Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 14:08

jerry to teda nie

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 14:39
Reakce na slniecko:

Katy Perry - Killer Queen

Tak si vyberte, no...

​Mno vzhledem k tomu, že na mně voní ještě o něco hůř než na tobě a na papírku mi "jenom" nevoní, tak já si moc nevyberu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 15:12

wendulka no, ono tak trochu je treba myslieť na to, že je to proste bežná drogériovka, takže ani na tom papieriku žiaden extra luxus. Ale teda, ako na tej mojej hopsande by si si to netipla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 19:16

slniecko A tak na to samozřejmě myslím, ale říkám si právě vždycky, na čí kůži je to cílený. Až ty jsi to rozsekla.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 10:22

Cardamom (Demeter Fragrance Library) - CPO. Asi není překvapivé, kdy vůně od Demetera nazvaná Cardamom voní jako...inu jako kardamom čerstvě rozdrcený v hmoždíři a vmíchaný do smetanového krému. Doprovod mu dělá pár kuliček nového koření. Povedená (a hlavně nositelná) vůně.

Forever (Laura Biagiotti) - suchý sladký balzám se stejně suchou pačuli na začátku se bleskurychle rozvoněl do generického ambroxanově sladkého základu.  Lákavé opulentní složení, ale skutek utek...

Offline RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 11:02

jerry Demeter dělá CPO? já myslela, že jsou to všechno kolínské...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 16:55

RoSa 

To jsem si původně myslela taky. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 17:11

Kayali: Musk l 12

Ano, něžné bílé pižmo, nadýchané jako obláček, které je v úvodu osvěžené vodními květy a neřezavou frézií. Po rozvonění pak už jen nepatrně vanilkově zesládne, rozhodně ale ne gurmánsky, takže stále zůstává vůni čistoty, což z ní dělá i vhodného kandidáta pro vrstvení. Pro mě jedno z velmi milých překvapení, které jsem v řetězcových parfuméríích v poslední době potkala.

Douglas: Jazzy Dream

Marjapano, za tenhle drogerkový čistič koupelen s vůní kyselých jablek a jakože bílých květin se syntetickým pižmem a čpícím cedrem v základu chce vážně někdo peníze? A ještě privátní kolekcí to nazývají? Vedle Jazzy Dream i Summer White od Avonu vyzní luxusně i Summer White od Avonu vyzní luxusně.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 21:28
Reakce na wendulka:

Pro mě jedno z velmi milých překvapení, které jsem v řetězcových parfuméríích v poslední době potkala.

​Pro mě taky.

A zkoušela jsi i Citrus / 8? Podle mě jsou kvalitativně srovnatelné.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 21:33

jerry K té jediné z těch čtyř jsem se zatím nedostala, ale v pondělí napravím.

Offline RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 09:10
Reakce na jerry:

Empreinte (Courrèges) - EdT vintage. Na začátku aldehydový sen - suše nahořklá bylinková aldehydová se svěžím zeleným mechem, příjemně lehoučce živočišně kožená...

​Myslíš, že ta "nová" bude taky tak dobrá? Tahle značka vcelku udržuje původní vyznění vůní, co jsem tak zkoušela...

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 12:52

Burberry Her Intense

Příjemně zajímavá.

Benzoin s blíže neidentifikovatelným jemně sladkým bobulovým ovocem

(možná zrovna ostružiny uváděné ve složení, protože právě ony v podstatě voní "nijak"...)

Jasmín.? Jako takový ho nevnímám, spíše si uvědomuji, že drobné ovoce nepůsobí pikantně, ale voní  měkce, hladce.

Drží dobře.

...při očichávání své kůže mi naskočila vůně

Love Chloé Eau Intense a Bois de Paradis Parfums DelRae...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 16:34

RoSa

Taky mám s touhle značkou dobré zkušenosti. Ale s ohledem na složení by to dobré být mohlo. A za ty peníze...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:38

Night (Judith Leiber) - čerstvě uvařený ambrově sladký jablečno-švestkový kompot (ale jablka nejsou nijak výrazná) zlehka posypaný nesladkou skořicí,  ozdobený průsvitnými krémovými kvítky a nabíraný dřevěnou lžící. Kolem se vlní závany mléčných karamelek, postupně přecházejících v hedvábně hladkou ambru. Hebká a chumlací krémová vůně, která by se dala typově a částečně i voňavě přirovnat k Liquid Gold Euphoria. Poměr cena/výkon opravdu stojí za pozornost. Kdo (jako já) čekal skořicovou vůni, tak by mohl být trochu zklamán.

Cuir de Nuit (Yves Rocher) - laciná jakožečokoláda ze ztuženého tuku, sladké závany květinového mýdla a cosi rušivého zeleného. Celé je to podivné - takový nesourodý mišmaš.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 12:39

Basil (Demeter Fragrance Library) - CPO. Sušená bazalka smíchaná s trochou sušené majoránky v ledovém horském větru. Postupně se přidal i větrový anýz, který obě bylinky skoro převálcoval. Bohužel velmi rychle se vše rozpadlo do takové ledové divné vůně-nevůně.     

Jardin en Fête (L'Occitane) - jemné průsvitné květinky s oslazeným sladkokyselým ovocným čajem, přecházející postupně v nasládlý "čajově" svěží semišový tón. Nic objevného, ale vůně je to každopádně líbivá. Jenže než bys řekl švec, zbyla jen lehká citrusová ozvěna.     

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 13:47

Dior - J'adore (Touche de Parfum)

Motala som sa pred pár dňami po centre a len tak z nostalgie vošla do Inštitútu Dior. Niežeby som si robila veľké ilúzie, ale tak keď už som tam bola, tak som sa najprv opýtala na exkluzívnu kolekciu (no, samozrejme, že ju nedržia), tak teda, či z niečoho nemajú aspoň čistý parfém. Pani sa hlboko zamyslela a za čistý parfém prehlásila toto:). Tak so to aspoň skúsila. Ako áno, je to Jadore, krásne krémové kvety so saténovým jazmínom, pomerne intenzívne. Povedala by som, že až tak intenzívne, že jediný spôsob, ako si viem predstaviť, že by to mohlo slúžiť ako podklad pre iné Jadory je, že by to tie iné mohli trochu stlmi. Samotné je to trochu bolehlavové.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 18:49

slniecko 

...no, tak to mě hodně zajímá.!, když píšeš, že intenzivní a až bolehlavové...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 20:36

Miru no, ja myslím, že ty to dáš...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 20:48

Miru 

Myslím, že tobě by se líbit mohla (rozhodně ji "uneseš"), akorát nevím jestli ti bude vyhovovat konzistence a způsob nanášení (olej+ťupkání).

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 18:33

jerry 

...no, tak bych se hojně pomazala...

slniecko