Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 14:33
Reakce na domenica:

Od značky Versace se mi nejvíce líbí The Dreamer - pánská, ale vyznívá spíše dámsky (podobně jako Midnight Paris od Van Cleef and Arpels) - The Dreamer je z roku 1996, takže už také z těch "starých dobrých časů".

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 14:59

hadejte, kdo pri nakupu odlicovaciho gelu prihodil do virtualniho kosiku i vanderbild? :D jsem ovce, béééé :D mezi 15 a 100 ml byl cenovy rozdil sice jen par desetikorun, ale vzala jsem za 124 radsi jen tu patnactku, protoze na vystrikavani odpadkovyho kose mam radsi euphorii gold nez neco neoverenyho :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 15:11
Reakce na razorblade:

ja ji teda citim jako tezky retro, pripomina mi nejakou vuni z detstvi, obavam se ze tradicni byc moze:-))

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 15:16

no, jsem zvedava, jestli pro me bude nositelna. ja totiz rozlisuju retro na nositelny a nenositelny. zitra ve tri si jdu vyzednout objednavku, tak se tim pak hned v praci na zachode lehce prestriknu. snad si nebudu pripadat jako vlastni babicka :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 18:14
Reakce na razorblade:

kdyby babička tak dobrý, ale moje matka v mým věku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 18:17

jo vlastně, ještě jsem naslepo zakoupila malou lbd od avonu, a teda peklo:-( buď udělali nějakou změnu nebo si to špatně pamatuju, když jsem ji před pár lety zkoušela zdála se mi taková "chanelovitá", mýdlo štípavý v nose, dámská vůně.. se je teď snažím na sobě testovat, jestli se mi přece jen nějaká časem nezalíbí.

a vona to drogerkovka jak vyšitá, ničím se nelišící od těch ostatních avoňáckých smrádků

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 20:50

Byla opravdu změna - Avon přenesl výrobu do Polska a kvalitativní sešup dolů byl nejvíc znát právě u parfémů,

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 21:25
Reakce na jerry:

já si právě všimla už dávno, že zřejmě mají velkej kotel jedné směsi, kterou jen plní do různých flakonů a přitom tam přikápnou nějaký přídaveček, který hned vyvane a ta základovka prostě do deseti minut vyleze, ale měla jsem za to, že pár se jich vymyká. neže by voněly nějak úžasně, ale aspoň jinak. no tak už ne:-/

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 21:33

"Kyselý avonovský ocásek" - to je přimo terminus technicus.

Mezi pánskými se pár výjimek najde, ale u dámských je to bída (když si tak promítnu posledních cca 5 let, tak dost dobrá byla Aspire a teď mi připadá jako povedená Attraction Rush - na množství jejich produkce je to bída).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 21:38
Reakce na jerry:

jediná, která mi voní je tahle, a jestli změní i tu tak konec

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 21:43

Ja som mala striebornú verziu tak pred desiatimi rokmi. Toľko komplimentov som na žiadnu vôňu nikdy nedostala. Škoda že ju prestali vyrábať 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 21:47
Reakce na paktofonika:

osvědčené skvělé věci vždycky přestanou vyrábět

Offline tina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 22:18

Tu jsem měla někdy na gymplu a tehdy mi přišla super.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 22:40
Reakce na domenica:

Musím se celkem smát. Koukla jsem co vše mám vyzkoušeno od Versace a je to asi 8 vůní. U třech mam poznámku "Escada jak vyšitá" . U zbytku vždy nějaký problém, takže to určitě není moje značka. Jsou to teda ty novější, protože ty, které jsi zmínala vůbec neznám. To jsem byla parfémově nepolíbená. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 11:03

Code Cashmere Giorgio Armani

Hustý sirup...

...teplý sirup na nit svařený,

pomalinku chladnoucí a dále jemně houstnoucí

s pomerančovými květy, jasmínem a

se stopkou  chladivého mandlového alkoholu vmíchávaného do hedvábného mandlového mléka.

Pak, ukazuje se na chvíli kosatec - drhnoucí ale křehký a hebký a ještě pak

to začíná...

...mandlový likér omývá a změkčuje luxusní černou lesklou a velmi měkkou kůži, která současně do sebe vpíjí výše popisovaný étericky hutný, akorát sladký, květový likér,

přidá se stabilita z pačuli a téměř neviditelný orientální tón z kadidla...

Černý kašmírovomohérový pléd, kdy jemňoulinké chloupečky z jeho příze se ve světle občas zalesknou - tu do temně fialové či karmínově rudé, tu do zlatočokoládové barvy...

Vůně je jako kaleidoskop.

Každou chvíli mi připomene vůni jinou nebo i jen její část -

někdy Satin Lalique(ale bez hebce drhnoucího semiše, nýbrž s klouzavě vláčnou kůží),

někdy La Vie Est Belle Intense, ze které vykuchali rybíz a naopak přimíchali černou barvu a trochu tmy,

a jindy zas - skoro bělostnou mandlovou smetanu se silným kapučínem.

Do Code Cashmere se můžete schovat a zachumlat a nebo, naopak,

střihnout si jistou dávku elegance.

Prostě podle chuti...

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 19:41

Tak uz i ja jsem se dnes zaradila mezi majitelky vanderbilt. Mezi hrde nositelky se ale nezaradim. Vune je opravdu retro, ale takovy to pekny retro, nositelny. Ale ne temer stokilovou potetovanou brunetou :) myslim, ze tuhle vuni musela pouzivat blazena ze slunce seno. Presne takovymu typu vanderbilt sedne :)

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 04. srpna 2017 20:38

Amor Amor L`Eau Flamingo (Cacharel) - ovocná limonáda plná bublinek, ozdobená kouskem grepu a několika drobnými kvítky. Povedená, stejně jako většina letních limitek Amor Amor (tako by navíc měla být totožná s limitkou z roku 2015).

Splendida Jasmin Noir (Bvlgari) - santal zapudrovaný sladce kořeněným bílokvětinovým pudrem a příjemný lehce gumový jasmín s jemným marcipánově gurmánským ambrovým tónem. Podoba s původním Jasmin Noir je opravdu značná, osobně se mi ale Splendida jeví uhlazenější a přítulnější 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. srpna 2017 14:46

Want (DSquared2)

Prachové dřevo ... velmi měkce působící vůně, ve které vnímám jak vůni květin a nasládlou vanilku, tak i zlehka zamíchanou pikanterii pepře. A to vše je položeno na prachově dřevitém základu. Jemná, transparentní vůně pro jakoukoliv příležitost.

 

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 06. srpna 2017 21:20

Light Blue Eau Intense (Dolce & Gabbana) - nahořklý citrus a zelené jablko na začátku nejsou zdaleka tak třeskutě svěží jako v klasické L.B., naopak uhlazené sladkým dřevem s kořeněnou stopou. Po rozvonění skutečně nastoupila tradiční svěžest, ale oproti původní L.B. je vůně sytější, "hustější" a rozhodně výraznější. V úplném dojezdu je pak znatelná podoba s Eclat d´Arpege. Nejsem žádnou velkou příznivkyní odnoží, ale musím konstatovat, že tato odnož je mnohem propracovanější než klasická L.B.

Kimitsu for Her (Annayake) - začala to jako odlehčená varianta La Vie Est Belle a skončilo jako odlehčená varianta Armani Si....aneb 2v1 pro asijský trh.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 06. srpna 2017 21:27
Reakce na jerry:

Kimitsu for Her podle tvého popisu by se určitě líbila mojí šéfové. Jsou to její dvě vůně. V naší práci ale děkuji za každého navoněného, takže přežívám.