(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 02. března 2021 18:02

Yvrainezbytky kremu muzes vzit jen tamponem a pletovou vodou, to uplne staci, nemusi to vubec byt cistici pripravek, naopak, je lepsi setrnejsi. Nejakej tonik bez alkoholu uplne staci, ja mam rada Avene na suchou plet, ale zalezi, jaky jsi typ. 

Jennyfor vidis to, ono to dava smysl, protoze ta tenzidni slozka to stahne (laicky tipuju, prďola by vedela presne, mozna uplne kecam). Jestli mas mastnejsi plet zvazila bych nejakou pletovou vodu s malym obsahem nejake exfoliacni slozky, to by t imozna vyhovovalo.

Ona micelarka ti neudela curbes hned, spis dlouhodobe to neni idealni, ale pises ze od 1998, no tak asi cajk

Offline slniecko admin
Avatar
17500 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:05

Gatita vďaka, toto som chcela vedieť, či sa môže denne. Inak práve som načala č.2 a neviem, čím sa líši od čísla 1....hm...no uvidím, či môj veľkolepý 77maskový plán dotiahnem...

prďola njn....ale zas mala som dvojminútovú čistiacu masku Ahava a tá fungovala...ale aj štípala, tam by to asi viac ako 2 minúty ani nešlo...možno to morské bahno funguje inak?

Offline Karja
Avatar
35376 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:16

0zero7 Děkuju! No do té vody bych i zainvestovala, to mi přijde důležité, jak jsem sháněla ten levný smyvac makeupu, tak to mi přišlo, že to prostě odlici a stejně ten přípravek smyju ještě něčím dalším, tak proč za to utracer. Ale pokud rikas, že voda není důležitá, tak bych mohla tim mlékem a pak buď nic a nebo mám ještě růžovou vodu vlastně, třeba. No vypadám strašně, ale myslím, že mi žádné kosmetiky ani jiné čáry nepomůžou, že je to strava,stres, a ty pitomý oblože (rouška, respirátor) na ksichte. 

Jeee a teď dočítám další přípravky a už to vidím ,,smýt zbytky krému něčím šetrným nemusí být čistící,,. Tak jo. Avene jsem kdysi měla, myslím, že to bylo dobré;-)

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:27

Karja neni zac!!!

Offline Karja
Avatar
35376 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:33

0zero7 A teď čekám na zázraky....No víš co, jim teď buráky v mléčné čokoládě a zapijim to malinovým nealkopivem...Jestli ono to všechno nebude zakopaný jinde. Ale pro ty co mě sledujou - už to jim v kuchyni!!! Za rok jsem se dost posunula:-D.  

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:37

Karja A kde jsi to jedla predtim? Tak strava tomu neprida, u kazdyho je mira jina, ale poznam to i ja, mam suchou plet a akne zadny nikdy (zas mam jiny veci) a poznam kdyz jim lip a nebo hur. Plus teda duslednost, fakt pece aspon minimalni kazdej den a hlavne vycistit plet. 

Offline Karja
Avatar
35376 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:41

0zero7 V posteli!!! Jako bylo to takový náročnější období:-D. Jídlo nezmenim aktuálně, musím aspon na tu peci. A ráno myslíš je čištění taky důležité? Jsem to pravé celej život jen sudlivala ráno tou vodou ci micelarkou no 

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 02. března 2021 21:51

Karja jo je, hlavne vecer, nechces do postele s nevycistenou pleti. I kdybys nemela na obliceji cely den nic, jen krem. Aspon pretrit jemne tamponem s pletovou vodou, nemusis to drit nijak mycim gelem... Pokud je tampon viditelne zabarveny, vezmes to jeste jednou. A zadny vyjimky! :) hehe

Rano podle toho jakou mas, plet, mastnejsi je fajn umyt necim co nedrazdi a nevyvola masteni. Ja vecer umeju gelovym olejem a pouziju pletovou vodu (pokud mam makeup tak predtim jeste odlicim) a rano vetsinou jen pletovou vodu, kdyz mam pocit ze plet hodne pracovala v noci a jsou tam necistoty tak taky umyju. 

Offline whiskas
Avatar
19402 příspěvků moje polička 02. března 2021 22:13
Reakce na Yvraine:

0zero7 

Můžu být tak smělá a zeptat se, co je špatně na micelární vodě? Díky.

​Také jsem hledala a nic škodlivého jsem nenačetla . Prý je dobré ji následně opláchnout vodu a údajně může "nevyhovovat" sušším typům pleti, ale jiné škodlivé vlastnosti jsem nenašla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45774 příspěvků moje polička 02. března 2021 22:17

whiskas já tipuju že to bude to samé, jako když si umyješ obličej mýdlem nebo mycím gelem. akorát někdo má asi tendenci to neoplachovat, mi to připadá dost neuvěřitelný ale čtu to opakovaně, že se lidi /teda ženský/ nemyjou vodou.

Offline whiskas
Avatar
19402 příspěvků moje polička 02. března 2021 22:21

viktorka_od splavu To by mohlo být. Já taky potřebuju "vodu", pro ten závěrečný pocit. Dostala jsem radu např. jen odličovací mléko + pleťová voda, ale mně je to nepříjemné. Takže jsem oplachovačka .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45774 příspěvků moje polička 02. března 2021 22:26

whiskas já se hlavně teda umývám celá, neumím si představit ten obličej vynechat. 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 02. března 2021 22:47

viktorka_od splavu 

Tak já si obličej vodou z vodovodu nemyla nějaké dva roky. Po přestěhování z oblasti s měkkou vodou do místa s extrémně tvrdou vodou to prostě pleť nesnesla, trvalo dlouho, než si jakž takž zvykla. Používala jsem na opláchnutí výhradně thermální vody. Vyhýbat se obličeji ve sprše bylo divné, ale nebylo zbytí.

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 03. března 2021 00:27

whiskas Uz jsem psala, ze jde o tenzidy, coz je v podstate mydlo. Cistici gel na plet je obsahovat muze a nemusi, micelarni voda je ma vzdy.

For a product that’s synonymously known as a 'miracle water', you’d be forgiven for assuming that there shouldn’t be any negative connotation to it. But as a matter of fact, the key ingredients in micellar water are made of surfactants and water. "A test was done on one brand's micellar water and the PH equivalent was bleach," explains Darcy. "Using micellar water daily can cause redness, dehydration and overtime increase the skin's sensitivity and irritation. It also leaves a residue on the skin which will block pores. I see so many clients that use it because it's quick but the cons outweigh the pros in my opinion!"

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 03. března 2021 00:28

Yvraine Termalni voda na oplachnuti je v pohode, klidna staci obyc magnezia ve spreji, a jeste mas benefit mineralu proti treba Vichy atd. Plus zlomek ceny. Ja si v lete kupuju Gerollsteiner a mam stabilne v tasce nalitou ve spreji (magnezii tady bohuzel nevedou).

Offline whiskas
Avatar
19402 příspěvků moje polička 03. března 2021 01:31

0zero7 Ano, četla jsem a vím, co jsou tenzidy. Jen mi uniká ta škodlivost ....https://www.nylon.com.sg/2019/08/everything-you-need-to-know-about-micellar-water-the-good-and-the-bad/

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45774 příspěvků moje polička 03. března 2021 07:16

Yvraine tjo tak to je pitomy, to chapu

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 03. března 2021 09:21

Taky jsem si neumyla obličej vodou už několik let. Mám suchou a citlivou pleť a po umytí vodou se mi okamžitě stáhne, svědí a nepomůže žádný krém, olej, nic. Takže sprcha jen od krku dolů a na obličej termální nebo květinové vody.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:16

whiskas tak v tom článku se jen zmiňuje, že je potřeba tu micelárku pak opláchnout. Žádný další škody.

Každá pleť je jiná, tak asi nelze obecně soudit, co je pro koho dobrý. Já můžu jen za sebe a ano, pro mne je micelárka základ čištění. Někdy pak použiju ještě nějaký exfoliant, někdy tonikum, no a někdy pak už jen plácnu krém a jdu spát.

Ráno to dokonce mám tak, že si dám sprchu, včetně obličeje, tak po osušení to otřu ještě micelárkou, jinak jen po vodě se mi taky kůže tak jako stahuje.

No, dělám to asi blbě, ale mé kůži to vyhovuje. Mám pořád takový mastný film a když bych umyla jen vodou a chtěla dát nějakou péči, tak se to prostě nevsakuje, všechny ty růžové vody a tonika jen sklouznou jak po igelitu a dál se nedostanou. Když umyju micelárkou, tak odmastím a cokoliv dalšího má šanci se vcucnout.

Offline whiskas
Avatar
19402 příspěvků moje polička 03. března 2021 10:24

Jennyfor Ano, právě proto jsem to psala, že "skodlivá" mi micerálka nepřijde (z toho, co jsem kde četla). Ale určitě záleží na typu pleti. Stejně, jako někomu nevyhovuje si na obličej plácat olej a někdo je spokojen, až nadšen. 

A "blbě/neblbě", myslím, že opět záleží na tom, co je komu příjemné, než následovat vše, co se kde napíše. 

Já mám nejraději pěny/gely, kterými si společně s vodou umyju obličej a následně na pleť použiju nějaké tonikum.