Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 16:52

Symbol Marina de Bourbon

Couture Couture Juicy Couture + Bloom Netare di Fiori Gucci.

Měkoučce, jasmínovou švestkou šťavnatá pižmem hedvábná tuberoza v prachovém oparu lahodného zimolezu.

Velmi se líbí mojí mamince, jejíž signature je Eden a druhou velmi oblíbenou vůní je Decadence Marc Jacobs.

...je to taková žensky laskavá a přitom elegantní vůně...

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 19:54

Miru 

Symbol zkouším od včerejška a mám v něm pajasmín, skoro soliflor...a jsem z něj nadšená, protože pajasmínovek znám hodně málo.

Žensky laskavá" - to je přesný příměr

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 21:16

jerry pajazmín? tu niekto vravel pajazmín???

Ok, už by som inak bola lenivá niečo také testovať, ale toto si skočím ovoňať!

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 21:44

slniecko 

Ano, pajasmín. A až teď jsem si všimla, že on ve složení opravdu je (sice by měl být jen v hlavě, ale já ho tam mám celou dobu).

Jsem zvědavá, jestli ho tam budeš mít taky.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. listopadu 2019 08:12

jerry 

...ano, je opravdu moc pěkná.

Je taková měkká, vláčně chumlavá a přitom jasná...

Má zlatý hedvábně sametový muskový květinový základ.

Prostě chuťově lahodná.

Na eshopech jsem ji ještě nenašla. Jen ve Fann(tam jsem ji zkoušela).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 27. listopadu 2019 13:38

jerry dám vedieť

Miru vďaka, dobre vedieť!

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 28. listopadu 2019 12:44

Symbol (Marina de Bourbon) - nektarově sladký pustoryl, postupně vypodložený trochou sladce svěží zeleně a po rozvonění doladěný krémovou lehoučkou tuberózou s pár zrnky sladkého pylu. Hedvábný šál klouzající po pokožce. Za mě navíc velké plus za pustoryl ve velmi autentické podobě, který se navíc ve vůních vyskytuje pouze sporadicky.     

Clover (Demeter Fragrance Library) - CPO. Mladý čerstvě utržený jetelíček, s květy plnými sladkého nektaru. Bohužel výdrž je takřka mizivá.     

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 09:09

Simply (Eau de Parfum Poudrée) (Jil Sander) - nasládle tělová, vysloveně éterická vůně květinového svěžího pylu. Pudrová ale vlastně není, spíš hedvábná. Je krásná, leč intenzita se blíží nule. S výdrží to ale špatné není.

Cinnamon Toast (Demeter Fragrance Library) -  CPO. Malinko připečený perník s nesladkou skořicí, vytažený z trouby a ještě teplý, pomazaný medem a servírovaný na dřevěném tácku. Naprosto autentická...přímo k sežrání. A nositelná, navíc s překvapivě slušnou intenzitou i výdrží (což u této značky není pravidlem).

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 02. prosince 2019 10:43

Candy Cane Truffle (Demeter Fragrance Library) - CPO. Dortík s hořkou čokoládou ozdobený lístky máty.

Her Intense (Burberry) - původní Burberry Her skutečně dostála svému přídomku "Intense" - plechová vana naplněná nemocniční lyzolovou desinfekcí, na které plave usušená rudá růže politá tekutým cukrem. A podoba s Baccarat Rouge 540 se ještě více zvýraznila (holt Francis vykrádá sám sebe už i do odnoží) . Nic se ani nezměnilo ani na tom, že se mi na jiných líbí, ale pro mě je nenositelná.     

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. prosince 2019 10:59

jerry Cinnamon Toast je moc pěkná

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 02. prosince 2019 14:50

alibi 

Je. A mile mě překvapila i její nositelnost - Demetery obecně jsou dost lineární a hlavně tyto gurmánské mi připadají po chvíli trochu otravné. Je to pro mě jedna z výjimek potvrzujících pravidlo.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. prosince 2019 15:19

jerry , pamatuju se. měla jsem ji svůj první "skořicový adventní týden" na arome :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 10:25

Code Armani

Sladký čas adventní …

Před lety jsem si s velikou chutí užívala pikantně sladký obláček Code, který člověka dokáže zahřát jako huňatá šála nebo tlustý svetr. Po letech zkouším znovu a dojem se nemění.

Code se otevírá lehce štiplavým aroma zázvoru a sladké pomerančové šťávy. Během chvíle začínám vnímat typicky nahořklý pomerančový květ šikovně ubírající na potenciální prvoplánové „jedlosti“. Nicméně Code je vůně chutí a květiny jen sekundují. Pro můj nos se zde ukrývá i hořká čokoláda s malou štipkou skořice, pár kousků kandovaného ovoce a několik medových slz.

Vůně zimy a blížících se Vánoc ...

Offline Magráta
Avatar
7766 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 10:51

Dalia to jsi tak pěkně popsala že mám chuť to zkusit :-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:14

MagrátaCode mi býval chválený. Určitě vyzkoušej!

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 10:04

Mon Parfum (Eau de Parfum Intense) (Guerlain) -  z původní Mon Parfum zbyl jen rychlý levandulový závan na začátku. A pak už jen dřevopačuliová slaďárna, ze které čouhá syntetika do všech světových stran. Suma sumárum:  tahle odnož není ani tak odnoží jako parazitickou snahou vytřískat co nejvíc.

Sandalwood & Mandarin (Dermacol) - nasládlý sluncem prohřátý cedr se štědrou porcí sametových citrusů. Nic objevného, ale je to dobře udělaná pánská cedrovka, beze stopy syntetiky.

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 15:49

Miss AP (Agent Provocateur)

Na tuto novinku, pod níž je podepsán Christian Provenzano, tvůrce víc než povedeného prvního voňavého Agenta, jsem byla zvědavá.

Flakón mě sice nepřekvapil, ani složení vůně není tentokrát ničím výjimečné, takže o koupi "slepáka" nakonec rozhodla cena - za 100 ml 309 korun (místo 49 liber) - to už se dá risknout.

Vzhled i barva flakónu jsou opravdu téměř identické s flakónem L'Agenta, ten má jen povrch třpytivější. Překvapilo mě však, že téměř identická je i vůně! Přitom tvůrcem L'Agenta je jiný dvorní parfumér značky, Azzi Glasser.

L'Agent sice oplývá větším bohatstvím složek, shodný pro obě vůně je ylang, růže, pelargonie, růžový pepř, pačuli, ambra a santal. K Miss AP bych ještě přidala zakouřené pižmo.

Ódu na L'Agenta jsem nikdy nepěla, takže i Miss AP je pro mě v podstatě zakouřená, zpočátku nasládlá vůně s lehce orientálním nádechem a živočišným základem. S velmi dobrou intenzitou i výdrží.

Nositelná ale rozhodně je, dokonce jsem na ni dostala kompliment od dcery: Tady to krásně voní kadidlem, my už pálíme františky?

Cervanek
Avatar
07. prosince 2019 10:14

Mína s touto "Agentovou" značkou nelze na slepo šlápnout vedle

Mám od nich 2 vůně, používám léta k mému potěšení a jsou velmi komplimentové,

AP Maitresse je jedna z nich, která mi připomíná krásnou původní Paříž od YSL

V moderním jazyce mohu potvrdit, že AP své výkonostní KPIs  plní mnohem lépe než leckteré NICHE kolegyně  za tisíce a jsou naprosto rentabilní.

Tvou Miss AP určitě vyzkouším, díky za tip - také rádi pálíme františky

Offline jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 19:14

Amber (Demeter Fragrance Library) - CPO. Sladce dřevitá, s pryskyřicí rozemletou na prach a slzou punče v plechovém hrnku. Ale je hodně jemná, intenzita skoro žádná.

Bloom Ambrosia di Fiori (Gucci) - sladký svěží jasmín plynule přešel do jahodově tuberózy se zelenými lístečky. Po rozvonění ji zasypal nektarově sladký pampeliškový pyl. Kvalitou je srovnatelná s původní povedenou Gucci Bloom.

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 17:29

Cervanek

Souhlasím, AP Maitresse je krásná vůně a její flakón je ozdobou každého toaletního stolku - myslím ten původní.