Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 21:50

1000 (Jean Patou) - sytá, nikoliv však hutná, květinová vůně, doprovázená tóny mírně nahnilého ovoce (broskve?). Po rozvonění se navíc přidalo cosi zeleně nepříjemného. A pak už jen mýdlo - nejprve trochu drsnější (s jelenem), postupně však jemnější a krémovější (v krabičce vyložené saténem). Bohužel i mýdlo doprovází podtón mírně nahnilého ovoce.  

Les Gourmandises de Nina (Nina Ricci) -  sladké lehké ovoce namočené ve vodě a sladký cedr - to vše v takové ulepené bonbónové podobě. Po rozvonění štědrá porce poslední dobou oblíbeného syntetického cedropižma, kterou naštěstí převálcovala směs sladkého ovocného pižma. Není to nic hrozného, spíš takový průměr.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 12:54

poprvé bych si troufla taky něco přidat, když jsem obdržela pobídku a navíc tohle prostě musím říííct!:D

edit: zapomněla co, trubka:

Jimmy Choo EDP Jimmy Choo

kyselá cukrátka, taková ta gumová obalená v cukru, růžová žvýkačka pedro která dělávala tak pěkné bubliny, ovocné zelenkavé pižmo... ale není to ten drogérkový typ, něco "lepšího". doporučila bych ji asi nějaké malé holce.

musím odporovat wendulce, je mi líto: angel na mně voní, tohle teda fakt ani náhodou. možná je to to, co přimíchali  k angelovi při výrobě

Angel Aqua Chic

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 13:20

snad to sem správně patří?

Noir Pour Femme Tom Ford

první zkoušení v tropickém vedru:
portské? ořechovka? čokoládový ořechový likér.. ne, dezert! opilý františek s pravým rumem, nejspíš Diplomático;-)
postupně noční omamné květiny, zlato, jantar... a medovina. uplně mám chuť se zakousnout, nabírat si toho plnou hu.. pusu a kousat a polykat... mňam! ale nosit? to by se na mě asi slétaly včely. není příliš sladká, ale hrozně "jedlá".  na konci když je cítit víceméně jen santal, tak i ten je "chutný", dřívko s chomáčem cukrové vaty - teď připomíná angela.
podruhé v chladnu, to už je malinko krotší a více květinová
a než jsem se vzorku podívala na dno, změnila jsem názor: rozhodně nosit! a moc se těším, až mě bude v zimě hřát

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 18:03

poprvé bych si troufla taky něco přidat, když jsem obdržela pobídku a navíc tohle prostě musím říííct!:D

edit: zapomněla co, trubka:

Jimmy Choo EDP Jimmy Choo

kyselá cukrátka, taková ta gumová obalená v cukru, růžová žvýkačka pedro která dělávala tak pěkné bubliny, ovocné zelenkavé pižmo... ale není to ten drogérkový typ, něco "lepšího". doporučila bych ji asi nějaké malé holce.

musím odporovat wendulce, je mi líto: angel na mně voní, tohle teda fakt ani náhodou. možná je to to, co přimíchali  k angelovi při výrobě

Angel Aqua Chic

Sorry.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 18:05

S Noir pour Femme jsem to měla stejně. Prvně jsem ji zkusila v létě a dojem byll takový nijaký. Další zkouška následovala až v zimě, že jsem pak unosila celý 10 ml odstřik.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 20:42
Reakce na wendulka:

to niiic

Noir na mně nebyl nijaký, ale spíš až moc silný, teda ta "jedlá" část, fakt mi voněl jako strašně dobrej dezert, pocit potřít se zákuskem zas uplně nemusim:-)) chyběly kytky. byla to ale fakt ta velká vedra nad 30, teď co je jen teplo už dobrý a na zimu jsem zvědavá. věřím že unosím i ten flakon:-) 

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 21:29

Konecne jsem vyzkousela encre noir, o kterym jsem si podle recenzi myslela, ze je jako stvorena pro me. Necektim v ni ale nic jinyho nez eukalyptovy bonbony. Myslim, ze bych ji mohla pouzivat jako protahovadlo ucpanyho nosu v sezone nachlazeni :D

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 21:45

4711 Acqua Colonia White Peach & Coriander (Maurer & Wirtz) - nakyslá nedozrálá broskev, se stopkou a jedním malým lístečkem, k tomu čerstvě utržený koriandr. Oddechová letní polívačka, ale výborně udělaná (jak je ostatně u této firmy tradicí).

Climat (La Collection) (Lancôme ) - kombinace aldehydy, konvalinka, narciska a tuberóza nabádá k jisté opatrnosti, protože už podle složení by to mohlo vypadat na květinovou zbraň hromadného ničení. Climat je ale jedna z výjimek - aldehydová smršť se nekonala, květinový úder také ne - od samého počátku je to jemné bílé luxusní květinové mýdlo. Luxusní aldehydovka, typově blízká No. 5.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 15:57

Embrace: Rose Buds and Vanilla (Vera Wang) - jemná květinovka s nepatrně vyčnívající bílou růžičkou a nasládlým dřevem. Zpočátku svěží, ale po rozvonění spíše krémová vůně.

No. 42 Fialka (Zámecká parfumerie) - zpočátku silně bonbonovitá, pižmově větrová fialka, která se ale zcela nečekaně změnila v dost příšerný laciný syntetický osvěžovač vzduchu. Teprve po několika hodinách se "vrátila" zpátky fialka v podobě bonbonů v luxusní kovové krabičce. Velkým pozitivem je ale solidní výdrž.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 08:11

Zvláštní, že u této vůně mi trvalo hodně dlouho, než se mi usadila v nose a mohu ji trochu popsat.

Je jako černý térový likér, jenž se líně a posměšně pohupuje za průzračnými zdmi olovnatého křišťálu -

Code Cashmere Giorgio Armani

...u rozprašovače cítím hebký a hustý pomerančový květ s prachovým jasmínem.

Je to plné, vanilkově lahodné, krotké a takové chumlací...

Ovšem na pokožce.?

První přiblížení chřípí bezprostředně po nástřiku ke kůži a

pomerančový květ voní lehce drsně až agresivně,

k tomu vychladlé mandlové mléko a drhnoucí studeně odtažitý kosatec

- chvíle, snad vteřina, kdy mi tato kombinace lehce navaluje, jako když sedáte hladoví do odéru auta vymrzlého lednovou nocí...

V momentě se ale vůně začíná o pokožkou prohřívat, přivírat oči a slastně si vrnět...

...a za těmi přivřenými víčky máte přítmí, skoro tmu,

tmavě fialovou až černohnědou, mat se střídá s leskem, 

lísání se mění v odstrkování a provokaci a zase zpět k lákání do měkké náruče...

Kůže a kadidlo ponořené až na dno výše zmiňované broušené sklenice...

...utopené a nasáklé velmi tmavým sirupem z pomerančového květu a jasmínu,

kdy, přestože oba druhy květů mají barvy slunce, zde je vidím purpurově fialově a černě,

s občasnými paprsky světla jako když lasery protínají tmu nad diskotékovým parketem.

Likér je hutný a přesto nadýchaný, silný, téměř nahořklý, ovšem ukočírovaný, ohlazený akurátní dávkou sladkosti s aroma vanilky a zahalený do podprahové éterické prachovosti z heliotropinu.

Někdy mám dojem, jako bych i občas zacítila něco sladce jedlého, možná lehce připálený karamel s hoblinami vysokoprocentní čokolády, a pak ona laskomina opět zmizí...

...nejspíš pačuli se chvílemi dobře baví...

Zimní vůně.

Do kašmíru.

Ke krbu a nebo do peřin s horkou kávou či čokoládou.

Na večer ve dvou,

a nebo i sama

(ať už doma či ve společnosti).

Code Cashmere podle mě opravdu nejlépe vynikne v černém oblečení...

Offline ellie86
Avatar
27 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 14:50

Dostala jsem Angel eau Sucrée 2017. Po nástřiku je citronovo sladce svěží a přechází do ovocna (ve složení je sorbet z červených plodů). Po rozložení bych řekla, že je stejná jako ostatní Sucrée. Je výrazná s dobrou výdrží. Ze všech Sucrée (kromě 2016, tu neznám) se mi líbí nejvíce.

macko.pu
Avatar
04. zaří 2017 09:36

TOM FORD For Men

tuctová citrusovo korenisto ambrová vôňa s katastrofálnou projekciou a výdržou, slabota veru veru

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 15:41

Dneska jsem zkusila novou vůni od Chanel, Gabrielle a je to taková jemně sladká vůně, řekla bych.

Dál jsem zkusila Jo Malone Earl grey&cucumber a tu bych si rozhodně dovedla představit, že si koupím, taková lehce citrusová, sklon k unisex.

Pak ještě Vetiver, ten mi voní úplně nejvíc a já si nemůžu vzpomenout od koho to bylo (achjo)

No a pak jsem si musela čichnout k Tom Ford, co si koupila viktorka_od splavu  a má z něj radost a naznala jsem, že by mi viktorka_od splavu  rozhodně voněla..

všem znalkyním se omlovám, myslím, že navždy zůstanu u líbí/nelíbí, dál nejsem schopná ten parfém víc popsat..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 15:50
Reakce na Ounz:

ó jsem poctena:-))

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 16:05

 Fakt pěknej

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 16:19
Reakce na Ounz:

a taky ti voní jako opilý františek?:-)

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 16:36

To je řez? To já vůbec neznám..?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:40
Reakce na Ounz:

jojo, takovej hodně rumovej a ořechovej a čokoládovej... a mám v něm "opravdickej" rum, ne ten z brambor:-))

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:44

A recept do příslušnýho vlákna by nebyl? Vypadá, že stojí za vyzkoušeni ..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:45
Reakce na Ounz:

to bych se musela poptat, já ho nepeču/neumim:-(( ale maminka od kolegyně

edit - je to poměrně pracný, cca takhle http://fresh.iprima.cz/recepty/opily-frantisek-izidor