databáze 115507 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Rose America Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk

Rose America
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk
parfumér: Ménardo, Annick
rok: 2017
určení: unisex
hlava: malina, mořské tóny
srdce: bulharská růže, karafiát
základ: otočník, mošusové semínko
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
Dalia (13.7.2018 )

Být svá a na duši lehko mít …

Slano prosycující nekonečno všude kolem a šum moře nesoucí se na křídlech větru. Slano snoubící se s šťavnatou sladkostí plné hrsti zralých malin a opojným duetem olejovitě vonící růže a hřebíčkovitého karafiátu. Slano usazující se v droboučkých krystalcích na po léta vysoušeném dřevě. Slano usychající na řasách a sladko v duši …
Vůně pohodářka, zvláštně krásná, svá ...

Avatar
Miru (18.4.2018 )

První nádech a
LAHODA!
Mýdlové, spíše něžně mydlinkové maliny.
A nebo ještě lépe - maliny husté sladké a šťavnaté uvězněné v mýdlových bublinách poletujicích v horké páře koupelny.
A pak,
pak to znám.!
Bvlgari Rose Essentielle , do které jste přidali slunečně senový tón...
...hustým nektarem plná ale paradoxne jakoby současně zasychající královna květin.
Růže čajová navinulá ovocem s tóny suchých pout pouri.
Kde je studený kov a ledová vodka.?..
Ach ano...
...v parném létě kolem hřbitovní zdi, u které zasychá ve spalujícím polednim slunci tráva a kousek dál ve stínu stromů do dlaní zastudí náhrobní kameny, pak zaskřipe chladný kov právě otevírané lucerničky,
a ještě pak - zavřené oči, hluboký povzdech a nosem prolétne závan čerstvě řezaných růží , mezi nimiž se téměř ztrácí jediný karafiát...
...léto a vzpomínky.

Nevím, co je na tom amerického..?.
08/11/17

Avatar
jerry (20.10.2017 )

Plátky růží macerované ve vychlazené broskvové vodce, postupně poprášené drceným hřebíčkem a ozdobené sušeným listem maliníku a zrníčky z malin. Mísí v sobě teplo a chlad - studený kovový tón je zpočátku výrazně dominantnější, po úplném rozvonění pak převládly teplé tóny sluncem prohřáté broskvové vodky se sušenými plátky růží..

Avatar
zdensy (23.7.2017 )

Bulharská růže - hřebíček s karafiátem - kov. Pěkné, neobvyklé. Rezultát - kovová modrá špona, přivoňte ;-)

Avatar
janejane (19.7.2017 )


No tak ten začátek na mě působí trochu smutně a pustě. Je to jako retrofilm vzpomínek, který se před vámi odvíjí a zanechává za sebou stopu melancholie.
Jsem na písečné pláži, sama, je brzo ráno, slunce se schovává pod mrakem. Nacházím zapomenutou sklenici, ze které je cítit už vyvanulá vůně alkoholového drinku s malinami. Cítím i lehce navinulou malinovou drť, která vzniká při výrobě šťávy a obklopuje mě slanost mořské vody a vítr, který z dálky přináší vůni růžových květů.
A po chvíli už přichází pro mě zářivější fáze, vůně květin – krásného kořeněného karafiátu a růže. A je to dost zábavné, vůně se prolínají, a když už si myslím, že vyhrál karafiát, objeví se najednou závan krásné svěží růže. Střídají se ve vlnách, jako ty mořské, které omývají pláž.
Nakonec se vůně na kůži krásně proteplí, květiny zesládnou, a je z ní tělová (až tulivá) vůně.
Ten slaný tón je zajímavý a dělá zajímavou i celou vůni, odlišnou tak od jiných růžových vod.

Avatar
alibi (16.6.2017 )

Z kyselkavé, lehce kovové růže se rozvoní jako růžemi prosycený sladko-slaný vzduch. Disponuje hřejivým dřevitým tónem, který vnímám jako sluncem sušené listy maliní rozemnuté mezi prsty. Je jako druhá kůže z růžových plátků.

Avatar
wendulka (15.6.2017 )

Není mořská růže jako mořská růže. Ta od D.S. & Durga mě vzala na bílou písečnou pláž na břehu Atlantiku, To Annick Menardo se rozhodla vydat ještě dál a to až do Tichomoří na Bali. Je to kytice malinově růžových růží, svázaná dohromady s anýzovým fenyklem. Jen tahle neleží přímo na pláži, ale na parapetu okna plážového bungalovu se slaměnou střechou (nádherný hřebíčkový karafiát v kombinaci s hřejivým mošusovým semínkem) a jen si tak naslouchá zpěněnému mořskému příboji těsně před tím, než se zářivě modré nebe zatáhne a začnou na ni dopadat první perlivě otočníkové kapky deště.

Avatar
blackviolet (11.6.2017 )

Pláž na břehu Atlantiku, někde na Long Island v Hamptons nebo v Montauk, v bílém ranním světle pozdního jara. Domy se zahrádkami jsou odděleny od pláže písečnými dunami. V zahrádkách rostou keře růží, těch s ovocně malinovou vůní, a jejich velké růžové hlavičky na dlouhých stoncích se pohybují ve slaném větru od moře. Když je omyje sprška s kapkami slané mořské vody, ulpí na nich malé krystalky soli. Vůni růží doplňuje mošusové semínko a jemně vanilkový otočník.