Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:33

Tak jo. Jsem začátečník, budiž mi odpuštěno. Dneska mi přišla ta hromádečka z notina, jsou fakt rychlí. Snažila jsem se čichat, soustředit. Vyšlo mi z toho asi toto. 

Bogetta Veneta. Babiččin toaletní stolek se sto let starým flakonem. Krabice mýdel, co pravidelně dostávala od lidí a strkala je do toho stolku. Babička jde k doktorovi. Matčin Dior (pepitovaný obal), který kdysi dostala od otce jako odpustek. 

Flawer - Kenzo. Vlhce teplé sladko, možná zapařné kytky. Přesto se mi to celkem líbí.

Fakt je to vtipný, myslim, že se o tyhle lyrický recenze už pokoušet nebudu .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:40
Reakce na Gellnerova:

jsem byla zvedava co reknes na tu venetu:-) za me je to vystizny:P

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:44

Třeba ze mě ještě něco bude .
Přemýšlím, komu to dám. Jsem si, blbec, vzala celých 5ml. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:56
Reakce na Gellnerova:

Jo, je to výstižný. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:59
Reakce na domenica:

Díky!

Našla jsem toho diora s hledala, co mi to v tom připomíná. Společné je pačuli, větvičník v základu a jasním v srdci. Nevím teda, jestli to můžu takhle zjednodušovat. 

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 16:19

Ella (Victorinox Swiss Army) - tuctová ovocenka květinová, sladká a vysloveně drogerková.

Rem L`Acqua (Reminiscence) - suchá tráva na kamenitém mořském břehu zmáčená ledovým příbojem, vyplavené sluncem vybělené kusy dřeva pokryté solí, nasládlé sušené bylinky a květiny s jemným chyprovým nádechem. Celkem příjemné překvapení - čekala jsem nějakou tuctovou vodní vůni a ona to zatím variace na klasickou 4711 (a to včetně ne-výdrže, což je ale i letní polévačky pouze drobná chybička).

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 16:30
Reakce na Gellnerova:

Ano, Bottega Veneta je sestavaná podobně jako klasické chyprovky (v čele s vlajkovou lodí Miss Dior ). Bergamot, větvičník, pačuli (labdanum).

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 16:46
Reakce na domenica:

JÁ JSEM TAK Š I K O V N Á !!!!!

Online 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 18:14

Šla jsem si znovu a v jiném počasí vyzkoušet Serge Lutens La Fille de Berlin. Voněla na mě jinak, hodně kovově a ještě něco navíc... Jako když se do krve říznu velkým nožem, kterým jsem před tím krájela cibuli....

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 18:28
Reakce na 999:

Tomu říkám popis .

Online 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 18:29
Reakce na whiskas:

Teď je otázka, jestl tam něco z toho je .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 18:39
Reakce na 999:

Ty jo, fakt? Tak to mě mrzí, že jiné počasí takhle zafungovalo. Na druhou stranu když si přečteš promo text k této vůni, sám Serge Lutens by měl z Tvojí recenze nepochybně upřímnou radost.

Online 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 18:44
Reakce na wendulka:

Kde ho najdu? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 19:02
Reakce na 999:

V tištěné formě už se mi nedaří ho dohledat celý.  Tady je namluvený v oficiální reklamě ve francouzštině s anglickými titulky, ale upozorňuju předem, to jsou texty schopné vyvrtat ti díru do hlavy, co on vymýšlíhttps://www.youtube.com/watch?v=h8gFKS2CqH4 .

Online 999
Avatar
17549 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 19:20
Reakce na wendulka:

Díky :-)

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 20:27

Eau de Soin (Lancaster) - sladce citrusová, květinová, synteticky ambropižmová, úderná. Vypadá to na (bohužel nepovedený) pokus o vůni evokující výrazně parfémovaný opalovací krém.

Aromatics in Black (Clinique) - sladké květiny mísící se s kouřovou dřevitou pryskyřicí a tóny ovocného želé, později ještě trocha sladkého koření a zvýrazněných gurmánských tónů. Po několika hodinách jemně zakouřená dřevitá vanilka. Název je značně zavádějící - "black" je pouze barva flakónku. Ale jinak je to vůně povedená, navrch s překvapivě dlouhou výdrží.

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 21:50

Amber Blend (Davidoff) - ambra kořeněná "perníčkovým" kořením, zakápnutá hustým sladkým rumem a odlehčená dřevem prosáknutým hladkou kouřovou pryskyřicí. Famózní pánská ambrovka - hustá, luxusní a ryze arabského ražení. Sice pánská, ale dala by se považovat i za unisex.

Fleur de Figuier (Roger & Gallet) -  fíkovka - list, nahořklá větvička i dozrávající fík. Po rozvonění se ale fíky ztratily neznámo kam a zůstal jen hojně oslazený citronový čaj.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:42
Reakce na jerry:

Škoda, že píšeš, že ta Amber Blend je už fakt pánská, jinak zní totiž velmi dobře.

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 13:16
Reakce na wendulka:

Ona sice pánská je, ale myslím, že by se dala i jako unisex. Záleží, jak se rozleží na kůži - v mém případě je to tak akorát na hraně unisexu (ale odstřik bych každopádně užila). Takže jsem text doplnila - třeba někdo koupí flašku a pak pustí pár odstřiků

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 18:44
Reakce na jerry:

Aha, tak v tom případě budu muset zkusit.