Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 20:32

náhodou se ke mně dostal vzorek vůně levné a doslova za pár korun a velice mě překvapil..

Slava Zajtsev Maroussia

vzdálená sestřenice samsary, ale má v sobě něco historizujícího (konvalinka?). suché, mandlově santalové mýdlo, spousta jasmínu a tipla bych lehký poprašek mimózy, nebo aspoň něco, co ve mně vyvolává ten dojem. podsypáno vanilkou, ale nějak moc sladká mi nepřijde
pořád mě nutí přičichávat a je velmi příjemná
je suchá a za nějakou chvíli se začne objevovat lehce živočišný cibetkový tón, který ve vůních miluju a v dnešní době není moc obvyklý, mezi všemi těmi oudovkami.
myslím, že takhle nějak voněla Nastěnka, když ji tatínek zavezl do mrazivého lesa a nechal pod stromem:-) čistě vydrhnutým dřevem venkovského domku, spoustou jasmínového mýdla, vanilkou a dalším sladkým kořením z kuchyně a taky trošku drobným domácím zvířectvem, o které se starala. srdíčko jí pod kožíškem splašeně buší, až se v té zimě skoro zpotila, až její mýdlovou vůni ucítí pes dědy Mráze a přivede ho až tam, kde si pod zasněženým stromem zahřívá zkřehlé ruce milá, vystrašená dívka s velkýma očima
a ano, rozhodně se podobá i LouLou od Cacharel

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 20:46

viktorka_od splavu Moc hezké! Ta vůně se ještě vyrábí? To už je let, co jsem ji zkoušela. Ani si ji nedokážu vybavit,

Offline jerry
Avatar
8953 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 20:48

viktorka_od splavu 

Tohle je jedna z neprávem opomíjených vůní.

Offline jerry
Avatar
8953 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 20:54

Dalia 

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=slava+zaitsev

Pokud bys měla cestu do Německa, tak ji tam vídám v drogeriích (určitě ji má Drogerie Müller).

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 20:54

Dalia děkuji. nevím, jestli se vyrábí, nebo je to nějaká starší zásoba, ale na notinu ji mají

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:17

jerry viktorka_od splavu Vůně za pusu. Rady, hodláš si ji pořídit?

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:18

Dalia už jsem ji asi třikrát měla v košíku ale samotnou se mi ji objednávat nechce, musím toho pobrat víc:-) chceš poslat vzorek?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:21

viktorka_od splavu No, kdybys byla od té dobroty, byla bych ráda. A jestli bys ráda něco na oplátku, tak není problém, ale nemám vialky. Musela bys mi přibalit. Dnes jsem naplnila poslední volné pro Miru.

Offline jerry
Avatar
8953 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 15:23

Nina Rouge (Nina Ricci) - sladkokyselá ovocná s brusinkami a malinami. Rozvoněla se do nefalšovaného moc pěkného červeného bonparu. Nesyntetická neulepená, překvapivě povedená vůně pro teenagerky.

Mon Paris Parfum Floral (Yves Saint Lauren) - sladce květinová, generická, ale vcelku ucházející. Bohužel se rozvoněla do trochu syntetického Jaru na nádobí s lehce hruškovým nádechem.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 13:35

Alien Fusion (TM)

Podzimní těšení …

Je a není to starý dobrý Alien … úvod je lehce štiplavý po zázvoru a kyselkavý po pár kapkách čerstvě vymačkané citronové šťávy. Pak se rozezní květinové srdce a já vnímám jemnou hořkosladkou notu pomerančového květu a pro mě neobvykle ztvárněnou tuberózu, která se zde zahalila do obláčku pudrové sladkosti říznuté špetkou hřejivého koření. A tím vším se nese typická stopa původního Alienu.

Příjemná, zahřívací, optimistická vůně, která mně osobně asociuje krásný, teplý, slunečný podzimní den.

Offline jerry
Avatar
8953 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 12:03

Sel d´Azur (Yves Rocher) - začátek je sice takový vodně-cedro-nasládle-nijaký, ale rychle se rozvoněla do zeleně-vodní vůně s nahořklým citrusem a teple cedrovým dojezdem. Povedená vůně...

Eau Fraiche The Vert (Yves Rocher) - hodně sytý a hodně svěží zelený čaj s citronem (v první chvíli ve mně vzbudil naději, že by to mohla být plnocenná náhrada dávno nevyráběného Fraîcheur végétale: Thé Vert). Ovšem nabral takový univerzální pižmokvětinkový směr, že to vypadalo na zklamání. Naštěstí se zavčasu vzpamatoval a rozvoněl se do podoby krabičky se suchým sypaným bílým čaje ozdobeným sušenými sedmikráskami. Povedená vůně, která jen potvrzuje. že Rocher čajovky umí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 18:21

Hugo Boss: The Scent

Pánské vůně Boss jsou obvykle kvalitnější než ty dámské a platí to i pro The Scent, v níž se mísí trpkost bergamotu s pikantním zázvorem, svěží mandarinkou a kafrovou levandulí. Po rozvonění se pak promění v elegantní koženou vůni s tóny kořenitého rumu a sladkého tropického ovoce.

Yves Saint Laurent: Black Opium (Eau de Parfum Intense)

V úvodní fázi příjemně osvěží sladkokyselý ovocný absint, aby se prostřednictvím pomerančového květu rozvoněla do podoby sladké ledové kávy, doplněné slunečným jasmínem a našlehanou vanilkovou pěnou stejně jako v Black Opium, jen ne tak lepivé, čemuž pomáhá přidaná špetka lékořice v základu. Ta ovšem bohužel vynikne jen v chladném počasí. V teple je to stejně jako klasika zabiják.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 19:19

wendulka 

...Black Opium Intense a zabiják.?

Neškodná vůňka.

Ano prvních pár minut je příjemná, fakt pěkná, ale také po těch pár minutách začne velmi rychle slábnout a do hodiny není na kůži nic.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 19:29

Miru 

No já v teple obecně tyhle slaďárny nesnesu, takže pro mě zabiják.

Ale v zimě jo, to se mi líbila.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. srpna 2019 19:40

Angel Etoile des Reves Thierry Mugler

Je to Angel v sofistikovanější podobě.

Oproti klasice - Angel EdP původní, který je sice lahodný, ale konzistencí jako hluboká hutná čvachtavá bažina v tmavých sytých barvách,

je

tento Andílek jako vyleštěná silná deska z olovnatého křišťálu...

...hladkost, pevnost, poměrně jednoduchost...

...chybí zde ovoce

(a tím, že v původní verzi bylo plno druhů, vůně nemá hloubku, typickou "barevnost"),

není zde karamel a pačuli je zde v umírněnější podobě.

Je to vlastně unisex.

Hutná velmi mírně sladká, jednoduchá(v tom dobrém smyslu slova) gurmánka.

Přestože jsem měla Angel EdP, EdT, Muse EdP, VIolet, Rose, Lily,  Poudree Cacao, Liquer, Sucrée, 

tak nejvíce se mi dodnes líbí varianta Sucrée.

Ostatní jsou na mě příliš hřmotné...

Ovšem Angel Étoile des Reves s ultra ženským outfitem - velmi přitažlivé...

Offline jerry
Avatar
8953 příspěvků moje polička 19. srpna 2019 09:33

Dior Dior (Dior) - EdT vintage (flakón s kohoutí stopou). Jemně hladivé nasládle zelené aldehydy, ze kterých pomaloučku vykukují jemné kvítky, pod kterými se schovává jemný svěže zelený mech a kousek santalu s jemně živočišnou stopou. Uhlazená decentní chyprovka, která tvoří hedvábný šál kolem krku.

Musc 12 (Kayali) - něžné pižmo - zpočátku prohřáté, postupně po rozvonění mírně zledovatělo, dojezd opět prohřátý. Jemná čistokrevná pižmovka, spíše tělová, každopádně hodně povedená.

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 20. srpna 2019 20:50

Gucci Mémoire d´une odeur: U téhle vůně se zřetelně ukazuje, že pokud se jménem, odkazem k jinému parfému a použitými složkami nesugeruje nějaká představa, jíž nelze dostát, můžeme i ničím nepřekvapující kreaci hodnotit překvapivě jako dobrou.

Mémoire d´une odeur má neidentifikovatelnost a univezálnost přímo v koncepci vůně, kterou vytvořil Alberto Morillas. A zvládnul to skvěle: je svěží, příjemná, trošku retro, unisexová, použitelná díky uklidňujícímu heřmánku možná i jako dětský parfém. Vůně linoucí se z koupelnové skříňky v mnohageneračním domě, ale bez avivážové agresivity typické pro Chloé.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 15:32

Emanuel Ungaro:  Apparition

Ovocná vůně s malinami, ze začátku kyselejší, postupně sládne a objeví se růže, tak akorát sladká i osvěžující. Díky návštěvě rozária už vím, jak vypadá růže Double Delight - naprosto úchvatný květ a přitom vcelku běžná vůně. Apparition je taková obyčejná vůně růží a malinového sirupu, s lehkým nádechem třešní, pačuli a dřeva. Přitom se v ní cítím moc dobře - čistě a voňavě - možná i díky tomu, že mi připomíná dobu před více než 10 lety, kdy mě hodně bavilo chodit zkoušet vůně do běžných parfumérií a pojem niche byl ještě neznámý.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 16:16

Idole Lancome

Líbivka.

Něco z Ó de Azur, Chloé Nomade, Mon Parfum Paris Floral.

Jako dárek pro nenáročné - bezva.

Jinak - kde je originalita.?, jedinečnost?

La Vie Est Belle je líbivka, davovka. Ale JE originální, velmi kvalitní.

Idole - taková hodná "vůňka"...

...nuda.

Offline jerry
Avatar
8953 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 20:00

Idôle (Lancôme) - na začátku svěže krémo-pudro-dřevitá, skoro až nijaká, ale rozvoněla se ve velkém stylu: vystouplo dřevo se šťavnatou nezralou zelenou hruškou, svěží bílé květiny (konvalinka a jasmín) zalité v průzračném ledu a na vše se sneslo dřevitě krémové pižmo s růžovým pudrem. Na současné poměry vcelku povedený mainstream. A navrch i originální tenký flakón. Suma sumárum - kdyby toto chtěl být trhák letošních vánoc, byl by to trhák povedený...

Women 004 (Manufaktura) - zprvu řezavá ovocně květinová, která se rozvoněla do vody z bublifuku. Ovšem dojezd v podobě jemného pomerančového květu špatný není...