Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. března 2020 12:29

Tabu (Eau de Cologne) (Dana) - "starosvětská" orientálka s jemným chypre nádechem - autentická vůně krámku s indickým zbožím: santalové tyčinky, koření (hřebíček a nejen ten), pokladené sušenými karafiátky a jasmínem. Po úplném rozvonění nasládlá kořeněná santalovka s chypre tóny. Typově by se dala přirovnat k původnímu Opiu (i některé složky jsou shodné). Tohle je neprávem pozapomenutá klasika.

Boss Alive (Hugo Boss) - sladká syntetika s cedrem, po rozvonění úderné a vytrvalé cedropižmo.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. března 2020 19:24

jerry a Kenzo Couleurs ?

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. března 2020 19:52

slniecko 

U Couleurs se mi moc nelíbila Violet, ty ostatní 2 ušly (ale dík za připomenutí, přihodila jsem je do DTB).

Popravdě ono od Kenzo nebyly žádná hitparáda ani obě Madly, ovšem World nesahají ani po paty.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. března 2020 20:51

jerry vidím

ja som skúsila len žltú a definitívne ma odradila od ostatných...

na tie Word sa duševne pripravujem....zatiaľ mám karanténu ako výhovorku

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 18. března 2020 11:17

Angel EdT (Mugler)

Na začátku působí až stroze, unisexově, angelovské pačuli jen mírně přislazené, trochu pikantní po růžovém pepři - postupně taje, doslova, rozplývá se, zjemňuje, sládne pralinkami a červenými bobulemi - aby vzápětí nastoupil v poměrně živočišné podobě, kterou jsem hodně nečekala a hodně mě baví - a na konci zůstane směs kovového tónu a cukrové vaty.

Angel Muse EdP (Mugler)

Lískooříškové kapučíno (to, kde není ani náznak kávy a jsou cítit jen oříšky), do kterého vmícháme hustou šlehačku 33 % tuku v tekuté formě, nikoli našlehanou. Nazdobíme marmeládovou růží a nezapomeneme angelovské pačuli, zde více zemité. 

Hodně sladká vůně, svým způsobem tíhne směrem k Black Opium, Montale Intense Café atd., ale oproti zmíněným není tolik těžkopádná a kávu nahradily oříškové sněhové pusinky.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. března 2020 12:53

andry Teda, moc pěkně napsané

Normálně jsi mi udělala chutě, nejen na ty vůně, ale na něco dobrého Jdu si dát aspoň kávu...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 18. března 2020 13:28

andry Angel Muse mam dnes na sobe. Me hrozne bavi. Nikdy bych nezvladla vypit tebou popsany napoj, ale hrozne mi vselijaka ta oriskova a jina capuccina voni. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 18. března 2020 14:20

Luna ja bych to taky nevypila, ale tohle si prostě jen - pro mě - zaslouží nižší teploty než skoro jarní. To máš jak s vařením, ta smetana/šlehačka, i dle množství tuku, přidá takovou sladkokrémovou jemnost, uhladí hrany chutí, a fakt se mi zdá v té vůni patrná..

daniela díky, tak opatrně, ať mi to pak nevyčítáš :)

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. března 2020 14:23

andry Už je pozdě, ke kávě jsem sežrala i vanilkovou proteinovou tyčinku (nic jiného tu zrovna nemám), ale za to si můžu sama

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. března 2020 22:14
Reakce na Luna:

andry Angel Muse mam dnes na sobe. Me hrozne bavi. Nikdy bych nezvladla vypit tebou popsany napoj, ale hrozne mi vselijaka ta oriskova a jina capuccina voni. 

​Dá se Angel Muse i v teple? Případně v létě? Zatím ho mám spojený pouze s podzimem.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. března 2020 07:54

Dalia V teple ho nenosím. To mi přijde, že hodně zesládne a potlačí pačuli, což já nerada.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2020 09:50

Luna Aha, děkuji.

Mně třeba takový Coromandel, kde je kyblík pačuli, voní spíš v teple až horku. A četla jsem, že i klasický Angel je v létě lepší než v zimě. To tedy budu muset vyzkoušet na vlastní kůži. 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. března 2020 10:20

Dalia Jo, ti dva jsou v teple fajn, ale tam je paculi fakt lopata.

Dnes mam z odstriku Portrait a v teple na balkone je nadherna...A manzel rika, ze netusi, ze by se mi mohla libit takova prijemna kvetinova vune. Ma dost, o te stejne vuni pred rokem prohlasil, ze smrdi jak zverimex!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2020 11:25

Luna Já si lebedím v toaletce Coco Mademoiselle. Fakt mám tu vůni ráda, působí na mě radostně.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:07
Reakce na Luna:

Dnes mam z odstriku Portrait a v teple na balkone je nadherna...A manzel rika, ze netusi, ze by se mi mohla libit takova prijemna kvetinova vune. Ma dost, o te stejne vuni pred rokem prohlasil, ze smrdi jak zverimex!

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:09

Luna 

Portrait mám na sobě a je to tak krásná a povzbuzující záležitost!

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:19

Ellen Mne se libi uz roky. Takova tajemna, ale zaroven ne nepristupna. Proste takova kralovna lidskych srdci!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:23

Luna Hmmm, proto mě asi srdce neposlouchá, že královna pro mě není... Snad se to obojí po změně léků zvrtne

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:27

Korsičanka No ja uvidim, jak dopadlo moje srdce po te jizde... Ale zatim snad funguje.

A mimochodem...No booze, kdyz ti nesedi jedna vune. Mas jich prece jeste plny sklep!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. března 2020 15:49

Luna Akorát na ně nemám chuť, když mi je blbě. Mělas to snad jinak?