databáze 117073 vůní od 8401 značek a 1581 parfumérů

Tubéreuse Criminelle Serge Lutens

Tubéreuse Criminelle
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 1999
určení: unisex
složení: jasmín, pomerančový květ, hyacint, tuberóza, muškátový oříšek, hřebíček, styrax, pižmo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
blackviolet (22.5.2020 )

Tuberóza zelená, svěže medicinální, s muškátovým oříškem a hřebíčkem. Zároveň ale hladká a bílá. Nad těžkými tuberózovými květy se vznáší pár okvětních plátků jasmínu a pomerančového květu a pod nimi se pomalu roztéká dřevitě vanilkový krémový balzám.
Tuberóza z nejkrásnějších, opulentní i elegantní, vyzývavá i rezervovaná.

Avatar
andry (13.4.2020 )

Tahle vůně je legendární svým začátkem v podobě naftalínových kuliček proti molům a já mám dodnes v živé paměti ten horor takového odéru i po letech od prvního setkání.
I dnes začala takto, byť o poznání méně hororově. A pak. Nesladké bílé květiny. Prostě jen holá realita a lehké indoly jasmínu, nahořklého pomerančového květu a naprosto přirozený ovocný podtón tuberózy, co se nás nepokouší omámit nebo dokonce uvést do bezvědomí. Květin není záplava, jen několik pečlivě vybraných, stojí ve vázách se svými listy a lodyhami po jedné, jako solitéry, a jejich bílé květy září ve zšeřelé místnosti a vystupují ze stínu. Na podstavce jejich váz pomalu usedá kořenitý prach hřebíčku a muškátového oříšku, co se lehce zvířil naším příchodem. Když se usadí zase na své místo, ucítíme za květinami i staré zhaslé svíce, těžké závěsy, navoskovanou podlahu. Je tu ticho. TICHO. A nás polévá horko, snad z lehce znervózňující poetičností této scenérie - a jediné, co zase rozpohybuje čas, je, když si vzpomeneme, že máme v puse eukalyptový bonbón, který jsme samým údivem zapomněli cucat.

Avatar
jerry (14.3.2020 )

Tuberóza + lakýrnická dílna za plného provozu + lopata naftalínu. To vše "zjemněné" kanystrem Alpy. Pro mě za hranicí čichatelnosti.....tohle by zabilo nejen moly v šatníku....

Avatar
Cervanek (04.3.2019 )

Jooooj,ta má grády!!!! Obvykle se říká, že všeho moc škodí. V TC je všeho v nadměrných dávkách - i přes obrovskou nálož jasmínu, pomerančového květu, hřebíčku, tuberózy, mentolu v až předávkovaném množství tvoří nádhernou a nesmírně zajímavou kompozici. Úplně první pocit, že mi hoří půda pod nohama, kdy se mi dělají mžitky před očima, je pryč a naráz je z díla až závislost. Vyvolávají ji tuberózový extrakt s mentolově- vanilkovým hřebíčkem, omamně hyacintovo jasmínovou tuberózou, s kapkou teklavé pryskyřice, kdy korunu všemu dává erotické pižmo. Že se někdo zpočátku cítí tak trochu jako u doktora, tomu též rozumím, neboť mentolově-eukalyptový začátek mi připomíná obvaz. A právě ty balsamicky mentolové složky vůni patřičně rozpumpují. Parfém je velmi proměnlivý. A nakonec je z něj krotká jasmínově-gardeniová vůně jako beránek. Silně prožitková vůně od začátku až do konce - od vintage po modernu. Mentol/ eukalyptus zde tvoří složku nepostradatelnou, která v teplém počasí vůni příjemně ochlazuje a v chladném období zahřívá.

Z divokého mentolově-eukalyptového až balsamického začátku se vyklube silně prožitková vůně živočišné tuberózy, kde se prolíná starosvětskost, čistota i nadčasovost. TC má jak své zastánce, tak také odpůrce. Dlužno říct, že po TC šílí zájemci z jihu Evropy, která v jejich parfémových sbírkách nesmí chybět. Kdybych si měla vybrat JEDINOU vůni značky Serge Lutens - bude to právě Tubéreuse Criminelle. Aplikovat opatrně je na místě, v chladnu JEDEN střik stačí, v horku raději jen tyčinkou nebo vonítkem flakónu.

Avatar
wendulka (18.3.2016 )

Zavolejte, prosím, někdo 911! Tahle masožravá kytka se mě právě pokusila už poněkolikáté zabít :) . Co na tom, že mě nejprve přivítala osvěžujícím pomerančovým květem, když mě vzápětí postříkala stejným jarem na nádobí jako v Mandarine Mandarin, aby mě v nestřežené chvíli mohla chytit pod krkem a přidusit mě navlhlou hlínou v květináči s uhnívajícím hyacintem a eukalyptem. A protože ani to jí nestačilo, zasáhla mě i několika dobře mířenými ranami muškátovým oříškem.

Teprve po třech hodinách se jí mě zželelo, sundala masku a konečně se odhalila: mléčná tuberóza s podtóny kokosové vody, jaké najdete např. v Carnal Flower, ozdobená šťavnatou zelení. Díky bílému pižmu se špetičkou vanilky působí v základu jako čerstvě opylená. Aby ale dostála své pověsti kriminálnice, nezapomněla na rozloučenou vytáhnout hřebíčkové drápky. Velký obdiv každému, kdo ji dokáže nosit.