(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 16. února 2021 10:37

prďola tak počkej, s těmi znalostmi a mícháním začínáš být v mých očích guru!!  Prosím tě, jestli mícháš nejen pro sebe, stavím se do fronty! Ureu znám, MSM nikoliv, asi nebude jen tak najít takovou kombinaci v krému... 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2021 10:58

prďola Jak je na tom Aloe 99 od Holika holika? Je pravděpodobné, že v něm to aloe je?

Mám suchou a pomackanou kůži pod respirátorem, tohle mi pomáhá. 

Offline prďola
Avatar
3668 příspěvků moje polička 16. února 2021 11:09

marieu MSM je kosmetická síra, je dobré jí přidávat k pleťovým produktům s ureou, protože pomáhá líp stabilizovat pH, s kterým naopak urea časem docela pohne. Současně má ten efekt, že (mimo jiné!) optimalizuje produkci mazu v pokožce a to tak, že opravdu oběma směry. To spojení urea + MSM je pro pleť nejpřirozenější, ale občas výrobci pro stabilizaci pH používají jiné složky.

Mha Zkusím najít složení

Offline marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 16. února 2021 11:17

prďola jo, ta látka vypadá fakt dobře, trochu jsem gůglila, ale jak říkám- nenašla jsem komerční produkt s touto kombinací...

Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 16. února 2021 11:28
Offline prďola
Avatar
3668 příspěvků moje polička 16. února 2021 12:46

Miru v podstatě ano

marieu Něco jsem objevila, dokonce je to k sehnání i v ČR (sice dražší a jen v kosmetických salonech), ale má skvělé recenze právě při použití na hormonální akné a pleť s náchylností k ucpávání pórů - Lotion P50W (Biologique Recherche) - z pohledu složek velmi vydařená formulace, večer případně doplním

Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 16. února 2021 12:51

prďola 

...no, a tak není lepší to užívat, resp. mělo by to mít větší účinek - užívání - než si to jen natírat na obličej..?.

Offline marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 16. února 2021 12:58

prďola znám, před časem jsem o něm uvažovala, ale ta cena je asi moc. Mám vyhlídnuté tonikum od A.florence, tak bych asi začla tím.


SLOŽENÍ

Aqua, **Zemea Propanediol (Petroleum-free)**, **Gluconolactone, Diglycosyl Gallic acid, Salicylic acid, **Betaine,**Allantoin, Cocamidopropyl Dimethylamine, *Hibiscus Subdarifa L Extract,  Sodium Hydroxide 

Líbí se mi i to jejich hydratační...

edit: celý se mi to líbí. Dojedu zbytky od Ordinary a nejpozději příští měsíc objednávám včetně krému s MSM. Dám vědět jak jsem dopadla!

Offline marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 16. února 2021 13:14

Miru tak například pro ten protizánětlivý účinek bude určitě topická aplikace lepší... naopak kolagen je pro pleť tuším lepší užívat vnitřně.

Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 16. února 2021 13:17

marieu 

...aha, díky!.

Offline marieu
Avatar
4460 příspěvků moje polička 16. února 2021 13:20

Miru domněnka podle těch pár věcí, co jsem spěšně vygůglila.

Offline prďola
Avatar
3668 příspěvků moje polička 16. února 2021 13:24

Mha Složení toho gelu je:

Aloe Barbadensis Leaf Juice, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Zea Mays (Corn) Leaf Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Triethanolamine, Fragrance, Phenoxyethanol

Aloe je určitě a hojně obsažená, složení skvělé a přesně odpovídá očekávání Trochu problematická je jen složka Triethanolamine (TEA), ale ta bývá použitá ve velmi nízké koncentraci a jen pro dorovnání pH.

Miru Přesně jak píše marieu stejně tak se vnitřní užívání a topická aplikace např. vit. C nedá zaměnit.

marieu  Budu určitě zvědavá na výsledky a hlavně i pro ostatní zde

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2021 13:28

prďola Takže já si dávám na obličej kromě aloe ještě hlavkové zelí, meloun, kukuřici a okurky?

Tak az uvidíte někoho, kdo vypadá jako míchaný salát, jsem to já!

Diky moc! 

Offline prďola
Avatar
3668 příspěvků moje polička 16. února 2021 13:38

Mha Už jenom zálivku z nějakého kvalitního olivového oleje

nz

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2021 13:39
Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 16. února 2021 13:45

prďola Mha 

lžíci olivového oleje si občas dám, a občas si kousnu do tuhého kokosového - ten mi vyloženě chutná

Offline mitford sister
Avatar
1370 příspěvků moje polička 16. února 2021 14:20

prďola prosímtě, když už tu zmiňuješ MSM a síru - máš názor na DMSO? já s tím trochu teď experimentuju, ale já jsem panker, napatlám na sebe cokoliv, kdyžtak se z toho nějakou dobu léčím, no bóže :)

na obličeji mi 100% DMSO nic nedělá (používám občas), na bolavý rameno mi kůži dráždí, a to i naředěný vodou na cca 70 % (no ale stejně to používám dál).

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 18. února 2021 12:10

Potřebovala bych poradit opalovací krém ideálně spf50, který se dá mazat na oční víčka po jejich operaci. Nemám s tím žádnou zkušenost. V čr nepoužívám celý život žádné opalovací krémy, jen u moře max daylong spf 15. 

Offline slniecko admin
Avatar
17500 příspěvků moje polička 18. února 2021 15:32
Reakce na marieu:

slniecko kupovala jsem Panasonic v akci na Currentbody.com těsně před brexitem, na základě recenzí. Nemám jinou zkušenost, je můj první a líbí se mi. Podle naplně nádržky funguje 3, 6, nebo 12 minut. Jiné nastavení nemá. 

​Vďaka!!!

Offline eM
Avatar
1363 příspěvků moje polička 18. února 2021 17:01

mitford sister Prosím tě, co je DMSO? Já pod tou zkratkou znám jen dimethylsulfoxid a to mi zas nějak nesedí k péči o pleť, tak mi to vrtá hlavou...