Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 22:18

Bulgari: Rose Goldea Blossom Delight 

Růžová poupata s kostkou mýdla a ovocným tónem. Pár fialkových listů a z poupat se vyklube kvetoucí růže, sametová a vzdušná. Škoda jenom toho pižma, které začne připomínat prášek na praní.

Proenza Schouler: Arizona 

Docela originální vůně, i když pouštní Arizonu znám a v téhle sladké květinovce  ji nemůžu najít. Je to sladká vůně, jsou v ní kaktusy a slunce, ale také hroznový cukr s příchutí jahod. Jasmín, pomerančový květ a... opravdu pěkný kosatec. Všechno jako by bylo pod nánosem suchého pouštního písku. Nebo vlastně kašmeranu.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 10:26

Escada Collection (Escada) - hodně sytá orientálka s pořádnou náloží hořkosvěžího pomerančového květu přecházejícího do náruče dalších bílých květin se santalem...evidentní dozvuk opulentních osmdesátkových vůní. Po vcelku rychlém rozvonění se květinová smršť znatelně ztlumila do nasládlé květinové směsi posypané jemně vanilkově sladkým pylem. Naprosto chápu, proč byla tahle vůně ve své době tolik oblíbená...

Les Sorbets de Bella (Nina Ricci) - svěže kyselkavá rebarbora s angreštem, postupně trochu pižmově zesládla, prohřála se a objevila se růžová růže. Povedená letní vůně...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 21:41

znovu jsem dnes vyzkoušela Dior Dune, jestli by to přeci jen nešlo - protože když vyprchá začátek (protivná jablečná svěženka), tak se mi strašně líbí... no nešlo:-(

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 22:38

viktorka_od splavu tak to je zvláštní:  ta  jablka

Já jsem Dunu shodou okolností  také  před  pár  dny  zkoušela:  nějak jsem dostala  nápad, že bych si pořídila  všechny  flakony, které jsem kdysi nosila.

A  Duna  byla  jednu  dobu  moje  velmi oblíbená. Ale,  že  bych  tam cítila  jablka a  svěžest ??  to  ani  náhodou. Naopak  je  pro mě  stále  tou  hřejivou, dřevitou  a  lehce  orientálně  laděnou  vůní.  Nakonec  jsem ale  dospěla  k tomu,  že bych ji už nosit  nemohla:  nějak jsem si od těch  starších  vůní odvykla.

Takže nakonec  zůstane  jen miniatura  a  vzorek  na připomínku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 23:00

Dayyo ja mam vune starsiho razeni rada. ale to jabko (takovy synteticky, ne “zivy”jablicko. ale jar s vuni jabka nebo tak) citim prave i v uvodu gabrielle ch., asi je to nejaka jina slozka, co ve mne vyvolava ten dojem. po hodine - dvou uz nadhera. nepamatuju bohuzel, jak vonela puvodni dune, jestli tam fakt jako inovaci neprimichali neco stejnyho co je v gabine:-)

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 23:09

viktorka_od splavu Tak já už také bohužel nemám  tu původní  Dunu( která  byla mimochodem úřasná),jen prázdný flakon Ale  tu miniaturu a  vzorek, co vlastním, můžu s klidem prohlásit  za  velice  zdařilou  variantu  původní  Duny.

Gabrielle  je  na první  počuch  dost  hrozná, i mně  tam něco  silně  vadí,ale  postupem  času  se rozvine  celkem slibně a  loňské  jaro a léto jsem ji nosila hodně. Myslím,  že to dělá to naše  pročichání se k těm  lahůdkám, které  nemají

s  tou  mainstreamovou syntetikou  nic  společného.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 07:05

Dayyo viktorka_od splavu Dune jsem nosila v 90. letech a byla to opravdu nádhera: dřevitě ambrová vůně, odlehčená troškou mandarinkové šťávy. Moje sestra ji dostala jako dárek, ale spouštěla jí bolest hlavy, tak ji věnovala mně. Pořizovala jsem pak další a další flakony, ale v těch dobách byl každý takový nákup ještě parfémovou událostí - žádné eshopy a akce...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 15:18

Dayyo viktorka_od splavu no, ono hlavne to, čo lejú dnes do tých flakónov nie je Dune ...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 09:38

Fig Leaf (Demeter Fragrance Library) - CPO. Autentická fíková větvička - dřevo s vytékajícím mlékem, svěží zelené listy, zelený nezralý fík. Je tak autentická, že až pochybuju o nositelnosti...

Citrus 8 (Kayali) - hedvábný pižmový citrusově ovocný začátek, postupně doplněný jemným na troud vysušeným mechem a sladkým prachem z růžového pepře. Po rozvonění zůstal vysušený mech s lehce vanilkovým prachovým pižmem. Originální, zajímavá a povedená...soudím, že jde o moderní chypre.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 21:35

Pure XS Paco Rabanne

...příšeří, skoro tma.

Pohodlné plyšové sedačky, zvuk a světla reklam z ohromného plátna a

šustivé křupání pojídaného popcornu...

...popcorn sladký i slaný. A nebo

slané prstíky od nachos a k tomu šumivost...

...praskání miniaturních bublinek v, beztak lehce naředěné,

šumící coca-cole...

Šumivá slanost. Popart.

Pure XS na kůži velmi dobře drží a má, po několika hodinách,

krásný dojezd - nadýchaná vanilkovokaramelová pěna.

(můj věk + tahle vůně = odrzle legrační dekadence)

((je to vlastně umně sestavená kompozice z ylangu, santalu, krémovosti, vanilky a špetky soli))

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 03:58

Nina Rouge Nina Ricci

nuda

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 04:11

Mon Paris Parfum Floral Yves Saint Laurent

Začátek - citrusová broskev. Hezká.

Postupně se přidávají ostatní ingredience a jejich jednotlivé obrysy se postupně do sebe navzájem vpíjejí...

...ovocnokvětinová vůně, ve které si uvědomujete

pivoňku - plnou, podprahově delikátně gurmánskou,

magnolii - její někdy až sterilní čistotu, zde však zjemněnou a změkčenou jasmínem,

pomerančový květ - lahodný, lehký, teple osvěžující.

V Paris Mon Parfum Floral vnímáte i hustotu z vláčných dřev, kašmírově dřevité pohlazení, a díky přítomnému pižmu příjemně sálá z kůže.

Není to výkřik originality, ale voní pěkně, výdrž a intenzita akorát, skoro lepší průměr.

Typově na téma Love Story Chloé EdP.

Pro nenáročnou spotřebitelku - ideální, kvalitní dárek.

Pro náročnou spotřebitelku - nenáročné vonění se, když si chce odpočinout...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:17

slniecko Dune už není Dune ? Tak jsem ušetřila. Prohlížela jsem si nějaké staré fotky a tento parfém jsem si hned vybavila a plán byl, že si s ním připomenu časy minulé. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:47

Dayyo ja mam vune starsiho razeni rada. ale to jabko (takovy synteticky, ne “zivy”jablicko. ale jar s vuni jabka nebo tak) citim prave i v uvodu gabrielle ch., asi je to nejaka jina slozka, co ve mne vyvolava ten dojem. po hodine - dvou uz nadhera. nepamatuju bohuzel, jak vonela puvodni dune, jestli tam fakt jako inovaci neprimichali neco stejnyho co je v gabine:-)

​Bude to bohužel jedna z moderních složek ten jablkový jar. U Gabrielle mi to může být jedno, u Dune mě reformulace (už staršího data) moc mrzí, protože jsem ji měla moc ráda. Nosila jsem ji v 90. letech (spolu s Magii Noire, Trésorem a dalšími)... a, no jo, no. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:21

Angel Étoile des Reves

Jsem tady a ty jsi tam … za dveřmi, které odemkne jen anděl sám. Klíč od nich nemám, a tak jen dírkou, co po něm zbyla, tvůj obraz hledám … a pak zahlédnu tě a už vím, že se mnou jsi v každé chvilce bytí, jsi plamínkem, co hřeje mě a na cestu mi svítí.

Prachově měkoučký, sladce lahodný, zasněný Angel.

(foto svíčky - můj syn)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 18:09
Reakce na whiskas:

slniecko Dune už není Dune ? Tak jsem ušetřila. Prohlížela jsem si nějaké staré fotky a tento parfém jsem si hned vybavila a plán byl, že si s ním připomenu časy minulé. 

​Príde na to, či si ho nosila pre rokom 2000, alebo až potom. Akože niežeby už potom reformulovaný nebol, ale tá zásadná kastrácia prebehla vtedy.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 18:47

slniecko Před 2000. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 19:05

whiskas no skús a prinajhoršom budeš plakať s plačúcimi

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 19:09

Tak mně se na mně Métallique líbí (na wendulka se mi moc nelíbila - neurazí, nenadchne)... a představovala jsem si ji teda (asi ovlivnná tím názvem a představou studeného kovu), že je studená - a ono ne, nebo ji tak nevnímám.