Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 13:42

Poéma 

...tak já pudr miluju. A ta složka by mohla guajak, ten někdy působí jakoby pichlavě

(jako já Tě nenutím, aby se Ti líbilamě prostě zajímá, jak ji vnímají druzí. A mimochodem, nikomu neříkám, čím voním, když se ptají. Nepotřebuju, aby voněli taky tak)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 15:12

Dnes jsem si dala na ruku vzorek tuberozové Splendidy od Bulgari a nene, vůbec mi to nevoní. Před časem jsem ji zkoušela a bylo to takové ani ano, ani ne, ale dnes je mi vyloženě nepříjemná. 

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 15:39

milacka 

To rozhodně - v původní Beautiful je na mě všeho moc (hlavně tedy květin), zato Belle je jiná káva.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 20:49

Gucci Bloom Ambrosia di fiori.                            Květiny utopené, zašlehané v krému, hebkost toho krému na pokožce, vůně, která nasákne i povlává z bílé košile. Vidím outfit- oversized košile je nedbale zastrčená, džíny ke kotníkům, bosé nohy v sandálech, stopa jasmínu a krotké tuberózy, špetka kosatce, růže jen tušená v obláčku okolo. Teplý jarn den, skoro předletí. Krásné! Budu jí potřebovat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 21:15

marieu Moc hezké! Pravda, tato vůně je hodně povedená.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 21:38

marieu 

Opravdu povedená vůně...ono vůbec ty Gucci Bloom, včetně těch s "přívlastkem" jsou povedené.

Takže se přesuneme do nákupního vlákna, protože k nové vůni budeš přece potřebovat i novou bílou košili, džíny a sandály

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 21:53

Dalia původně jsem chtěla Fracas- teď trošku lituju, že mi nezbyla ani kapka ze vzorku, abych si je mohla vyzkoušet souběžně. Mám ještě vzorek Carnal Flower, která je výtečná, ale Fracas se mi líbila kupodivu víc. Tys mě ale velmi nalákala na kosatec od Prady! Už jsem ho dlouho nezkoušela, a teď mi přišlo, že by mohl být "pracovní"

jerry a to jsou přesně ty kusy, který můžu vždycky

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 22:12

marieu Myslím, že Iris od Prady je naprosto ideální pracovní vůně. Na mě působí velmi pozitivně, nerušivě, a navíc i nevšedně. Vřele doporučuji!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. ledna 2022 22:21

Cologne Grand Cru: Vânira Moorea (Berdoues) - Cologne Grand Cru: Vânira Moorea Berdoues sytá petitgrainová kolínská. Postupně se objevil sladký pomerančový květ ruku v ruce s nepříliš sladkou vanilkou a výsledkem je Mon Precieux Nectar neboli Candy Kiss.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 13:15

Miru Tak jsem svůj pohled na Dařinu vůni nezměnila, hlavně já se na konci dusím pudrem, a to nějak nedám. A máš pravdu, ten začátek je jako pepř, a to bude quajakové dřevo. Při druhém zkoušení to už nebyla taková facka, ale zase toho pudru na konci...

A když už sem píši, tak jsem vyzkoušela  všechny vzorky, které mi s laskavostí  jí vlastní poslala MiJa, některé velmi zajímavé, zdařilé ( Thumbsucker, Furiosa, Junoon Rose ), dneska došly J´Adore I. a L´Interdit, Dior dobré, Givenchy už ne. Bohužel žádná z vyzkoušených nesplňuje moje přání velké květinové a prostorově výrazné vůně.

Ještě jsem nezavítala do Douglasu, kde chci přivonět k oběma Gucci Bloom, k růžové a žluté. Ke Bloom di Fiori se upínám, že by to mohlo vyjít. 

Pro jistotu jsem si ale koupila nový flakon Nasomatto Venus, to je moje jistota.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 22:36

Infusion d'Oeillet (Prada) - pryskyřice rozdrcená na pudr, smíchaná s jemnými dřevěnými hoblinkami a lehkou dávkou suché pačuli. A do pudru se vysypal najemno namletý hřebíček, který vše překryl - v této fázi (byť nedlouhé) je to neautentičtější hřebíčková vůně, kterou znám. A teprve po tomto entrée přišlo Jeho Veličenstvo zahradní karafiátek, nesoucí si pod paží saténovou podušku, naplněnou vločkami z bílého luxusního mýdélka.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 03. února 2022 20:28

Cologne Grand Cru: Selva do Brazil (Berdoues) - klasická kolínská, zpočátku svěže zeleně petitgrainová, v dojezdu ledově pižmově nasládlá. Téměř identická s Mugler Cologne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. února 2022 12:08

Lacoste pour Femme

Pro můj nos zvláštní a těžko popsatelná vůně. Cítím něžnou nasládlost frézie s lehounkým pepřovým popraškem, který je však tak jemný, že vůbec neštípe a nedráždí. Pouze dodává příjemný punc pikantnosti. Cítím také měkkou ibiškovou pižmovost a velmi decentní dřevitost. Jako celek je pro mě Lacoste pour Femme vůní čistoty, lehkosti, uvolněné elegance a klidu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. února 2022 20:26

Éclat d'Arpège

Jiskřivá, vzdušná a povzbuzující vůně, ve které cítím trpkost zeleného čaje, svěžest citrusů, šťavnatost broskve a omamnost šeříkových květů. Vůně jara a radosti.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 06. února 2022 07:44

jerry 

...prosím, nezkoušela jsi už novinky:

Chloé Naturelle

Gucci Guilty Intense

Narciso Rodriguez Musc Noir Rose

?

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 06. února 2022 08:24

Miru 

Pokud myslíš loňskou Chloé (Eau de Parfum Naturelle), ta je v DTB.

Měla bych mít na cestě nějaké vzorky a Narciso by měl být mezi nimi určitě (a Guilty možná taky)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 06. února 2022 08:26

jerry 

...nene, novou

a jinak se těším!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 06. února 2022 08:56

Miru 

Nenapadlo mě, že myslíš Nomade Naturelle

Tak ta bude možná mezi těmi vzorky taky. 

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 06. února 2022 19:34

Daisy Skies (Marc Jacobs) - svěží vzdušné zelené listy fialek s uhlazeným ovocným tónem - lehká dívčí vůně, povedená a líbivá v nejlepším slova smyslu. Jednoznačně nejpovedenější odnož Daisy (a že jich je).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. února 2022 19:25

Robert Cavalli - Paradiso

Not my cup of tea, not my cup of tea, not my cup of tea.

Uaaaa.....strašne umelý závan na začiatku, až mi dvihlo kufor, toto je nejaká aromachemikália s popiskom "môže nahradiť ovocné tóny s jazmínom", už som ju cítila v X vôňach, celé zle....brrrr....Ako nepopieram, že to môže byť mojou pokožkou, a na niekom inom môže vyznieť lepšie, ale pomoc.

Dobre. Už sme sa ukľudnili. Obe. Príšerný umelý závan sa ukľudnil a priniesol to, čo by sľuboval ten pomyselný popisok - jemné ovocie s trochou akožejazmínu. V tomto štádiu je to už celkom príjemná nerušivá vôňa, síce ničnehovoriaca, ale teda aspoň nekonfliktná. 

Not my cup of tea.