Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9016 příspěvků moje polička 11. března 2018 10:55

Miru 

Mon Guerlain se mi moc líbí, chtěla jsem si ji pořídit znovu. 

A podle tvého popisu se mi nejpíš bude líbit i Florale.

A ty obrázky

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 11. března 2018 11:03

Miru Jo, to je přesně ono. Já vůni popsat neumím, ale TAKHLE krásná je .

Rozhodně ji budu nutně potřebovat.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. března 2018 12:03

jerry vanilka 

...pro mě to je opravdu odpočinková vůně.

Akorát výdrž spíše horší.

Offline jerry
Avatar
9016 příspěvků moje polička 11. března 2018 16:39

Eau de Karma Happiness (Thomas Sabo) - jakožebroskvový ledový čaj s citrónem, naředěný, laciný.

Fata Morgana No. 1 (Botanická zahrada hl. m. Prahy) - CPO. Hladké květiny v podobě svěže krémového ylang-ylangu a zeleně zemité tóny připomínající pomačkané listy poprášené suchým prachem. Po rozvonění ještě navíc sladké koření s výrazným pudrovým hřebíčkem. Zvláštní a originální, zároveň velmi přitažlivé. Označení jako unisex beru s velkou rezervou - vůně mi připadá jako ryze dámská.

Děkuji Daniele za možnost vyzkoušet.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. března 2018 18:01

Miru Budu muset vyzkoušet, ale já mám teda černý puntík, protože neznám ani Mon Guerlain. 

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. března 2018 18:14

Renusatko 

Mon Guerlain jsem zkusila kdysi a jen jednou. A vybavuji si pouze, že to bylo na můj vkus, přestože příjemné, tak samá levandule... A ke všemu výdrž i intenzita tristní.

Mon Guerlain Florale má intenzitu také spíše intimnější, ale výdrž lepší. O trochu.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 11. března 2018 18:28

Miru 

Také jsem - sice zběžně - ale přece jen vyzkoušela Mon Guerlain (Eau Parfum de Florale). Bohužel já ji vnímám jako pokus o jarní verzi Mon Guerlain s mizernou výdrží a celkově na mě vyzní jako taková vytuněná EdT. Pro mě je to celkem obyčejná květinová vůně se solidní náloží vanilky, která ovšem nedusí. Levandule mi tam chybí, ač by jí v ní mělo být více, než v Mon Guerlain. Z květin jsem definovala nejzřetelněji pivoňku, kterou zrovna nemusím, což může být můj problém. Nicméně na můj vkus je tam na jarní vůni dost pudru, přirovnání k Jil je trefné a to je jedna z vůní, která na mně vyzní zcela synteticky, obecně jsem "pudromil". 

Mé pořadí zůstalo stejné (ač každou vůni vnímám jinak a vlastně se mi nezdají podobně, přesto k sobě tak nějak patří).

1. Mon Exclusiv

2. Mon Guerlain

3. Mon Guerlain Florale - každopádně jí dám ještě šanci, ale mám už zkušenost, že první dojem (tedy u vůní) je pro mě klíčový - jediné, co mi zcela může zkreslit pohled na vůni, je počasí, ale to je myslím momentálně pro Florale ideální.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:09

Aura Thierry Mugler

Je to zelený a točí se to. Co je to? Neee, není to žába v mixéru! Je to lesní bosorka. Slovo "bosorka" se mi vždycky děsně líbilo, přišlo mi kdovíproč takové drsné a severské. Představovala jsem si bosorku jako mladou rozcuchanou vílu, která má v těch svých rozcuchaných vlasech vlastní mikrokosmos. Žije v mechovém doupěti a vaří lektvary, po kterých jeden hned dostane dobrou náladu. Proto se taky bosorka v jednom kuse směje. Někdy se jen tak pochichtává a někdy se smějě tak divoce, že by se za to styděla i bláznivá Viktorka. No, ono je to taky těžký žít v lese pořád sama. Ostatní bosorky podlehly mediálnímu tlaku, dobře se vdaly za bohaté právníky, kteří uvízli v bažině cestou na teambuilding, nechaly se učesat, nalíčit a staly se z nich okleštěné verze Diorových Poisonů. Jen bosorka Aura stále odolává fešnému právníkovi, který jí denně nosí do lesa pugét bílých květů. Bez šance. Aura na něho vysype pyl z jedovatých orchidejí, ubalí si cigáro obalené v listě břečťanu, dá potáhnout své ropuše, co jí sedí na rameni a zmizí v zelené mlze. Doufám, že ti frajere funguje navigace!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:14

Luna 

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:14

Luna 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:17

Luna Šiš, to je v případě Aury tak přesný, že to už snad ani víc nejde!

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:33

La Petite Robe Noire Black Perfecto Guerlain

Višeň, mandle v chlastu a bergamot.

A k tomu ještě lesk z black licoric  cubes...

...nacpat to všechno do úst a rozkousat na kaši - tmavěrudočernou s fialovými odlesky - a hltavě polykat a

současně slastně se snažit zachytit každou chuťovou molekulu černošarlatové slasti...,

a přivřené oči a šťáva sladká jak třešňový kompot mi mou vlastní nenasytností a neobratností skapává a ulpívá na lesklém křiváku...

No a co, sice bych  věkem mohla být už babičkou, ale pořád mám moc ráda tmavé drzé mlsání...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:35

Miru tak to je fakt výstižný. akorát mně se z toho spíš dělá blbě;-)

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 12. března 2018 12:37

viktorka_od splavu Miru wendulka  To je fajn, že se bavíte. Mně se náhodou Aura docela líbí, bych radši neměla přiznávat.

Miru, teda Black Perfecto tohle? Se té osoby na obrázku skoro bojím!

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. března 2018 14:05

Luna 

...jooo, ta osoba, to je kost/samice.!

Jenže ta vůně, jak dobře začala, tak skončila nic moc teda...

Je to taková placatá, plochá LPRN Couture, kterou už teď sotva cítím...

Hm.

Nejhezčí je na té vůni flakon.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. března 2018 15:11

Luna  ty nikdy nezklameš.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. března 2018 16:48

Luna Aura v tvém podání - BOŽÍ!!! Budu ji muset dlouhodobě zkusit, protože ten začátek je děsný. Ale v doupěti se fakt něco skrývá

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 12. března 2018 18:34

Luna To je snad nejlepší recenze, co jsem tady četla Až mě mrzí, že to není delší. Měla bys psát příběhy.... a ještě k tomu vlastně vždycky něco namalovat...úžasný, fakt

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. března 2018 19:15

Luna Voľnomyšlienkárku bosorku Auru a jej neuchopiteľnú nezávislosť si popísala priam bosorácky excelentne. Ten lektvar chutí báječne, vyhrala sa s ingrediencami, čáry, máry a som lapená, Auru chcem!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. března 2018 19:18

Miru Miru, ja len zíram, ty ale ideš. Pro tvojich popisoch by som chcela všetky, aj tie, čo by sa mi vôbec nepáčili. Si jednoducho presvedčivá