Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 20:02

Aura Pink Magnolia (Loewe) - bonbónově sladká květinová pižmovka, která se rozvoněla do (pouze) sladké květinové pižmovky.

White Tea Vanilla Orchid (Elizabeth Arden) - suchý čaj v krabičce se sladkou stopou, po rozvonění trocha citronové šťávy a něco málo pižma. Bohužel bez výdrže.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 19:33

jerry nezkoušela jsi prosím tě od Tesori Jasmin di Giava? Zaujalo mě, že hodně lidí jí přirovnává k Angelovi od TM. Na Angela (i Aliena) mám chuť vždycky v zimě v mrazech a momentálně se mi nechce za ně dávat ty peníze, když už jsem Ježíškovi napsala o jinou vůni :-).

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 19:53

vanilka 

Bohužel nezkoušela, ale toho přirovnání jsem si taky všimla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 20:01
Reakce na jerry:

Aura Pink Magnolia (Loewe) - bonbónově sladká květinová pižmovka, která se rozvoněla do (pouze) sladké květinové pižmovky.

​Stříkla jsem na sebe včera a potvrzuju tentýž dojem. Na druhou stranu zase ale na mně dopadla líp než synteticky květinově ambrová Eternity Flame

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 20:10

jerry tak to risknu naslepo, za ty peníze i kdyby to měl být osvěžovač na WC

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 14:49

X Limited (Etienne Aigner) - štiplavě svěží zapocený jakožesantal s čímsi neidentifikovatelným se rozvoněl do svěží prohřáté cedrovky. Sice generické, ale vcelku ucházející. Měl by to být unisex, ale je to vůně vysloveně pánská. Za málo peněz bývá obvykle málo muziky.

Scandal à Paris (Jean Paul Gaultier) - štiplavý křízenec Manifesto, Sí a La Vie Est Belle posypaný krystalovým cukrem se rozvoněl do generické a značně syntetické slaďárny smíchané s květinovým osvěžovačem vzduchu. Scandal se nekoná, tohle je spíš peklo...  

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 15:59
Reakce na jerry:

Scandal à Paris (Jean Paul Gaultier) - štiplavý křízenec Manifesto, Sí a La Vie Est Belle posypaný krystalovým cukrem se rozvoněl do generické a značně syntetické slaďárny smíchané s květinovým osvěžovačem vzduchu. Scandal se nekoná, tohle je spíš peklo...  

​tak to mě hodně pobavilo :D

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 21:23

jerry X Limited jsem kdysi...fakt hodně kdysi (možná v tom 97) nosila. Ale nic jiného než pánské vůně mi nevonělo, takže bych si jí rada připomněla, ale pochybuju, že bych jí na sebe ještě dala .

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 22:20

alibi 

Když to máš na kůži a nechceš to umýt, protože pořád čekáš, že se z toho vyklube něco aspoň trochu ucházejícího, tak to tak zábavné není. Ale co by člověk neudělal pro parfémové sebevzdělání, žejo...

Renusatko 

Možná i dala, ale byla bys zklamaná. Je ale taky dost dobře možné, že tam byla mezitím i nějaká reformulace.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 22:58

Philip Martin's - In Oud

Ále, že oud. Ako no, je tam niečo mierne živočíšneho, ale skôr ako keď malý pes šteká spoza veľkej brány a keď sa brána otvorí, tak sa maže schovať do kríkov.
Príjemná, krémová, teplá, vyslovene kozmetická vôňa, s trochou onoho z kríka vykúkajúceho mopslíka. Vyslovene domácky oddychová.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 08:57

jerry přiznám se, že když mi to až tak vadí, že až  "peklo", tak drhnu jak divá , sebevzdělávání nesebevzdělávání :)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 19:38

Jungle Elephant Kenzo

...kompotovaným mangem naovocnělá hřebíčková skořice ve zvláštním stavu...

...totiž - když svaříte lžíci skořice v troše vody, necháte vychladnout, tak vám skořice vytvoří jakýsi sliz, něco jako rozklepnuté syrové vejce. A tak nějak podobně vnímám i samotnou vůni, její konzistenci...

Jungle Elephant voní delikátně pikantně, až palčivě, ale teple.

Na kůži se vám rozvaluje kašmírová exotika,

nadýchaná hustá krémová pasta s mléčnou květinovou máslovostí, nasládlá vanilkou v santalové pěně se smetanovou pylovostí.

...měkká a objímající, plná, vyplňující veškerý prostor v chřípí

...provokativně lahodná

Rozvážnost, skrytá síla, klid, krása.

Intenzivní intimnost

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 16:31

jerry  Tak potvrzuji, že Tesori Jasmin di Giava je Angel jak vyšitej. Ta podobnost je naprosto zřejmá hned od prvního okamžiku. Výdrž výborná. Ty se svým profi parfémovým nosem bys tam určitě nějaký rozdíl našla, ale pro mě je fakt k nerozeznání. Takže super - 100ml jakože Angela za 130,-Kč .

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 18:17

vanilka 

Tak to nemá chybu - někdy se vyplatí do slepáka jít. Ještě si za pár korun můžeš přikoupit sprcháč a pěnu do koupele.

Tuhle firmu mám ráda od doby, kdy jsem jejich produkci objevila hned při své první cestě do Itálie a Muschio Bianco si odtud vozím dodnes (tělový krém je nepřekonatelný - škoda, že u nás se koupit nedá).  

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 19:36

jerry 

yes. Jejich sprcháče, resp. jejich vůně se na kůži drží hodně dlouho.

Ano, Muschio, a nyní mám sprchový gel Byzantium a super.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 14:38

Giulietta (Tocca) - čerstvě utržené sedmikrásky si ustlaly na sladkém seně. Jemná a něžná dívčí vůně.

The Scent Absolute for Her (Hugo Boss) - dřevitě nektarově krémový začátek s nějakou divnou suchou zelení mě tedy nijak neuchvátil, ale postupně začala nabývat na intenzitě meltová káva se smetanou a sladomléčným bonbónem, ke kterým se po úplném rozvoněná přidal nasládlý dřevitý prach. To už je lepší... Má hodně společného s The Scent Private Accord for Her, ale ta se mi zdá povedenější. Co ale nechápu, je tahle inflace vzájemně (skoro)zaměnitelných odnoží.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. listopadu 2019 22:41
Reakce na jerry:

The Scent Absolute for Her (Hugo Boss) - dřevitě nektarově krémový začátek s nějakou divnou suchou zelení mě tedy nijak neuchvátil, ale postupně začala nabývat na intenzitě meltová káva se smetanou a sladomléčným bonbónem, ke kterým se po úplném rozvoněná přidal nasládlý dřevitý prach. To už je lepší... Má hodně společného s The Scent Private Accord for Her, ale ta se mi zdá povedenější. Co ale nechápu, je tahle inflace vzájemně (skoro)zaměnitelných odnoží.

​Zovna dnes jsem si ji dala schválně na ruku a u mě úplně stejný průběh.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 12:40

Empreinte (Courrèges) - EdT vintage. Na začátku aldehydový sen - suše nahořklá bylinková aldehydová se svěžím zeleným mechem, příjemně lehoučce živočišně kožená...zkrátka Aromatics Elixir v aldehydově chyprovém provedení. Ovšem aldehydy vyprchaly, sytý santal podporovaný pačuliovou zeminou a sametovým koženým živočišnem nabral na síle. A sušený pelyněk v kosmetické vazelíně všechno drží na uzdě. Styčné body s A.E. ovšem zůstaly. Tohle je Paní Vůně.

Plein Soleil (Yves Rocher) - na začátku zelená tráva politá květinovým opakovacím mlékem, po rozvonění zřetelně čpavé bílé květiny s trochu syntetickým santalem.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:13

Katy Perry - Killer Queen

Tak toto je presne jedna z vôní, ktoré na rôznych ľuďoch vyniknú úplne inak. Ja som ju na sebe najskôr totálne zavrhla, pretože na mne je to neslávny a krátky pokus o slivku zvalcovanú kašmeranom (navyše skoro neumyteľný), ale keď som zistila, čo robí na mojej dcére, dostala druhú šancu. Ovšem na nej a na papieriku. Tak na dcére je to jemne šťavnatá slivka s hravým lesným ovocím a trochou gurmánskych tónov, ktorú jej pokožka o nejaký čas tak akosi vstrebe a už je cítiť len príjemná teplá zmes tesne pri koži. Na papieriku sa jednotlivé tóny popredvádzajú s trochu väčšou silou a rozhodne výdržou. Tu je omnoho viac tej slivky, než lesného ovocia, ktoré neskôr prejdú do oných gurmánskych tónov notne vylepšených kašmeranom. Na papieriku ovšem ten kašmeran urobí ďaleko menšiu škodu ako na mne, skôr funguje ako nejaký vešiak, na ktorom sa ostatné tóny držia. Tak si vyberte, no...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:56

slniecko 

Aspoň na ni dceři nebudeš chodit