Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 14:23

Dalia 

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 16:11

Miru já zas cca měsíc pokukuju po té Ricci.  Naprosto by li vyhovovalo, kdyby nebyla příliš sladká. Akorát mám pořád brzdu v okamžiku, kdy začnu nas popisy a recenzemi uvažovat "a můžu já jí nosit do práce??"...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 16:24

marieu 

...a proč by jsi nemohla.?.

(pokud by Ti přišla příliš intenzivní do Tvého prostředí, tak dej ráno pouze jeden střii vzadu na krku pod vlasy a hotovo. I když - u mě by to byla moje smrt. ...)

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 16:27

Miru mám utkvělou představu, že by ta vůně neměla být příliš výrazná, nebo potenciálně rušivě působící. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 17:20

marieu 

...pořád platí moje odpověď

Prostředí, kde člověk dělá, podle mě, nemá vliv na to, co se má nosit za vůni a co ne. Je to o intenzitě, množství použitého při aplikaci.

Napříkladl třeba i ve fitku může sportovec/sportovkyněsvým parfémem relativně obtěžovat. Protože v domnění, že svěží/citrusová/atp. vůně je sem vhodná, tak se zleje a je to určitě mnohem otravnější, než jiný sportovec navoněný přiměřeně, decentně či jen minimálně, byť i třeba vůní kořeněnou.

Spíš bych to otočila, resp. podala tak, že člověk se v určitých prostředích cítí v určitých vůních více pohodlnějí - někdo potřebuje na jistém místě  pocit čistoty, někdo pocit neohroženosti, síly, něžnosti, někedo si typem použité vůně dodává kurážem, atd. ..., a podle toho vůni volí

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 17:51

Omnia Crystalline - Bulgari

Křišťálově průzračná vůně, ve které cítím nejprve jemnou křupavost a lehoučkou zelenou nahořklost. Později se objeví krémově hebká nasládlost vonící velmi něžně květinově a nakonec na kůži zůstává sametově měkký pudrový závoj. Celé je to čisté a půvabné.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 18:19

Miru máš pravdu, samozřejmě. Voním se spíš pro svůj pocit a náladu, asi jsem neměla žádnou vůni spojenou se sebevědomím nebo na kuráž. No a třeba na sále bych určitě neměla náladu na POAL apod..

Dalia opět dokonale ilustrativní fotky

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 17:38

marieu 

...jo, takový dodatek, jestli Ti to pomůže, tak - 

dnes, před chvílí jsem byla hodně blízko u muže a on, aniž by věděl, čím jsem navoněná, tak že prý cítí Baccarat Rouge.!.

Má dobrej nos.

Totiž někteří recenzenti na fragrantice podobnost L´Extase Rose Absolu s Baccarat Rouge vnímají také.

(no, nos/parfumér je pro oba parfémy stejný...)

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 17:45

Miru no jo, četla jsem o podobě, o parfumérovi vím. Muž je tedy jako nos zdatný, klobouk dolů. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 17:46

marieu 

...no, my jsme před časem měli Baccarat(tu trojici flakonků), tak si to pamatuje...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 17:57

marieu Děkuji. U některých vůní není vůbec těžké zvolit vhodný obrázkový doprovod.

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 18:35

Dalia pokud ovšem víš, kde máš hledat

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 22:18

Collection Grands Crus: Guaria Morada (Berdoues) - lehká ovocná limonáda s rozpoznatelnou broskví se rozvoněla do podoby sladkého sena. Je to sice generické, ale vcelku příjemné.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 09:37

marieu 

Já to Tvoje přemýšlení o tom, zda můžeš nějakou vůni nosit do práce, v souvislosti s Tvojí prací chápu, někdy je to i otázka ohledů vůči prostředí a okolí /v Tvém případě kolegové i klientky/, takže je to z Tvé strany mile empatické...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 17:57

Miru Zaujaly me obe vune, Lolitu asi koupim. Nenasla bys prosim ve sve nekonecne mozkove databazi nejakou vuni, ktera voni tresnove/visnove s cokoladovymi tony, klidně sladkou, tak neco podobne jako Back to Black od Kilian? Hlavne hustou a silnou? Dekujuuu

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:24

Miru tak Cherry punk mam v hledacku uz dlouho a cukam se vzit naslepo.

A to druhe vypada taky super.

A prosim, znas Sweet od Lolity? Je moc holcickova? Mne by nevadila marmelada, ja mam fakt zvlastni potrebu neceho takoveho, klidne i nablbleho.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:31

Luna 

...já kdysi zkoušela asi tu první "Sweet" a jen si vybavuji, že mě zklamala. No, měla jsem v hlavně prostě ty původní tmavofialové a černé flakony Lolity a tohle bylo poněkud jiné.

Ale co já vím, co bych dělala dnes.?

Jo, dobrý je Flowerbomb Intense, Mon Guerlain Intense - třešně tam nejsou, ale sladký a celkem prostorový to je

Vem tu vůni naslepo..

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:33

Luna 

...nablblého.?

Cherry in The Air Escada