Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 17. března 2018 10:56

razorblade Já se tu taky strašně navnadila a včera vyzkoušela.  Bosorka mne totálně vyšplouchla, vanilkové aroma s mocným špíchancem jaru s vůní tropického ovoce.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2018 08:58

Bois Farine (L´Artisan)

Prachově dřevitá …

Vzduchem se vznáší vůně dřevěných pilin. V pruzích slunečního svitu, který otevřenými okny prosvětluje tmavý prostor, tančí miliony drobných třpytících se částeček prachu. A na malém záhonku u kamenné zdi vykvetlo pár různobarevných kosatců. Čas plyne s lenivou odpolední ospalostí ve vzácném klidném tichu …

Velmi příjemná, snad až relaxační, vůně suchého dřeva a máslového kosatce, který však jen tichounce šepotá ve všudypřítomné prachové nadýchanosti dřev.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 19. března 2018 10:26

Dalia Máš opravdu pocit, že tato vůně je mainstreamová, Dali? Já teda vnímám L`Artisanovy vůně jako niche

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2018 10:28

Korsičanka Asi máš pravdu. Vložila jsem to do špatného vlákna. Omlouvám se.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 19. března 2018 10:37

Dalia Mně se přece nemusíš omlouvat Jen jsem si říkala, zda ho takto vnímáš? Vím jen, že na tuto vůni byly na vedlejším webu rozporuplné reakce, ale rozhodně jako na niche:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2018 10:44

Korsičanka Je fakt, že osobně už Artisany vnímám spíš jako mainstream, ale ono je to v podstatě jedno.

Vůně samotná mě skutečně zaujala. Už jsem ji zkoušela kdysi, ale já dřív na dřevité vůně moc nebyla. Až teď se něco změnilo a fakt mě oslovuje velmi.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 19. března 2018 10:49

Dalia Mám též pocit, že se u mě vztah k vůním mění časem - asi vycizelovanost našeho nosu

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:02

Korsičanka Přála bych si mít pár vůní, které jsem poznala ve svých parfémových začátcích a dnes už se nevyrábí. Patří mezi ně také Covet. A právě atmosféru Covetu mi BF lehce připomíná.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:24

Dalia Ten se mi zdál "zelený", nebo se pletu?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:32

Dalia Takhle obsahovým zpracováním jsou L´Artisany asi stále ještě niche, ale vzhledem k tomu, že FiFi pod definici niche zahrnuje i to, v jakém množství a kde se prodávají, tak tady se L´Artisan v posledních letech skutečně posunul spíš k tomu mainstreamu podobně jako Lutens se svý,i hranatými flakony. Čili v případě této značky je podle mě dobře obojí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:38

Korsičanka Zelený byl, ale vůně mi charakterově připadá podobná. Covet nebyl jen zelený, byl i dřevitý a mléčně čokoládový ... prostě ve mně vzbuzoval podobné asociace a pocity.

wendulka Tak nějak jsem to myslela. Řada dříve ryzích niché je dnes na pomezí obou skupin.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 19. března 2018 18:22

Dalia Je. BF jsem kdysi mela moc rada, mozna si ji nekdy zase pripomenu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 20. března 2018 19:10

Unica (Adolfo Dominguez) - nektarově sladká zelená květinovka. Bohužel se rychle rozpadla do znatelně syntetického cedropižma. Naštěstí to nebyl konec - po této "laciné" mezihře se rozvoněla do romantické ledové pižmovky s výrazným květinovým pudrem.

Sì Passione (Armani) - nakysle ovocný začátek postupně začal nabývat podoby odlehčené vanilkově dřevité původní Si. Ovšem nenápadně začaly prosakovat "avivážové" tóny, takže po rozvonění vše skončilo jako kompotovaná hruška zasypaná práškem na praní. Vůně je to vlastně líbivá, ale ta urputnost a vytrvalost mě až děsí.  

Offline Tethys
Avatar
75 příspěvků moje polička 21. března 2018 07:22

Mne sa Unica veľmi páči a prekvapivo často je chválená. Ale je to môj typ vône takže je to pochopiteľné. Silné gurmánky, púdrovky a orientálky nikdy ospevovať nebudem, akokoľvek úžasné by boli :-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. března 2018 15:05

Po dlouhé době jsem se dostala do parfumerie, tak jsem nevěděla, co očucat dřív. Nakonec jsem na papírku zkusila:

Miss Dior Blooming Bouquet - květinovo-ovocný pugét. Příjemná, optimistická, romantická a překvapivě výrazná na toaletku. A rozhodně nezapře pačuli. Je ho tam dost, ale mně se to líbí.

Miss Dior 2017 - oproti předešlé působí zastřenějším, nostalgičtějším dojmem, ovoce je více schované za růží. Více gurmánsky sladká.

Miss Dior Originale - pro můj nos balancuje na hraně mezi mýdlovou květinovkou a chypré. Uhlazená bílozelená, elegantní, krásná.

Knot Eau Florale - chladná, květinová, distingovaná, výrazově podobná Chloé Edp, ovšem Knot je uhlazenější a pro mě zajímavější. 

Chanel Gabrielle - zářivá, květinová, zlatavá, elegantní, trochu upjatá, ovšem příjemná.

Takže takto jenom ve zkratce. Prostě to není zkoušení na kůži. Na ruku jsem zkusila pouze Knot Florale a zkoumala jej celou cestu z Brna. V tužebníku zůstane, je skutečně povedený. Nemít Chloé, chci ho hned.

Jako druhý možný adept k pořízení je MD Blooming Bouquet. 

Ostatní se mi líbí také, ale mít je v dohledné době nemusím.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 22. března 2018 16:48

Alpa Karafiát – veľmi jednoduchá vôňa – nesladké klinčeky (v zmysle korenia, nie kvetov), odmočené v čistom alkohole. Veľmi príjemná, pohodová unisexovka. Výdrž asi 4 hodiny, čo pri tej cene je skoro neuveriteľné.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. března 2018 10:17

Insolence (Guerlain)

Umím být drzá i tiše milovat

a v pokoře najít k životu sílu

umím i přes slzy z bytí se radovat

a v lánu fialek hledat svou vílu …

Půvabná víla ze světa, který zrakem spatřit nelze, zatoužila vytvořit kouzelný elixír, jehož vůně se stane bránou sem k ní. Bránou otevírající se těm, kteří zde budou chtít nalézt něco krásného pro svůj pozemský život. Posbírala tedy vůni z tisíců křehkých fialek a do jejich sladké melancholie přimíchala pár kapek ovocné rozvernosti společně se špetkou hořkosladké noblesy pomerančových kvítků. Vše bylo takřka dokonalé, ale přece něco důležitého chybělo. Nyní přišla ta pravá chvíle pro skutečné čarování. Víla chvíli naslouchala sametovému šepotu kosatců, zlehka se pousmála a pak jejich nevyslovené tajemství vdechla do hedvábně fialové tekutiny, kterou po celou dobu s láskou opečovávala. Už stačí jen přivonět …

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 23. března 2018 13:36
Reakce na Dalia:

Knot Eau Florale - chladná, květinová, distingovaná, výrazově podobná Chloé Edp, ovšem Knot je uhlazenější a pro mě zajímavější. 

​Ano, vnímám ji podobně, umí krásně rozčísnout studený jarní vzduch a na kůži tak chladivá není.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. března 2018 11:19

Zkoušela jsem novou Chloé Nomade a jsem mile překvapená. Očekávala jsem sice trochu větší odvaz směrem k pánským vůním, ale i když je vůně stále velmi ženská, líbí se mi. Možná proto že, díky mirabelce ve složení jsem si vzpomněla na jinou vůni a to Premium Concepts no 4. Obě dvě jsou bílo - květinové chypré vůně s dotekem ovoce. Takže komu se sice líbí arabka od Royal Diwan Group, ale je na něj příliš opulentní a živočišná, mohla by mu Nomade vyhovovat. Ve složení Nomade je uvedená kromě mirabelky ještě frézie a větvičník. Já bych řekla, že je tam i hladký santal (ne tak olejovitý jako v pr.c.no.4), jemný jasmín neživočišný , malinko zemité pačuli a něco málo citrusové kůry. Úvodu jsem cítila i kořeněný tón. Jo a konec je ve znamení tělového pižma.  Zkouška byla bohužel jen krátká, protože na vzorečku z Notina, který posílají zadarmo, bylo  toho na pořádné vyzkoušení málo. Není to bůhvíjak náročná vůně, ale určitě zkusím znova.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 24. března 2018 15:41

alibi 

Asi největším překvapním je fakt, že je to chypre - to asi od Chloe málokdo čekal. Akorát se obávám, že většinu příznivkyn Chloe to od koupě nejspíš odradí.