Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:46

Aha, tak neva, to zas nebudem lámat přes koleno (zkusím utfg)

macko.pu
Avatar
06. zaří 2017 10:08

NIKE 5th Element Man

parádna kardamonovo -  peprovo -  vanilková vôňa s jemným kosatcovým tónom, ktorý vôňu uhladzuje a zjemňuje, ale šefom je určite kardamón

intenzita a výdrž je perfektná

to najlepšie na koniec, 30 ml sa dalo pred rokom kúpiť za 3, slovom tri eura:)))

P.S.  NIKE nie je v tomto prípade tá firma, ktorá vyrába boty pre čiernych basketbalistov, aj druhých samozrejme,  ale španielska company

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 13:23

Dávam dohromady poznámky z prázdnin...

Ralph Lauren - Woman: Veľmi uhladená a umiernená verzia Slona. Škoricový dojem tu vytvárajú sladké lieskovce s drevom, špeciálne s celkomvydareným santalom, nevtierave ovocie s kvetmi v úvode, hlavne s nebolehlavovou tuberózou dodávajú eleganciu, šmrnc a určitú uhladenosť. Veľmi pekná, výslovne ženská, jemne šmrncnutá európsky poňatým orientom. Obzvlášť na poslednú dobu v rámci mainstreamu vskutku pozoruhodný počin.

Guerlain - La Petite Robe Noire Black Perfect: Rebelská višňa :)....ale vážne, fantastická koženo – čiernovišňová vôňa, temná, dospelá. Sladké drievko a tmavočervená ruža len tak občas preblesknú, asi aby zvýraznili tmavosť zvyšku. Navrch cítim tmavé drevo. Ďalšia túžobníková položka.

Guerlain - Aqua Allegoria Rosa Fizz: jemná ružová voda streknutá ľahkým suchým šampaňským. Veľmi vydarená, veselá, priam trblietavá.

Hermes – Galop: veľmi jemá, vypracovaná koža, zásluhou šafránu pripomínajúca semiš. Do toho jemný ovocneružový závan. Krásna, elegantná, luxusná.

Hermes – Twilly: veselá ovocná vôňa s malou štipkou zázvoru v zázemí, ktorý ju robí odlišnou od bežných ovoceniek. Nositeľná, príjemná, optimistická, zabudnuteľná.

Fragonard - Caresse: Príjemná, vyvážená, vkusná, dospelá kvetinovo-ovocná vôňa s flairom, nie veľmi originálna ale ani nie úplne tuctová. Spolu s pekným flakónom vhodná asi aj ako darček. Dobre drží.

Fragonard - Le Jardin de Fragonard: Tilleul - Cédrat: viac cedrátu, ako tej lipy, ale aj tak je to milé, také oddychové.

Fragonard - Le Jardin de Fragonard: Héliotrope - Gingembre: veľmi príjemná sladká vôňa heliotropu ktorý ozvláštňuje jemná  pikantnosť zázvoru. Minimalistické a majstrovské. Palec hore.

Nest – Verde: Jemné, decentná, skutočne zelená vône, nie však zvieravo. Povedala by som, že najviac cítiť verbenu s vetiverom. Príjemná, voľnočasová.

Nest – Black Tulip: Temná kvetinovka. Tmavá fialka so slivkou, suché pačuli dodáva drevito temný tón. Veľmi vydarená vôňa, večerná, tajomná, nie však únavná ani ukričaná. Hladká ako lupeň tmavého kvetu. Veľmi som nad ňou váhala a teraz veľmi ľutujem, že som ju nevzala. Svojím spôsobom nadväzuje na Midnight Flowers, ale je lepšia.

Nest – Citrine: Ľahučká hladká vodnička s nekyslými citrusmi, napriek veľmi tuctovému zloženiu tuctovo nepôsobí. Príjemná letná, veľmi decentná vôňa. Výdž jej dodáva svetlé drevo, ale pre takéto vône klasický céder necítim.

Nest - Indigo: Neviem ako vonia Indigo. Toto vonia ako jemne korenený rooibos s trochou zrelej figy. Príjemné, nenásilné.

Gucci – Bloom: Kvetinovka zvaná všeobecná, s prevahou bielych kvetov. Neprerážajúca, nepresladená, hustá, ľahko do krémova. Fajn.

Elizabeth and James – Nirvana Bourbon: Kombinácia vanilky, tuberózy a dreva, ktorá skutočnepripomína nasládlu arómu v dubových sudoch dobre vyzretej whiskey. Super zohrievačka na sychravé jesenné a zimné večery.

Aquolina – Pink Sugar: Keď cukor, tak cukor. Predstava ružovej cukrovej vaty sa dostaví hneď na začiatku. Troška sladkého drievka a vanilka vôňu istým spôsobom urobia hlbšou, ale napriek celkovej priam ultimátnej sladkosti nie je ťažká.V drydowne cítiť aj trocha malinového sirupu. Označenie unisex ma dáva do kolien...:)))

Aquolina – Pink Flower: Začiatok sladký, nadľahčený, neurčiteľná ovocno-kvetinová zmes kvality, že sa snáď ani neoplatí snažiť sa to rozkľúčovať presnejšie. Končí pomerne suchým sadkým drydownom, podobným Pink Sugar.

Marc Jacobs - Cucumber Splash (2016): Krátky alkoholový závan na úvod, potom prejde cez krátku fázu čerstvej uhorky do uhorkového šalátu mojej mamy – nakrájať, trocha octa, trocha cukru. Vôňa je to napriek tomu celkom príjemná, drydown neurčito púdrovo-pižmový.

Marc Jacobs - Pear Splash (2016): Jemný, ľahký závan zrelej, ale nie prezretej hrušky, prejde do vône neurčitých ovocných cukríkov. Drydown ľahko cukrový.

Marc Jacobs EdT: Horkastozelený nástup nechtíka s bergamotom, pokračujúci kvetinovou zmesou nechtíka, zemolezu a priezračnej, priam šifónovej gardénie. Končí gardéniou so svetlým drevom a jemne púdrovým pižmom. Dlhá výdrž.

Tory Burch: Pomerne netradičná kvetinovo-ovocno-medová zmes, ktorá pôsobí husto, ale pritom ani ťažko, ani sladko, ani bolehlavovo.Zaujímavá kombinácia sladkých citrusov s mrkvovým semienkom, ktoré ľahko nostalgicky pripomínajú mrkvový sirup z môjho detstva, ktorý sa predával ako pomarančový v tučných litrových fľaškách,  sa kombinuje s kvetmi, predovšetkým medovou mimózou. Celé je to uzemnené štipkou vetiveru, ktorý krotí ostatné zložky od prílišnej ulepenosti, či sladkosti. Pekná a zaujímavá vôňa.

Tory Burch - Love Relentlessly: Neuveriteľne generická kvetinová zmes, ktorá by mohla byť naliata do ktorejkoľvek drogérkovej fľaštičky, alebo použitá ako parfemácia sprchového gelu. Po pôvodnej Tory Burch dosť veľké sklamanie.

Philosophy - Amazing Grace Ballet Rose: veľmi ľahulinká až priezračná ovocná ružička, pomerne verná záhradnej leptnej ruži, liči a pivónia jej bránia skĺznuť do olejovitejších tónov.Neskôr sa viac presadí ruža samotná, ale ostáva v jemnej, nadľahčenej polohe. Takmer relaxačná vôňa.

Tru Fragrances – Musk: v kontraste s Aerin (viď Amber Musk) začína čerstvými tónmi, ktoré jemne prejdú do sviežehopižma. Vôňa pôsobí čisto, ale nie „pracopráškovo“, pohodovo a optimisticky.

Kate Spade – Walk On Air: svieženka vodného typu, skôr ostrejšia a výraznejšia, ale nezvrháva sa do bolehlavu. Drydown jemne pižmový.

Urban Decay – Naked: nasolené citrusy s pižmom. Vôňa opálenej pleti pri mori, bez krému, zato krájajúc limetky do Mojita.

Caron - Pour Un Homme de Caron Sport: zjemnená Pour Un Homme s prídavkom mäty. Veľmi príjemné a netradičné.

Caron - L`Anarchiste: výrazne drevitá vôňa, celý strom s ihličím, miazgou aj drevom. Uhladené ale nie zjemnené pižmom.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 15:21

Obsessed Calvin Klein

Krásná,

teple sálající krémovokvětinově pudrová vůně s lehoulinkým dotekem něžného pižma objímajícího křehké snítky bylinek,

nasláde čistá.

Heboučká krémově proslazená levandule s éterickými lístky fialek,

dešťové kapky ukryté v pružných mýdlových bublinách vznášejících se ve slunečních paprscích.

Jemná a přitom plná vůně.

Teplá kříšťálovka do bílé košile a k vlasům poletujícím v čerstvém vzduchu...

Líbí se mi hodně.

Bloom Gucci

Bílé květy...

...husté, plné, hebké,

lascivně se usmívající,

teplé,

elegantní, ženské...

Jasmín, tuberoza, gardenie,

delikátní pikantní zeleno v krému s vanilkou.

Sofistikovaně erotická,

živočišně svatební.

Velmi povedená.!

Intenzita akorát, výdrž dost dobrá.

Má zvláštní vlastnost, ať si ji představím k jakémukoliv oblečení, outfitu,

vždy ho povznese a dodá mu na přitažlivosti a současně na ženské křehkosti...

Taková luxusnější verze Truth or Dare Madonna.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 15:51
Reakce na Miru:

Fakt Truth and Dare? Tak to ja mám smolu...na mne to bolo strašne krotké....

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 18:16
Reakce na slniecko:

Ještě že jsi včera nebyla na pražském srazu :-). Tam byla Guerlain - La Petite Robe Noire Black Perfect  roznesena na kopytech :-)).

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 18:50
Reakce na 999:

A co s ní je špatně?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:26
Reakce na 999:

Ještě že jsi včera nebyla na pražském srazu :-). Tam byla Guerlain - La Petite Robe Noire Black Perfect  roznesena na kopytech :-)).

zkoušela jsem teda jen 

La Petite Robe Noire Ma Robe Petales 

ale neoslovila mě vůbec a další zkoušet ani nebudu, předpokládám že to bude vše na podobnou notu

a přidám

Aphrodisiaque Agent Provocateur

sladká šťáva z... ananasu? jo, ananasový kompot

hodně šťavnatý, sladký, lákavý k zakousnutí.

to afrodiziakum je zde asi jablko z ráje, které voní spíš jako přezrálý ananas:-) ale pěkné to je, to ano. 

časem ale docela otravné, nijak extra se to nevyvíjí. shledávám mírnou podobnost s Poisony od Diora, takové "teatrální". 

naštěstí na rozdíl od Fatale Intense nemá valnou výdrž.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:32
Reakce na Ellen:

Taky nevím, co se osazenstvu nelíbilo - prý připomíná tu úplně první LPRN, kterou neznám. Ale mně na šátku po několika dnech voněla tak zajímavě, že jsem prošmírovala část police, než jsem ji poznala!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:37
Reakce na Miru:

Bloom Gucci vypadá zajímavě. Dá se vyzkoušet někde v parfumerce?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:37
Reakce na Korsičanka:

To mi děláš radost.

Já se k ní dost upínám, že by mohla být pro mě... (zatím pouze teoreticky)

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:39
Reakce na Ellen:

Naší wendulka se také líbí Já na ni mám chuť jednou za čas, ale tehdy si ji užívám.

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:45

Scandal (Jean Paul Gaultier) - lehké příjemně sladké bílé květiny v závěji nektarově nasládlého kašmeranu. Poněkud syntetická, ale ještě pořád by to šlo. Ovšem pak mezi květiny spadnul ovocný bonbon obalený v cukrovém sirupu z La Vie Est Belle. A nemohlo to skončit jinak než kopií LVEB...tentokrát od Gaultiera.

Cotton Splash (2016) (Marc Jacobs) - mokré prostěradlo silně naškrobené tekutým škrobem na prádlo a navoněné konvalinkovým parfémem. Skvělá prádelníková vůně...ale na nošení si ji nedovedu představit.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:50
Reakce na Renusatko:

...zkoušela jsem ji dnes ve Fann.

Ale podle mě by ji měli mít všude, kde mají Gucci...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:51
Reakce na Miru:

Děkuji, musím kouknout až půjdu do města. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:52
Reakce na Korsičanka:

Jo ty už ji máš!

Tak to je dobré doporučení. 

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 21:11
Reakce na Ellen:

Teď mluvím za sebe, ne za parfémové odbornice. Je pro mě po několika zkoušení vlastně tuctová. Nemám důvod, proč ji nosit. Ta višeň nejdřív zaujme, ale pak se na mě vytrati a to co zůstane, mě vlastně nezajímá... 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 22:42
Reakce na 999:

Ještě že jsi včera nebyla na pražském srazu :-). Tam byla Guerlain - La Petite Robe Noire Black Perfect  roznesena na kopytech :-)).

Ti staré (čo boli v exkluzívkach) som neskúšala, ale z týchto nových je podľa mňa najlepšia .

Čo sa kočkám nepáčilo?

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 23:18
Reakce na slniecko:

Nemůžu mluvit za ostatní, tak jen kopíruju svůj názor :-).

Teď mluvím za sebe, ne za parfémové odbornice. Je pro mě po několika zkoušení vlastně tuctová. Nemám důvod, proč ji nosit. Ta višeň nejdřív zaujme, ale pak se na mě vytrati a to co zůstane, mě vlastně nezajímá... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30565 příspěvků moje polička 08. zaří 2017 11:39
Reakce na Ellen:

A co s ní je špatně?

Všechno

Generická, nudná, zapomenutelná. Syntetická slaďárna - višeň s lékořicí přímo z chemikovy laboratoře