Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:23

Fleur Ted se priznam, ze nevim, jak to mam chapat. 

Ja vim, ze predskolacka a parfem...ekozeny a biomatky biji na poplach. Ale jim nechodi dcery strikat mezi plysove medvidky exkluzivni Guerlainy!!!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:26

Luna minule jsme se s Hankou (Očicháno) bavily o tom, že dítěti přesně na tohle použití dává růžovou vodu. 

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:28

Luna Naopak, schvaluji parfémovou edukaci od útlého dětství. Já jen, že na fotografii byla dceruška moc roztomilá - když ji k tomu ještě postříkáš rocherovskou vanilkou, bude už přímo tak roztomiloučká, že ani flektivní možnosti češtiny na to nebudou stačit .

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:46

Fleur  Tak to jo. No sladoucka je, to uznavam. Uvazovala jsem jeste, ze ji koupim casem parfem Luna, (Nina Ricci), aby to bylo stylove, navic preslazeny flakonek...-No ale netusim, jestli je snesitelny. Abych si nenabehla.

Mimochodem, syn vyskemral prazdny refan od Samsary a pouziva ho jako "ninja paralyzer"

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 16:52

Luna Moje dcera milovala citrusové vůně. Když jsem vytírala podlahu, vždycky se mi málem utopila v kbelíku, jak tam strkala hlavu a slastně čichala Alex s citrónovým aroma. Ideálním dárkem pak byla vždycky Verveine od YR. Kde jsou ty časy...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 18:29

Bottega Veneta Absolu

...chuťově téměř stejná jako původní Bottega Veneta EdP.

Ale,

ale Absolu není konzistence čerstvého průzračného vzduchu, nýbrž konzistence bezbarvého nesladkého sirupu svařeného na nit.

Chci říci, že všechny ingredience jsou jakoby omývány bezgravitačně olejovitou tekutinou, jež prosakuje vším a dodává až na mazlavě klouzavé hustotě s vanilkovými molekulami.

Povedená. A

sofistikovaná.

Scandal by Night Jean Paul Gaultier

...v úplné tmě rozsviťte jen slabou lampičku s cilindrem z kouřově hnědého skla, před ten cilindr postavte sklenici plnou tmavého lesního medu a zavřete oči...

...dlaň pomalinku nořte do líně klouzavé husté tekutiny a vnímejte stav beztíže, hladkost, pocit, že není dno ani břehy...

Hutné a husté sladko pouze ale s nádechem medu, táhnoucí se tavenina, v níž jsou utopeny a téměř udušeny jindy agresivní, nyní však krotké květy tuberózy ochucené tonkou tak, že vnímáte i stopy hladce hořkého hedvábného kakaa.

Typově mi spadá do kategorie k vůním

Good Girl Carolina Herrera, Code Cashmere...

(...takže by se Scandal líbil i mému synovi. Začínal na Joop Homme a přes Dolce Gabbana The One, Azzaro Decibel, Armani Code došel ke Code Cashmere a nyní má Hypnotic Poison EdP...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 18:40

Nuit Vanille Yves Rocher

Vanilka.

Hodně příjemná.

Působí hustě a hladce.

Přeslazená není vůbec, je sladká akorát.

Typově jako neštiplavá a bez pomeranče a santalu Lolita Lempicka L.

Výdrž a intenzita slabý průměr

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 20:52

Bottega Veneta L'Absolu (Bottega Veneta) - sladký semiš s čerstvým senem, po rozvonění ještě poprášený jemně pačuliovým pudrem smíchaným se sladkým růžovým pepřem. Akorát v dojezdu se to vše nějak sesypalo do syntetiky.

Paris Séville (Carven) - zelená svěže nakyslá neroliovka, nasládlá, příjemně uhlazená, s malinkým množstvím mýdla.  Po rozvonění ještě navíc nikoliv zanedbatelné množství zimolezu. Výrazně připomíná dávnou limitku Dior Star. Hodně povedená (i když intenzita trochu pokulhává).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 10:22

Miru Říkala jsem si, že Scandal by Night by mohla odpovídat tvým požadavkům, když jsem jí prvně v Sephoře zkusila.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 10:24

wendulka 

..jj, Ty už mě máš dobře prokouklou...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 10:54

Miru Tak s tvým vytříbeným vkusem jako máš Ty je to vždycky snazší to odhadnout.

A mimochodem když vidím to tvoje červené Narciso, musím říct, že přesně kopíruješ mé pocity. Jsou momenty, kdy mě lehce popichuje, ale zároveň má v sobě něco, co mě nutí zkoušet ji dál a dál.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 11:12

wendulka 

...máš úplnou pravdu

No, po včera objevené nejsladší a nejhladší poloze Narcisa Rouge, dnes jsem si všimla/měla jsem na kůži ovoce s květinami

(na fragrantice někdo zmiňuje, že prý, kdo chce květinovoovocnou vůni... No, tehdy jsem si říkala, co to mele.?, jaký ovoce.? A ono tm je...)

 - takové jakoby ostré broskve nebo něco, nějaké ovoce bez jakékoliv ohlazenosti

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 21:25

Aqua Allegoria Rosa Rossa (Guerlain) - růžová růže, svěží, čerstvě utržená, s lehkým ovocným tónem. Povedená, ale zároveň nikterak výjimečná a zaměnitelná (a mezi AA už několikátá v pořadí na podobnou notu).

Jimmy Choo Fever (Jimmy Choo) - krystalový cukr chroupající mezi zuby, až z toho ty zuby trnou. Nejprve to vypadalo na další klon La Vie Est Belle, včetně té vlezlé otravnosti, ale po delším rozvonění je to spíš kombinace Sí a Manifesto. Sladce zapudrované ovoce, dřevo, vanilka - sice nic originálního, ale na zimu docela příjemná vůně..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 23:40

La Martina: Bayres Mujer

Svěží citrusový úvod s nakyslým jablkem a čerstvě vydlabaným kokosem a hořkým zeleným galbanem působí malinko zvláštně. Ovšem kořenitá růže s jasmínem a černou švestkou na mechovém základu s šikovně zapracovaným pačuli vás už však nenechají na pochybách, že tady máme co dočinění s moderní variací na Le Parfum de Therese s tím rozdílem, že drhnoucí vetiver s kůží zde nahrazuje "líbivější" kořenitý santal se sladkou vanilkou a balzamickou ambrou.

Lancôme: La Nuit Trésor L'Eau de Parfum

Přívlastek Nuit je v tomto případě značně zavádějící. Zpočátku voní jako bonpari z příchutí lesního ovoce. Po rozvonění se promění v růžový lokum, obalený v práškovém cukru. Jenže pak se zvrhne do laciné drogérkovky s umělohmotným pačuli, která neviděla kadidlo a ni z rychlíku.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 04:06

jerry 

Na ten Fever se těším, až zkusím

Všimla jsem si, že je dost kupovaný, chválený...

Od Jimmy Choo jsem měla nejraději Stars a pak i klasiku EdP, tak třeba bude další pěkná...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 05:19

...popisovat pánské mainstreamové vůně mi jde málokdy.

Takže jen pocitově

Wood for Him DSquared2

...strašně ráda to čichám, skoro se toho nemohu nabažit!.

Možná by ji dost lidí označilo za vůni pro metrouše/sladké hošíky nebo minimálně jako unisex.

Já ne.

Pro mě je to vůně

uklidňující a čistá.

Nasládle svěží, hladká, jemně teple sálající.

Měkká a dá-li se to - ve spojení s dospělým mužem, který by ji měl na sobě - říci, i svým způsobem nevinná.

A v tom je její zajímavost, resp. ten kontrast...

...chci říci - čím bude případný nositel víc do roviny "alfa samce", tím zajímavěji, přitažlivěji bude vůně působit.

Všechny ingredience ve složení jsouvyšlehány do husté nadýchané pěny v mýdlovém objetí.

Něco na způsob holicího gelu Nivea s jemným zakápnutím mandarinkovou šťávou.

Připomíná mi svojí lahodností Midnight in Paris VCA, Azzaro Chrome a něco od Ferrari(Intense?, Red Power.?., už nevím, přesně...)

...jako obejmout mě Wood for Him navoněný Tom Hardy - udělám cokoliv!...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 12:30

Ange ou Démon Givenchy

...jak začít?

Je to jak popisovat příběh od prostředka - musí se píchnout do samého středu a postupně rozmotávat příběh...

...vláčný pudr namletý z orchideií a lilií provlhčený bez citrusovou mandarinkovou šťávou,

rozmíchanou ve vyšlehané husté, ale nadýchané ylangové pastě.

K tomu vanilka s tonkou delikátně zjemňující a změkčující relativně pikantní palisandrové dřevo,

jež se tak stává táhle lahodně vláčným...

...a pak, onu hedvábnou epikurejskou dřevitou směs namlít na mikropiliny a jimi prosypat stříbřitě šedavé a khaki polštáře lesních mechů s třpytícími se jinovatkovými šperky...

Bylinky, proslazené mateřídouška a šafrán -

nejspíš ti jsou oním andělem a ďáblem...

...mateřídouška uklidňuje hladí a konejší,

šafrán provokuje, tahá za vlasy, okraj šatů a svádí...

Hutná dřevy a současně nadýchaná, smetanová, po bylinách vonící, aromatická pěna kolem sebe rozprašuje

luxus, lolitkovost, sílu, křehkost, provokaci i naivitu...

Ange ou Démon musí teď v zimě zpod huňatého kožíšku hřát a jiskřit...

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 13:32

Miru Tvůj popis vůně je tak vábivý, že bych si ji nejradši běžela koupit, i když vím, že se mi nelíbí. 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 14:21

Miru 

Ta na tebe jsem si zrovna vzpomněla (po naší nedávné diskusi v SZ), že Fever by se ti mohla líbit (ale tehdy jsem ji ještě neznala). Určitě ji zkus.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 14:24

jerry 

Dík, zkusím