(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:57

Čistící-a-zklidňující-krém-p21463.aspx

Já mám desnou pleť, všude pupínky. tak jsem si řekla, že zkusím tu řadu Laroche posay. Micelarku teda ještě nemám, ale chtěla jsem si ji právě objednat. Zatím mám toto a tu klasiku proflaklou, ten effeclar DUO krém 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 23. února 2021 22:32

Karja Já si teďka objednala na takovýto hrubý odlíčení a umytí gel CeraVe, mám variantu pro normální až mastnou pleť, a zatím to vypadá, že to byla dobrá volba. Chtěla jsem něco, co bude 1) vhodný pro můj typ pleti (mastná, sklon k dehydrataci, rozšířený póry, sem tam pupínek), 2) nebude v tom hektolitr alkoholu, 3) nebude to brutálně parfémovaný a 4) bude to mít kromě prostýho mytí i nějakej terapeutickej efekt. Což tenhle gel splňuje všecko. A pod vlivem tohohle vlákna jsem ještě pro jistotu projela složení incidecoderem a vypadá to, že jsou v tom fakt jen samý dobrý věci, uf. :) A mají i nějakou odličovací emulzi, mohla by být taky fajn...

Offline 0zero7
Avatar
10759 příspěvků moje polička 23. února 2021 22:54

Karja co pise Karoleena zni dobre. Jeste olejovej cistic Urea (dela i Bioderma) je dobrej a mohla bys pouzit pred tim tvym, smyjes komplet. 

Offline baltik
Avatar
4418 příspěvků moje polička 24. února 2021 09:11

Karja kdybys chtela primo levnou drogerku, tak celkem si na internetech chvali na rozpousteni makeupu olej Nivea a kurkumovy cistic Neutrogena

https://www.dm.cz/nivea-cistici-pletovy-olej-p42389644.html

https://www.dm.cz/neutrogena-curcuma-clear-cistici-pena-s-kurkumou-p3574661546827.html

Offline tina
Avatar
5837 příspěvků moje polička 24. února 2021 09:17

baltik Karja ta kurkuma pěna je fajn, teď ji dodělávám (akorát já se jen pudruju, makeup nepoužívám)

Offline Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 24. února 2021 11:41

tina baltik Jo děkuji, určitě něco levného upřednostnil, ta akné řada nebyla pro mě úplně levná, plus ještě makeup abych to zamaskovala, tak ať na těch rozpouštědlech makeupu aspoň trochu ušetřím:-D.

0zero7 Děkuji, podívám se na to taky;-)Karoleena 

Offline Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 24. února 2021 11:41

tina Tak to ti závidím, já mám pleť fakt strašnou, nemusel používat makeup je můj sen:-D

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 24. února 2021 23:20

Tušíte niekto, ako čsto sa môžu používať tie Havlíkove masky? Nikde to tam nie je uvedené a ja potrebujem tie prvé 4 minúť, aby som mohla skúsiť čísla 5-8 .

Normálne si dávam masku 1xtýždenne, ale to by som skúšala donevidím.

Offline Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 01. března 2021 16:05

0zero7 Takže když ne micelarku, tak mám hledat na to dočištění asi něco pod názvem tonikum a bez alkoholu?

Offline 0zero7
Avatar
10759 příspěvků moje polička 01. března 2021 18:40

Karja jj, idealne bez alkoholu. Avene dela dobrej bez alkoholu, plus pokud mas obavu, ze jedno myti nestaci, proste umyj dvakrat, lepsi setrnejsi umyti nez to pak sundat micelarkou, tu bych osobne pouzila jen kdyby nebylo zbyti, dlouhodobe fakt skodi.

na DM strankach vidim jeste toto, neznam, ale je na citlivou plet, to by mohlo byt ok, cena prizniva velmi. 

https://www.dm.cz/balea-pletova-voda-osetrujici-p4058172636578.html

Offline Gatita
Avatar
7114 příspěvků moje polička 01. března 2021 21:48

slniecko

Moc nerozumim dotazu, ja jednu mam a pouzivam ji denne po dobu predepsanych tri minut. Nepozoruji zadne zhorseni, ale ani zlepseni stavu pleti

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 01. března 2021 21:55

Gatita Já do toho nechci moc rýpat (hlavně proto, že dlouhodobě moc nestíhám odpovídat na dotazy, které jdou na mě), ale tady mi to prostě nedá nereagovat

Aplikace pleťové masky po dobu 3-4 minut - to si ta pokožka nestačí ani všimnout, ne to z toho něco mít Samozřejmě, pokud se nejedná o alergickou reakci, ta může být hned! 

Offline Gatita
Avatar
7114 příspěvků moje polička 01. března 2021 21:59

prďola ja si to myslim taky, ale dostala jsem to jako darek, tak pilne aplikuju:) Na masky moc nejsem, tyhle jsou na nic a ty celonocni bych asi nesnesla. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 01. března 2021 22:39

Gatita Tak pokud si od toho moc neslibuješ, tak to asi hravě splní

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 01. března 2021 23:35

0zero7 

Můžu být tak smělá a zeptat se, co je špatně na micelární vodě? Díky.

Offline 0zero7
Avatar
10759 příspěvků moje polička 01. března 2021 23:54

Yvrainemoje odpoved nebude uplne fundovana, ale pokusim se. Micelarni voda dobre odstranuje makeup a necistoty, protoze pouziva surfektanty (nevim, jestli je to spravne cesky), ktere se bezne davaji do jaru na nadobi, mydel atd, ono to sklouzne proto tak skvele a rychle. Problem je, ze micelarni voda se pouziva vetsinou jako pletova voda, na docisteni/cisteni atd. Cili zustane na pleti a muze pouzivanim zpusobit podrazdeni, vysusovani a dalsi neplechu. 

Kdyz to prezenu, tak jarem si asi nikdo plet umyvat nechce? Predpokladam, ze mnozstvi na obsah se lisi, ale i tak, za me nebrat. Kdybych pouzila, tak ji pak jeste z obliceje smyju nejakym cisticim prostredkem, olejovym, gelovym atd. Aby skutecne vsechny zbytky zmizely. Samozrejme muzou byt jedinci, ktery to nic nedela ani dlouhodobe, ja osobne bych se tomu spis vyhnula. 

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 01. března 2021 23:58

0zero7 surfaktanty jsou česky tenzidy

Offline 0zero7
Avatar
10759 příspěvků moje polička 02. března 2021 00:00

Klara Aha! diky moc!! Nevim na kolik jsou fakt skodlive, cetla jsem o tom uz docela davno a dost let micelarku nepouzivam, tak snad to jeste plati, nerada bych nekoho mystifikovala! 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 02. března 2021 09:54

0zero7 

Díky za vysvětlení. Já ji totiž používám pravidelně, většinou ráno na odstranění zbytků večerního krému. Pak tedy obličej umyji ještě vodou, protože nesnáším takový ulepený pocit, co mám v podstatě po čemkoliv. Mám klasickou růžovou Biodermu, nebo Nuxe růže. Je nějaká alternativa - jiná "voda", když se chci zbavit jen toho krému, ale ne líčení? Jinak ještě používám olej a mléko, ale to spíš večer.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 02. března 2021 11:22

0zero7 no a já si od dob používání micelárky nemůžu na pleť stěžovat

vždycky jsem měla pleť mastnou, sem tam pupínek, až asi do čtyřiceti. Odličování, jak probíhalo kdysi, nějaké pleťové mléko, a pak voda, nebo různé gely a voda, to nepomáhalo, pořád jsem byla mastná. používala jsem různá "mýdla" - syndety.
Pak na nějaké beauty výstavě se představila Bioderma, poprvé v Česku, dostala jsem vzorky micelárky a změnil se mi svět. 
Sensibio h2o jsem používala léta, pleť jak prdelka, ráno stačilo jednou setřit mastnotu z noci, večer nadvakrát i se šminkama a problém vyřešen.

Pak se s výrobci roztrhl pytel, teď si někdy koupím i růžovou Garniér, za hubičku a taky dobrý. Výrazně se mi zkrátila doba v koupelně, pleť mám, jak se "hezky" říká: "na svůj věk" dobrou, zmizely vyrážky, periorální dermatitida, používám denně - teď jsem to dopočítala - od roku 1998.

ale může to být právě tou mastnou pletí, já zas nesnesu žádný olej, nic mastnýho, vše jen vodové emulze, lehké gely, cokoliv hutnějšího se mi nebstřebá a musím to jít umejt. Micelárkou