eau So Fresh Skies (Marc Jacobs) - svěží vzdušné vodní, trochu zelená, ale veskrze víc než jemná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 08. února 2022 10:34

Tak já jsem vyzkoušela Chloé (Eau de Parfum Naturelle):

Odvážila jsem se vyzkoušet jen proto, že v řadě recenzních ohlasů zaznívalo, že to vlastně není typická Chloé. 

V úvodu jsem jí to skutečně uvěřila, protože Chloé nemá ráda ostrou zeleň a svíravou kyselost rybízu. A když se kolem začal linout sice jemný, ale zároveň do prostoru se rozpínající opar růže, začala jsem jihnout. Jenže Chloé geny se nezapřou, takže v nejlepším se na té něžné růžovo-zelenkavé fasádě objevily nehezké trhliny v podobě zvláštní bublifukové směsi saponátu s levnou jablečnou parfemací. Konec maškarního bálu, zpátky ke dřezu napuštěnému horkou vodou s jarovými bublinkami, na okraji se už začíná usazovat mastný proužek... "To nevoní," nakrčil nos můj muž, když mi druhý den podával kabát, na jehož rukáv jsem v prvotním nadšení Chloé stříkla. A voní nevoní už čtvrtý den, takže má zjevně i ten tuhý Chloé kořínek.

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 08. února 2022 10:47

Fleur 

Z nás se fanynky Chloe s jakýmkoliv přívlastkem asi nestanou

I když tato je pro mě aspoň čichově tolerovatelná (na jiných).

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 08. února 2022 11:01

jerry Ve všech bodech souhlasím .

Online marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 08. února 2022 11:06

Evanilla tohle se mi stalo s jednou vůní od Etro. Byla jsem čerstvě prvně těhotná, jeli jsme do Vídně a já si chtěla udělat radost, kupovala jsem jí v Douglasu na Graben. Líbila se mi moc, byla jiná, než mainstream, který jsem do té doby nosila. Byla jsem nějakých 6-7 týdnů těhotná. O 2 dny později se mi začlo dělat zle příšerným způsobem, trpěla jsem v tom těhotenství- hubla jsem a neprospívala a zle mi bylo pořád...  A spojilo se mi to s tou vůní do té míry, že jsem i po letech musela vyhodit (poslat dál) vlněnou šálu i po letech a několika vypráních mi navalovalo jen když jsem viděla její vzor a vzpomněla si na tu tehdejší mizérii.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2022 12:46

Eau de Rochas 2015

Osvěžovadlo par excellence. Čistá vychlazená minerálka se štědrou porcí čerstvě vymačkané citronové šťávy a ještě i s kolečkem citronu včetně nahořklé kůry. A k tomu svěží vůně verbeny, trocha květinové sladkosti a nakonec špetka zemitého pačuli s verbenou.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. února 2022 13:44

marieu Rozumím ti.. já v prvních dnech těhotenství kupovala tuberózu od Bvlgari - to mi bylo ještě dobře; s Josefínkou jsem měnila Lalibelu, kupovala jsem si novou pleťovou kosmetiku, nový šetrný deodorant. No a pak to přišlo a já doteď ty věci nemůžu cítit Zle mi bylo celý den, ale nejvíc ráno a večer, kdy jsem tu kosmetiku používala. Dělal mi zle už jen pohled na globule, které jsem měla používat taky ráno a večer nebo na těhotenské vitamíny. Tak čekám jak se to vyvine. Ale u té Idôle to byla vyloženě změna ve vnímání syntetičnosti asi vlivem dalšího zbystření čichu, o které fakt vůbec nestojím (z mnoha důvodů)...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 08. února 2022 18:32
Reakce na jerry:

​Toto je ještě ta lepší varianta - odnože jsou chemické tak, že na ně je i Mendělejevova tabulka prvků málo obsažná

A takový tristní obsah je v tak pěkných flakóncích.

​To mi skoro ani nepríde možné, ale som zbabelá si to ísť overiť .

Hej a pekných flakónikov škoda.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2022 19:36
Reakce na Evanilla:

​Dočítám zpětně diskuzi... Idôle Intense jsem si koupila v nejmenším a hned nato v největším flakonu, libovala jsem si v ní, všude mi byla schválená. No a od té doby, co jsem otěhotněla ji nemůžu, ale silně Strašně mě ruší, přijde mi chemická, vlezlá, silná. Pořád si myslím, že je to na současnou produkci ještě jedna z lepších, ale... No trochu doufám, že se mi to zase srovná, já s ní nahradila Coco Mademoiselle a trochu lituju

​Schovej si ji a uvidíš časem. Ale je možné, že už ji nikdy nebudeš moct snést. Když se vůně spojí s nevolností, je to spíš na pořád. 

Osobně si myslím, že Coco Mademoiselle je lepší.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 08. února 2022 23:59

Lolita Lempicka Mon Premier Parfum

Mám tam proste sladké drievko, veľmi umelú fialku, vanilín a trochu pižma. Veľa vanilínu. Kupodivu to bolo chvíľu celkom príjemné, ale strašne rýchlo mi to začalo liezť na nervy. A drží to a stojí to a nehýbe sa to. Tak nie, no.

Online jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 09. února 2022 09:22

A speciálně pro Miru

Nomade Naturelle (Eau de Parfum) (Chloé) - vzdušná sladká syntetika, ale nikoliv nepříjemná, po rozvonění krémové dřevo obalené v jemném květinovém pudru. A v pudru se schovávají velmi krotké chypre tóny. S předchozími Nomade má společný snad jen název a oproti nim je pro mě velmi příjemným překvapením.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. února 2022 09:37

jerry 

...děkuju!!

A cítíš tam ty datle, krémovost.? A co intenzita a výdrž?

(třeba klasická Nomade EdP na mně drží parádně s velmi pěknou intenzitou)