Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. března 2020 13:53

Nasla jsem jeste nejake starsi nepublikovane recenze, tak snad nebude vadit, kdyz je sem vlozim, mam totiz pocit, ze se sem posledni dobou cpu az moc, nerada bych byla otravna...

GIRLS CAN DO ANYTHING – Zadig + Voltaire

Fakt?

Vážně můžou?!
No asi jo, podle reklamy by jeden řekl, že snad dokonce můžou jezdit na prkně! Pokrok prostě nezastavíš...

Samotná EdP je asi stejně invenční jako název a propagace. Identifikovala jsem hruškovou limonádu, špetku vanilky a nějakou tu zeleň, jestli tomu chtějí říkat kapradí, tak fajn, kdo jsem, abych protestovala...

//Ale flakon se mi líbí, to ano...//

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. března 2020 13:54

ROUSSE – Serge Lutens

Tohle je očividně nějaké bojové plemeno skořice, které ovšem neprošlo řádnou výchovou, protože se do vás zakousne v tu chvíli, kdy ji vypustíte z flakonu. Za zády jí už číhá smečka koření, jsou proti vám v přesile – a moc dobře to vědí. Příště – je-li nějaké – už víte, že s touhle záležitostí musíte opatrně, ale při obezřetném zacházení se vám Rousse odvděčí opravdovou skořicí a opravdovým kořením – a budou při vás dlouho a věrně, to se můžete vsadit.

Who let this cinnamon out?!
To mohl být jedině Lutens...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. března 2020 14:40

euridike Rousse jsem nosila řadu let, v mých flakónech to byla skořice přítulná a kamarádila s koňakovou ambrou.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. března 2020 14:47

Fleur

Tak to musi byt pekne, to bych brala, skorici mam rada /a Lutense stejne tak, obvykle s nim dobre vychazim/, ale tahle je na me pleti opravdu ostra, stiplava, kousava – ale po rozvoneni + pri obezretne aplikaci je proste tak nejak ultimatne opravdova – a to se mi libi...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. března 2020 15:18

euridike Rousse byl můj první flakón od Lutense. Původně se prodávala v širší distribuci, v hranatých flakónech ve Francii v Sephoře, pak už byla jen jako exkluzivka ve zvonkovém. Když se Lutens v mých očích totálně zkompromitoval flakónem s prosovětskou symbolikou, všechny vůně plíživě i skokově zdražil a pak se vytasil s těmi mrakodrapovými flakóny, vnitřně jsem se s ním rozžehnala. Dopotřebovávám ještě Five O´Clock au Gingembre, poctivě zkouším novinky, abych si udělala představu, ale pořizovat ho už nebudu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. března 2020 16:36

Fleur

Tvůj postoj naprosto chápu, já mám mimo parfémový svět obdobnou nesnáz s Larsem von Trierem, jehož tvorbu mám víc než jen ráda, ale mám zásadní problém s jeho slovy o sympatiích a pochopení vůči Hitlerovi – a je mi lhostejné, jestli to je pozérství, za které se později omluvil – u Lutense jde taky jen o pózu a hlavně business. Vadí mi to velmi. Je to zbytečné, hloupé, těžko pochopitelné.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 01. března 2020 17:52

Stella (Tocca) - čerstvě rozkrojený šťavnatý sladký pomeranč i s kůrou a květinovým pižmem, zlehka poprášený sladkým pylem. Jednoduchá a povedená...

This Is Love! pour Elle (Zadig & Voltaire) - hodně sladký a zároveň hodně svěží pudr, který se rozvoněl do pudru podivně dřevitého sladkokyselého.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. března 2020 20:30

euridike 

Bojové plemeno skořice. To je v případě Rousse přesný.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. března 2020 22:31

Masakï Matsushïma: Snowing Rose

Vodní ovoce s broskví, citrusovou magnólií a vodními květy předznamenává příchod svěží růžičky přesně v tom stylu, na jaký jsme od této značky zvyklí. Zasněžená je v tomhle případě jemným bílým pižmem. V chladném počasí má tendenci vonět v drydownu lehce avivážově, pro teplejší jarní dny je však ideálním společním podobně jako Masaki-Masaki.

Calvin Klein: Euphoria Blossom

Nakysle svěží granátové jablko s veselými citrusy, orosenou zelení, vodními květy a pivoňkami v první fázi připomíná stylově tak trochu vůně Masaki Matsushima. Po rozvonění už ale nezapře klasickou Euphorii s vanilkovou orchidejí, červeným ovocem, ukotvenou na pačuliovém základu s želatinovým kašmeranem.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:17

... tuhle recenzi nemám v plánu dávat do dtb, snad že bych ji trochu zkulturnila, ale berte ji jako poznámku k recenzi Miru...

LA VIE EST BELLE INTENSEMENT - Lancome

Je to už nějaký čas, kdy jsme se na chodbě Českého rozhlasu potkali se Sašou Rašilovem, který přišel na natáčení rozhlasové hry, ovšem učinil tu nešťastnou věc, že si někde narychlo k pití koupil namísto minerálky limonádu, která ovšem byla podle jeho slov sladká a ulepená tak, že se mu po ní špatně vyslovovalo a artikulovalo, použil tehdy velmi zvukomalebný výraz "tlamolep", jehož pravou podstatu jsem pochopila, když jsem poprvé /a naposledy/ ochutnala energy drink. Tahle vůně mi výše zmíněný expresivní výraz znovu připomněla - prapodivně dusivé ovocné sladko, "intenzivní nic", jak napsala Miru, taková ta vatovitá sladkost, co se rozpadá a lepí se na patro... Málem mě to přivedlo ke kacířské myšlence, že zlatá LVEB...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:19

wendulka Snowing Rose se povedla... Mně se teď podezřele líbí Shiro, je na něm v té veškeré jednoduchosti něco divného, ale tak hezky...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:23

euridike Shiro se mi taky líbí.

Offline Širín
Avatar
19 příspěvků moje polička 02. března 2020 14:34

euridike To je vůně, kterou nemůžu ani cítit :-).

Offline Širín
Avatar
19 příspěvků moje polička 02. března 2020 16:13

Pardon - nějaké vaše podněty k tomuto: https://www.guerlain.com/int/en-int/absolus-dorient

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. března 2020 19:42

euridike 

...ano, napsala jsi to kultivovaněji a čtenářsky zajímavěji. Ovšem podstata zůstává...

Zrovna tuhle jsem přemýšlela, že ano, klasická La Vie Est Belle EdP

(i přes svou téměř zprofanovanost) je velmi dobrá, skoro výborná vůně(ať už se líbí nebo ne). Kvalitou, složením, intenzitou, výdrží.

Pak, za mě i La Vie Est Belle Intense, o trochu méně Legére, a pak už je to změť různě sladkých a různě více či méně nesouroých či ovocnolízátkově voněnkových parfémků...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. března 2020 19:44

euridike 

...jo, Shiro.

Měla jsem ji chvilku.

Pamatuji si jen

říznost.

Jak svist samurajské mačety vzduchem.

Všechny ingredience čisté jak vysokohorský éter. A nesmlouvavé. Ostře konturované.

Asi ji zkusím někde znovu...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 02. března 2020 19:45

euridike tlamolep se u nás taky říká, výstižný:-))

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. března 2020 08:24

Miru

Ty jsi podle mě vystihla LVEBI naprosto přesně , včetně fotky, proto jsem přidala jen takový osobní postřeh. A Shiro jsi zase popsala přiléhavě – je fakt, že to není obecně líbivá vůně, ale něco na ní prostě je, pro mě je to takové pomezí skandinávského a japonského stylu čistoty, od každého něco.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 03. března 2020 10:00

euridike 

...ty japonské značky, vůně se zdají prvotně jakoby jednoduché, nic složitého. Třeba - jakože čistá(pudrová, aldehydová) vůně, čajová vůně, zelená vůně, dřevitá vůně a tak...

...ale ty vůně jsou kolikrát velmi složité, nesmírně barevné, jakoby měly několik, mnoho podlaží, a je na člověku zda a kolik jich objeví...,

jakoby se těm návrhářům podařilo nacpat do oněch vonných kompozic podstatu, historii východních kultur..?.

Možná právě pro tu podprahovou nejednoduchost jsou velmi přitažlivé...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. března 2020 10:20

Miru Naprosto souhlasim! //Jsi mi zase udelala radost, Tvuj post si opet vystrihnu a ulozim.// Japonska kultura je jako ledovec - vidis spicku nad hladinou, ale to podstatne, velke a zasadni je pod hladinou, musis se k tomu ponorit - a u tech parfemu je to vlastne stejne... Ja bych se tak rada optala na ruzne detaily ohledne Japonska Garfie, ale zatim jsem si netroufla...


//A mam na Tebe dotaz, snad neva, ze ho polozim tady - u jedne z recenzi jsi zminovala Adama Lamberta, jak se Ti libi Bill Kaulitz, jeho styl? Ja si u zkouseni nekolika parfemu - i ryze zenskych - rikala, ze k nemu by se skvele hodily...//