databáze 117073 vůní od 8401 značek a 1581 parfumérů

Champaca (Eau de Parfum) Ormonde Jayne

Champaca (Eau de Parfum)
značka: Ormonde Jayne
parfumér: Schön, Geza
rok: 2002
určení: pro ženy
hlava: bambus, neroli, růžový pepř
srdce: rýže basmati, champaca, frézie
základ: zelený čaj, pižmo, myrha
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
wendulka (09.3.2018 )

Je éterickou květinovou vůni s osvěžujícím růžovým pepřem a neroli a měkce dřevitým bambusem ve svrchních tónech, jimiž prorůstá zelená tráva. Po rozvonění vyniknou společně s příjemnou frézií hlavní akordy champaky, které připomínají ovocný čaj. V další fázi květiny přikryje rýžový pudr. A konečně v základu se pak ještě stihne projevit jako uklidňující čajová vůně s dřevitou myrhou.

Avatar
blackviolet (10.8.2015 )

Pepřová závěj, kterou pomalu začíná prorůstat zeleň - tráva, pár frézií a byliny, které mi připomínají libeček. Se zeleným čajem a myrhou pak zeleň přechází do podoby bylinkového mýdla. Na začátku osvěžující letní energetický koktejl, pak už se vůně bohužel hodně drží u těla.

Avatar
jerry (27.5.2015 )

Vůně andělsky krásná, jednotlivé složky do sebe zapadají s přesností puzzle, takže nic nevyčuhuje - lehce znatelnější je pouze frézie. Ovšem přednost je v tomto případě zároveň i vadou - vůně je natolik jemná až éterická, že vlastně není ani příliš cítit.

Avatar
kwitek (07.3.2015 )

Nečekala jsem moc, o to víc překvapila - vidím ji zelenožlutě - ale žádná řvavá kanárková žlutá, spíš lehce tlumená. Champaca s frézií jsou jakoby orosené, úplně cítím tu zelenou čerstvost. Přitom žádné indoly, vše je perfektně usazené na dřevitopryskyřičném základu. Vůbec netuším, jakou roli tam hraje basmati, ale určitě ne špatnou. Možná tam přispívá k té krémovitosti, kterou taky vnímám. Velmi příjemná univerzální denní vůně, na jakoukoliv roční dobu.