Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 28. července 2017 21:07

Swiss Army for Her (Victorinox Swiss Army) - svěženka v pravém slova smyslu - vodně květinová pižmovka. Neurazí - nenadchne, ale službu udělá.

CK One Summer 2017 (Calvin Klein) - svěží dřevo se sladkým šafránem - prvních pár minut silná výrazná vůně, ale pak ji "profoukl" vítr se sladkým pepřem. Po úplném rozvonění jemné pánské mýdlo na holení. Povedená limitka...přestože unisexová moc není.

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 28. července 2017 21:55
Reakce na jerry:

Victorinox dělá i vůně? To teda zírám. Jaká je pánská? T by byl vtipný dárek.

Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 28. července 2017 22:33
Reakce na Sweet Potato:

Dělá. A nejsou drahé.

Tahle se mi líbí podle složení https://www.notino.cz/swiss-army/victorinox-125-years-toaletni-voda-pro-muze/

A v databázi je jich dost http://www.parfumanie.cz/database/brand/1503

Ale vzorky se asi budou blbě shánět.

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 28. července 2017 22:47
Reakce na jerry:

Díky. První volba by asi bylo Classic Icon, klidně naslepo, i když yuzu zní kapku děsivě. Budu pátrat.

Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 28. července 2017 23:19
Reakce na Sweet Potato:

Yuzu je citrus, toho bych se nebála.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. července 2017 23:56

Gloria Vanderbilt Vanderbilt

Je důkazem, že i přes nekonečné množství nekončících slaďáren či svěženek, je možno i v běžných drogériích najít kvalitní klasiku za pár korun. Vanderbilt je květinová aldehydovka z rodiny L´Air du Temps. V tomhle případě aldehydy s příjemně svíravým bergamotem doprovází i pár kostek nezralého ledového ananasu a kytici hřebíčkových karafiátů zase jasmín se zelenými výhonky, tropický ylang a ovocná tuberóza, vedle níž leží truhlička ze santalového dřeva, která uvnitř ukrývá sadu líčidel (směs kosatcového a růžového pudru s vanilkou a bílým pižmem).

Versace: Versense

Čerstvě rozkrojená limetka se zelenou mandarinkou, zeleným fíkem s kousky nezralých hrušek mě pokaždé navnadí na slibnou svěženku stejně jako zelený kardamom s něžnou lilií. Bohužel v další fázi z Versense vždycky vyskočí laciný drogérkový čpící cedr s mořskými tóny.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 29. července 2017 08:16
Reakce na wendulka:

Vanderbilt je dnes opravdu nepochopitelným zázrakem ve vztahu k ceně. Univerzální, nadčasová a přitom přijatelná i pro ty, kteří jinak vnímají pudrové a aldehydové vůně jako nepříjemné. Mám doma 100 ml flakón, za který jsem zaplatila 200 Kč, nosím sice jenom čas od času, ale s chutí.

Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:33
Reakce na wendulka:

Jak píše Fleur - Vanderbilt je zázrak, protože poměr cena/výkon je naprosto neuvěřitelný. O to víc zamrzí, že je to naprosto nedoceněná vůně.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. července 2017 20:10
Reakce na jerry:

Proč zamrzí? Naopak je skvělé, že ji nemá každý, jen zasvěcení. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. července 2017 20:50
Reakce na Fleur:

jerry 

Kde se dá ten zázrak sehnat?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. července 2017 21:06
Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. července 2017 21:12
Reakce na Ellen:

Děkuju.

Offline whiskas
Avatar
19540 příspěvků moje polička 29. července 2017 22:00
Reakce na wendulka:

To zní výborně, jen těžko odolám. 

Offline whiskas
Avatar
19540 příspěvků moje polička 29. července 2017 22:05

Včera jsem chtěla otestovat Balenciagu Florabotanica (protože jsem někde četla, že je podobná s L Woman od Clive Christian), ale neměli tester. Ovšem naopak měli tester od Rosabotanica a jsem mile překvapena - jen ty růže necítím, což je pro mě pozitivní. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 30. července 2017 19:48

Lietuvos Kvapas - The Scent of Lithuania: Keď sa povie svieženka, väčšinou si človek predstaví letné osviežovadlo, nie príliš komplikované. Toto ale komplikovaná svieženka je. Prepracovaná zmes s bergamotovým úvodom nás prenesie medzi šťavnaté lesno-lúčne tóny, paradoxne mierne sladké, hladké, ľahké a osviežujúce. Ale žiadne treskuté vodné sprchy, je to osviežujúce spôsobom, ako keď sa človek pred horúcim letom schová do lesnej tône s potôčikom a brehmi prerastenými papradím a bylinkami. Je dámska, ale viem si ju pokojne predstaviť aj na mužovi, hoci v nej žiadne výslovne maskulínne tóny nie sú. Mimoriadne príjemné prekvapenie.

Nuxe - Sun: Príjemná letná vôňa tiaré s vanilkou. A som presvedčená, že aj s ylangom. Letnička na štýl veľmi zjednodušenej Songes.

Nuxe - Body: Na štýl staromódnych bielopižmoviek, nakoniec ide do púdrova. Doslova nostalgia na 80-tky.

Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 14:03

Girl of Now (Elie Saab) - citrusy ve sladké ambře s nastrouhanou sladkou mandlí, po rozvonění sladce kašmeranové dřevo s mléčnou karamelkou, díky kterému se víc než jen podobá Manifesto l'Elixir.

Ninfea (Blumarine) - zpočátku studeně svěží vodní vůně se stopou zeleně, po rozvonění ještě jemné květiny s nasládlým pudrem. Vůně sice patří do kategorie "neurazí-nenadchne"všem víčko "ozdobené" nevkusným umělohmotným jakoželeknínem patří do pekla...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 21:45
Reakce na wendulka:

Z Versense mám podobný pocit, vypadá jako svěží, letní a citrusová, začíná dobře a potom se to pokazí. Bohužel mám podobný problém s Versace dost často. 

Vanderbilt mám doma vzorek, musím ho někde najít a vyzkoušet. Mám v tom trošku nepořádek. 

Offline Jitka77
Avatar
1136 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 09:00

Versense vnímám po rozvonění jako dřevitě kořeněnou a nevím, jestli jsem si to vsugerovala, ale to dřevo vážně cítím olivové, i s trochou oleje, a docela výrazný, spíš sušší kardamom. Citrusový úvod opravdu klame tělem. Pro mě je to letní vůně, ale spíš elegantní, na promenádu s kloboukem. I když něco mi taky zadrželo ruku, když jsem zvažovala koupi. Ne že by se přímo zvrhla, ale nějak se rozjíždí, jako špatně sklížená polička, je taková prázdná.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 13:58
Reakce na Renusatko:

To jsem ráda, že v tom nejsem sama. Taky jsem u Versace ještě nenašla žádnou vůni, o níž bych mohla říct, že se mi opravdu líbí a vyzkoušela jsem je už skoro všechny.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 14:24
Reakce na Renusatko:

Versace, hm... a přitom začátky byly tak slibné: Gianni Versace (82), V'E Versace (89) Versace Donna (91) - ty se mi vyloženě líbily... pak přišla Blonde (97), pro mě příšerná tuberózová vůně, ale pořád to ještě byl kvalitně vyrobený parfém. No a pak příšly ty různobarevné džínové vůničky a tam se to začalo lámat. Od té doby je ta produkce taková celá divná, nepřitažlivá i pro oko - flakóny přeplácané a některé vyloženě ošklivé. Taková trochu paralela s Escadou, bohužel.