Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:38

Dalia

Mela jsem odstrik Beloved, text k ni jsem psala s prestavkami asi dva mesice, porad jsem hledala ta spravna slova a formu, docela me trapilo, ze nejsem schopna ji vystihnout tak, jak by si zaslouzila, protoze – ano – je nadherna... Text najdu a „prinesu k posouzeni“...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:44

euridike Děkuji!

A co Imitation - líbí se Ti? Mám odstřik, ale ještě jsem tu vůni na sobě neměla. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:49

Dalia

Imitation je asi moje nejoblibenejsi Amouage, z mnoha osobnich duvodu, hned po ni Fate, je nadherna, ale na mne vzdy byla vylozene efemerni, velmi intimni, drzela se hodne blizko u tela... Ale chci se k ni zase vratit... //A ano, vim, jsme s tematem Amouage v nespravne sekci, pardon.//

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. února 2020 13:40
Reakce na euridike:

Martula Pro mě má v sobě tahle růže prostě to určité nevyslovitelné a nepopsatelné kouzlo, které mě osobně táhne k tuberóze, kéž bych to uměla vysvětlit a opsat lépe, je to prostě jiný druh vábivosti, než v sobě růže obvykle mívá, tahle patří spíš omamným bílým květům...

​no a právě to mi zní jako rajská hudba

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 16:26
Reakce na euridike:

Dalia

Imitation je asi moje nejoblibenejsi Amouage, z mnoha osobnich duvodu, hned po ni Fate, je nadherna, ale na mne vzdy byla vylozene efemerni, velmi intimni, drzela se hodne blizko u tela... Ale chci se k ni zase vratit... //A ano, vim, jsme s tematem Amouage v nespravne sekci, pardon.//

​Musela jsem si Imitation šplíchnout na ruku pro připomenutí. Pro mě to bude vůně spíš do tepla a myslím, že odstřik mi bude stačit. Ale po rozvonění je tedy skutečně pěkná. Je to zvláštní, neotřelá vůně, potřebuje čas, na pokožce pracuje ... no, čím déle ji na sobě mám, tím je hezčí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:21
Reakce na Martula:

​no a právě to mi zní jako rajská hudba

​ano mně taky:-) tuberózu já ráda:P 

euridike Fifi je proměnlivá, ale rozhodně dospělá vůně s občas až přílišným důrazem na pačuli, dá se nosit denně, protože pokaždé se (aspoň na mně) vyvine trochu jinak. jsem zvědavá jak ji zhodnotíš:-)

edit: teď koukám že to pačuli ani není ve složení, ale prostě ho tam (v různé intenzitě) cítím, možná je to kombinace něčeho jiného?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. února 2020 17:41

.... pro mě je to takový ten táhlý a vláčný máslový tón, ovocná nasládlost se špetkou tělesnosti, ale samozřejmě to může být mnou, mojí kůží a chemií... 

​...ano, tohle zase já zbožňuji na gardeniových vůních, vč té delikátní houbičkovitosti, která mě irituje a současně fascinuje a přitahuje...

Hm, lepší promo k vůni Rose Prick než Tvoje recenze - není...

A právě podle Tvé recenze se opět - neskromně - přesvědčuji, že Tom dělá vůně pro mě...

(nesmírně se těším na vyzkoušení! Snad se zadaří nějak)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:07

Miru

Však jsem zrovna na Tebe při zkoušení myslela, vím, jak máš Fordovy vůně ráda – a to já taky, u většiny mám i já pocit, že jsou přesně pro mě, pro tu nejednoznačnost, lehkou kontroverznost, balancování na hraně, frackovitost... Vlastně jediná jeho vůně, s kterou mám problém, je Black Orchid... Taky se těším, až si Rose Prick důkladněji proklepnu... Jo – a gardenii mám taky ráda... Možná máme pro Forda obě takovou slabost, protože jeho vůně jsou pro ty, o nichž platí...

I always say what I'm feeling
I was born without a zip on my mouth
Sometimes I don't even mean it
It takes a little while to figure me out
I like my coffee with two sugars in it
High heels and my jewelry dripping
Drink and I get all fired up
Insecure but I'm working with it
Many things that I could get rid of
Ain't about to give it up

Konec fordovsko-freudovského okénka...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. února 2020 09:11

euridike 

...no comment

...

(ano, poprvé byla pro mě Black Orchid zjevením, i jsem ji měla. Ale pak už ne. Prostě já tam ty okurky mám, kyselé, zavařované, řídké... A to jsem vůni dávala šanci opakovaně i s odstupy času...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. února 2020 13:45

Miru Já mám v Black Orchid čerstvý zelený hrášek...

Offline stes
Avatar
7302 příspěvků moje polička 21. února 2020 19:36

Z nouze narychlo a prvni dobrou tesori white musk a jsem lapena. Krasa vydrz cistota. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. února 2020 19:38

Chloé Nomade Absolu

- oproti Chloé Nomade EdP je tato

oblejší, pižmovější, santalem hladší, neurčitelně ovocem barevnější,

líbivější.

Myslím, že tato bude úspěšnější, co se týče prodeje...

Mně se ale více líbí Nomade EdP, je totiž osobitější...

...ale když Absolu bude v kontrastu s outfitem - proč ne..?.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. února 2020 19:41

Elie Saab Essentiel

Povedená.

Pěkná.

Jakoby pomocí Cruel Gardenie zjemněný současný L´Interdit EdP Givenchy s pár kapkami původního Elie Saab Le Parfum Intense.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. února 2020 19:49

 The Only One Eau de Parfum Intense Dolce Gabbana

Hodně dobrá!

(oproti předchůdkyním).

Evokuje mi Code Ultimate mazlící se s vůní Jasmi Noir EdP Bvlgari...

...prostě noční jasmín s poživačným pomerančem v hustých temnotách, kdy nevíte, jestli opravdu z prstů slízáváte čokoládu nebo se vám to jen zdá...,

a současně ale vnímáte i jakousi lehkost,

a má plno rovin, s čím se dá nosit a kdo ho má nosit...

(...drží i po sprše.)

...a tohle jsou barvy vůně, jak ji vnímám a můj velký oblíbenec Adam Lambert, na kterém si Intense dovedu představit

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 21. února 2020 19:55
Reakce na Miru:

Elie Saab Essentiel

Povedená.

​Souhlas. Zrovna ji zkouším a jsem mile překvapená.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. února 2020 21:42

Bloom Ambrosia di Fiori Gucci

Krásná.

Začíná hebkým, delikátně dřevitým kosatcem(bez jakékoliv stopy mrkve!, a naskočily mi kosatcové vůně od Prady, prostě Itálie...)

rozpuštěném v hustě hedvábném krému a k tomu Nettare di Fiori a pak vláčný medově prachový pyl.

Fakt hodně dobrá!.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 21. února 2020 22:05

Peoneve Penhaligon´s

Ráno pršelo. Déšť rozpustil zbytky starého sněhu a spláchl všechen prach; ve vzduchu zůstala jen vůně dešťových kapek. A vůně konvalinek, kterých je plný záhon, plná zahrada. Až někde vzadu se krčí růžová růžička. Nejprve jen opatrně vykukuje. Ale za chvíli se i růžový keř se osmělí a najednou je na něm záplava růžových květů a voní všechny, všechny do jednoho.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 22. února 2020 10:34

Cleopatra (Tocca) - zvláštní směs nakysle neidentifikovatelných květin a velice příjemné syntetiky (to je poprvé, kdy jsem použila toto slovní spojení), které postupně zasypala hlinitě písčitá akorát tak sladká pačuli. Ovšem největší překvapení přišlo po úplném rozvonění - víc než výrazná podoba s Narciso Rodriguez for Her (tak na půl cesty mezi EdP a EdT.

Le Parfum Essentiel (Elie Saab) - zaměnitelná nasládle svěží ovocná květinovka s neroli. Ale po rozvonění zůstalo jen neroli, krémově uhlazené a vzdušně zeleně svěží zároveň. A z původně zaměnitelné vůně se stala pěkná neroliovka.

Souhlasím s Miru - je povedená. A v pozitivním slova smyslu líbivá.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. února 2020 12:47

stes

White Musk se povedla, jestli mas rada citrusovo-drevite vune, tak zkus Hammam, ta se zase libi mne...

Offline stes
Avatar
7302 příspěvků moje polička 22. února 2020 13:14

euridike ten jsem si uz objednala bez zkoušeni, dle rezenzi, takze diky