Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 06. srpna 2017 21:32
Reakce na Renusatko:

Tahle varianta má jednu výhodu - nepůsobí jako zbraň hromadného ničení jako ty 2 zmíněné (což bohužel spousta nositelek hlavně LVEB  stále nepochopila).

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 10:46
Reakce na jerry:

Light Blue Eau Intense (Dolce & Gabbana) - nahořklý citrus a zelené jablko na začátku nejsou zdaleka tak třeskutě svěží jako v klasické L.B., naopak uhlazené sladkým dřevem s kořeněnou stopou. Po rozvonění skutečně nastoupila tradiční svěžest, ale oproti původní L.B. je vůně sytější, "hustější" a rozhodně výraznější. V úplném dojezdu je pak znatelná podoba s Eclat d´Arpege. Nejsem žádnou velkou příznivkyní odnoží, ale musím konstatovat, že tato odnož je mnohem propracovanější než klasická L.B.

Kimitsu for Her (Annayake) - začala to jako odlehčená varianta La Vie Est Belle a skončilo jako odlehčená varianta Armani Si....aneb 2v1 pro asijský trh.

"Light" a "Intense" v jednom názve síce pôsobí dosť komicky, ale asi ju pôjdem skúsiť.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 11:33
Reakce na slniecko:

Možná je intezivně "light". 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 18:43
Reakce na jerry:

Amor Amor L`Eau Flamingo (Cacharel) - ovocná limonáda plná bublinek, ozdobená kouskem grepu a několika drobnými kvítky. Povedená, stejně jako většina letních limitek Amor Amor (tako by navíc měla být totožná s limitkou z roku 2015).

Splendida Jasmin Noir (Bvlgari) - santal zapudrovaný sladce kořeněným bílokvětinovým pudrem a příjemný lehce gumový jasmín s jemným marcipánově gurmánským ambrovým tónem. Podoba s původním Jasmin Noir je opravdu značná, osobně se mi ale Splendida jeví uhlazenější a přítulnější 

Ten novej Jasmin Noir jsem zkoušela dneska... jo, s původním jsou si dost podobný, ale na mě vybafla hlavně značně silnější (a o to nesnesitelnější) lékořice. Brr.

Starej JN se mi líbil víc.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 20:25
Reakce na Dalia:

macko.pu
Avatar
08. srpna 2017 08:25

JAGUAR Jaguar for Men

... absolútne nedocenený klenot od Thierryho Wassera

veľmi silná, zelená, tabakovo - kadidlovo - mydlovo - cédrová vôňa podobná všetkým tým "powerhousom" z 80. rokov, ale táto je jedna z tých najvydarenejších

aj po reformulácii stále dobrá, s dobrou výdržou a veľmi dobrou cenou

nie pre mladíkov, 45+ je kategória stvorená pre túto vôňu

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 21:33

Embrace: Periwinkle & Iris (Vera Wang) - kosatcový pudr s krémovým bílým pižmem a se stopou karamelizujícího se cukru a pražených lískových oříšků. I pár vláken cukrové vaty by se našlo. Pudrokrémová vůně v duchu Infusion d´Iris (ale s výraznou přidanou hodnotou). Vůně jemná a hodně povedená.

No.21 Lilas (Zámecká parfumerie) - zelená, zpočátku výrazně citrusová vůně s minimem šeříku. Sice jí rozvonění trvalo docela dlouho, ale svěží bílý šeřík se přece jen objevil. Ovšem intenzita ani výdrž nejsou nijak ohromující (ba právě naopak).

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 21:43
Reakce na jerry:

Kde se dá ta Embrace zkusit, prosím?

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 21:46
Reakce na Ellen:

U nás jsem ji (a nic od Very Wang obecně) nikde v kamenné parfumerii neviděla.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 21:48
Reakce na jerry:

Aha. Tak škoda, no.

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 21:09

Valentina Blush (Valentino) - tak Valentino byla jedna z mála značek, která dosud ve svém portfoliu neměla nic, co by se podobalo La Vie Est Belle, Manifesto (nebo dokonce oběma zároveň).  To už ale neplatí - a tento "epigon" má přídomek Blush a je to dokonce ta zmiňovaná 2v1. To, co začalo jako nefalšovaná LVEB (naštěstí v umírněné podobě), to skončilo ¨v podobě kašmeranové Manifesto l'Elixir. Vůně sama o sobě není až tak špatná, jen je zoufale generická.

Scent of Liu Jo (Liu Jo) - zelený citrus s jemnými pižmově nasládlými konvalinkami. Univerzální líbivka obecná.  

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 20:06

Valentino: Valentina Assoluto

Nejprve o sebe cinknou dvě sklenky s broskvovým Amundsenem a potom už se na cedrovém parketu v rytmu disko a moderních mechových tónů roztančí žvýkačková tuberóza ś pižmově nadýchanou vanilkou. Je to veselé, až rozpustilé, tak trochu přidrzlé, ale k osobě Valentina a toho, co jeho módní styl reprezentuje, mi to vlastně přesně sedí a baví mě.

Thierry Mugler: Chyprissime

Stejně jako pro blackviolet je i pro mě Chyprissime spíše vůní Středomoří, která má do chyprovky v klasickém smyslu slova hodně daleko. Ve vlhkém slaném vzduchu tu potkáte hrušně, bergamotovníky a další citrusy, obsypané natrpklými plody, ale také cypřišový park s mechovým paloučkem, kde si můžete příjemně odpočinout.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:24
Reakce na wendulka:

Mně se Valentina Assoluto dost líbí. Máš pravdu, je rozpustilá, ale pro zároveň i elegantní. Taková nedbalá elegance ... 

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:26
Reakce na wendulka:

ad Chyprissime - předpokládám, že to bude tzv. moderné chypre, která vlastně chypre ani není. Ale je fakt, že takto mají šanci na masové rozšíření (a navíc s ohledem na větvičník, který je na indexu IFRA, se klasické chypre dělají stejně tak blbě jako bramborák bez brambor).

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:39

Embrace: Green Tea & Pear Blossom (Vera Wang) - mírně oslazený zelený čaj s nasládlou frézií. Jemná a nekonfliktní vůně.

4711 Acqua Colonia Lime & Nutmeg (Mäurer & Wirtz) - čerstvě vymačkamá limetka s jemně praženým oříškovým vetiverem...a to je jediný oříšek, kterého jsem se dočkala (ten v názvu slibovaný muškátový se tak nějak zapomněl dostavit). Další povedená letní polívačka z řady Acqua Colonia....já mám prostě pro ně slabost.

  

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:50
Reakce na jerry:

Ne ne, alespoň podle mého nosu a vnímání Chyprissime není parfém ve stylu tzv. moderní chypre. Naštěstí. Je napůli cesty mezi klasickým chypre a tím "moderním". V rámci možností dost dobrá práce.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:54
Reakce na jerry:

Ty Acqua Colonia jsou opravdu všechny fajn. Minulý týden jsem na sebe stříkla tu novou White Peach & Koriander a taky dobrá, broskev nesladká citrusová a bez koriandru. Kupuju je někdy jako dárek, tím se nedá nic zkazit.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:55
Reakce na Dalia:

Ano, tak nějak, nedbalá elegance.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 22:07
Reakce na jerry:

Ne, tzv. moderní chypre to naštěstí není. Je to moderní chypre. Trocha mechu se tam vedle zemitosti pačuli najít dá.

Ony se pořád dají udělat i klasické.. Napadá mě reformulovaná Miss Dior Eau de Toilette Originale, která k tomu má podle mě určitě o krok blíž než Chyprissime, ale čistokrevná klasika už to taky není a hlavně to není "nová" vůně. To holt člověk musí mezi ty niche, kde se nebojí zainvestovat do modifikovaného větvičníku.

Online jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 22:22
Reakce na domenica:

Tak to je dobrá zpráva (i když mě moderní chypre nijak nevadí, přece jen mi to přijde jako zavídějící pro toho zákazníka, který si pod pojmem chypre představuje...chypre).