Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:56

Bentley for Men

...něco na způsob delikátnějšího provedení mixu vůní Marconi3 x Soleil de Jeddah.

Intenzita mírná, i výdrž. Ale za ty prachy - dobré.

...třeba pro mladého týpka říznutého hipstrem

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 00:21

Baťa - Bitter Lemon

Veľmi príjemná, nenásilná citrusová svieženka. V drydowne trošku teplého dreva.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 10:36

Miru Tak nakonec se líbí?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 15:45

daniela 

Ta vůně je fakt dobrá.! Taková hladce likérovitá kůže. Fakt jak ty dvě výše zmiňované.

Jasné, za ty prachy je kvalita trochu jinde, ale voní to dobře/nelacině, plně.

To, že na mé kůži je výdrž a intenzita slabá, nic neznamená. Syn má jinou chemii...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 08:44

Miru Někdy zkus i tu Bentley for Men Intense, určitě bude v parfumériích (já ji zkoušela v Notinu)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 17:47

daniela 

...jojo, jak bude možnost, tak určitě

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 08:47

Covet

Pohádková zeleň, ve které leží snítka usušené levandule a za mechovým polštářem vykukují bílé hlavičky konvalinek. Teplý vzduch je prosycený aurou vody po předešlém dešti a o sladké pohlazení smyslů se postará kousek lahodné bílé čokolády.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 18. prosince 2019 16:42

French Riviera (Lancaster) - hodně svěží jemná neroliová pižmovka na letní polévání.

Brusinka (Manufaktura) - sytý sladkokyselý brusinkový džem, postupně hojně zasypaný krystalovým cukrem. Autenticita je natolik velká, že si nejsem jistá, jestli bych takto chtěla vonět. Po několika hodinách se začala brusinka postupně vytrácet a místo ní se ukázaly lehce syntetické sladké lesní jahody s náhražkou čokolády s karamelovou příchutí. Ovšem intenzita i výdrž jsou nadprůměrné

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 06:37

jerry 

Prosím, kde jsi zkoušela Bloom Nettare di Ambrosia Gucci.?

Dělám si na ni zálusk.

Mohla by jsi ji více srovnat s původní?(četla jsem Tvoji recenzi...)

Je třeba více sladší nebo více zelenější, výdrž nastejno.?.

Děkuju...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 09:39

Miru 

Zkoušela jsem ze vzorku.

Původní Bloom je krémová s trochou zeleně, B. Ambrosia je svěží, ale taky se zelení - pokud se týká "podílu" zeleně, tak je to tak nějak nastejno.

Sladší vyznění má Ambrosia, ale až díky "pylovému" závěru

Výdrž v mém případě slušná, intenzita přiměřená (tj. je znatelná, ovšem nezabije nic živého v okolí 5 metrů).

Zadala jsem to google a podle něj by ji měla mít Sephora https://www.sephora.cz/Vune/Damske-vune/Parfemove-vody/Bloom-Ambrosia-di-Fiori-Parfemova-voda/P3875090 Ale potvrdit nemůžu, protože jsem tam už nějaký čas nebyla. Ale jedu za chvíli na nákup do CČM, tak tam zaběhnu (pokud na to nezapomenu).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 09:46

jerry 

Nettare di Fiori jsem měla a dost dobré.

Na fragrantica jsou na Ambrosii dobré ohlasy a hlavně Tvé kladné hodnocení - dávám tomu velkou naději!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 10:59

Miru 

Až teď jsem sio všimla, že jsem bezmyšlenkovitě opsala Nettare z tvého příspěvku - psala jsem samozřejmě o Ambrosii (už opraveno).

Pokud se ti Nettare líbila a původné Bloom taky, tak myslím, že Ambrosia se ti taky trefí do vkusu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 11:07

jerry 

Děkuju...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. prosince 2019 13:41

La Vie Est Belle L'Absolu

Z rybízu šťávu ochutnám

sladký sen naberu na lžičku

na tebe zase se usmívám

a život … ten mám už v malíčku

Tato vůně je pro můj nos především o sametovém kosatci, který mi zde asociuje tu nejjemnější plyšovost, jakou si dokážu představit. Sytě fialový kosatec je srdcem celé voňavé skladby a ostatní složky ho pouze dokreslují. V úvodu jsou to šťavnatě ovocné akordy rybízu a hrušky a na druhé straně o mnoho stálejší sladká stopa čokoládové pěny a mandlově vanilkové tonky.

Verze Absolu je ve finále mnohem intimnější než původní La Vie Est Belle a působí daleko hladším dojmem. Povedla se!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 13:55

Rose Jam (Lush) - rudá růže obalená v krystalovém cukru a následně zalitá hustým růžovým želé, ozdobeným krystalky karamelizujícího se cukru. Hodně sladká vůně, ale není ulepená.

L'Eau d'Issey Rose & Rose (Issey Miyake) - název láká milovnice růží jako turecký med vosu - ovšem na úplném začátku svěží syntetická jakožerůže, pak už jen sladká voda, která přešla do nepříjemné sladké štiplavé syntetiky. Za tohle by se měl autor/ka vůně (slovo "nos" se mi v tomto případě příčí použít) smažit v pekle.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 24. prosince 2019 16:35

Girls Can Say Anything (Zadig & Voltaire) - pudr, hodně pudru...květinového, ale s trochu rušivou zelení a lehce zatuchlým pomerančovým květem. Ovšem ta třeskutě svěží ovocně kytičková aviváž po rozvonění je spíš na úrovni drogerkovky.

Rose (L´Occitane) - kvetoucí keř plných něžných růžových růžiček na sladkém ovocně pižmovém polštářku. Veselá, dívčí, byť trochu jednotvárná.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. prosince 2019 16:36

jerry 

...nenarazila jsi ještě na novou Nomade Intense.?.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 24. prosince 2019 16:48

Miru 

Mám na cestě vzorky novinek, možná mezi nimi bude. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. prosince 2019 23:58

Calvin Klein: Liquid Gold Euphoria

Davová oblíbenost Euphorie šla vždycky nějak mimo mě stejně jako všechny její dosavadní odnože až na tuhle. S klasikou má sice společnou vanilkovou sladkost orchideje s podobně laděným pačuli a sirupovým lesním ovocem. Oproti ní je to však i jemně kořenitá santalovka se sladkou skořicí. Stejně jako její předchůdkyně jde hezky do prostoru a krásně drží na kůži, pro přiměřené oslazení si života v chladnějších podzimních a zimních dnech je to skvělá volba.

Kayali: Elixir

Po úvodní citrusové svěžesti, doprovázené závanem nepříliš vábivého jablečného octu se objeví celkem chutné zkaramelizované jablko, ozdobené okvětními plátky růže a ovocným jasmínem. Kořenitě vanilkový základ s pačuli a syntetickou ambrou jí pak konečně dodají slibovaný lehce orientální nádech.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2019 11:48

wendulka Vendulko, pokud se nepletu, tak Euphoria L.G. se u nás sehnat nedá, že? Kdysi jsem ji zkoušela a líbila se mi. Pak jsem ovšem narazila na informaci, že na našem trhu není. Nevíš, jak to je?