(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 09:42

Potrefenáhusa Můžou, ale je lepší vědět jestli na ně nemáš alergii. A taky nepřekračovat procenta, u bergamotu max. 0,5%

A chceš to používat na tělo nebo na tvář? Na tělo by těch 0,5% bylo ok, na tvář bych ještě ubrala.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33650 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 10:04

prďola Ne tělo, na obličej mi to přijde silene hutny

dekuju, zkusím 

Offline Nadik
Avatar
140 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 10:27
Reakce na Miru:

Solathis prďola 

...prosím Vás, a co říkáte na tento  šampon Milva.?

Dvě místní dámy ho zmiňovaly jako dobrý/že pomohl na padání...

(+ dívala jsem se i na vylepšenou verzi s kofeinem...)

https://www.bioruze.cz/p/sampon-chinin-200ml-milva

https://www.bioruze.cz/p/sampon-chinin-a-kofein-200ml-milva

...a tonikum - 

https://www.bioruze.cz/p/chininova-voda-s-kofeinem-100ml-milva

​Miru, šampon Milva jsem měla, zvýší objem, ale šíleně vysušuje vlasy.....takže jsem ho dál nepoužívala a nemohu říci, jaké má účinky při padání vlasů. 

Jinak používám šampony z Havlíkovy apotéky a zdají se dobré

https://havlikovaapoteka.cz/cs/pece-o-vlasy/15-havlikuv-sampon-13-rostlin-200ml-8594177410387.html

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:14

Potrefenáhusa Sweet Potato 

Ty kondicionery jsou specialni, myci, tedy s mycimi slozkami a jak si spravne mysli SP, je to hlavne pro fakt kudrnky. Ja mam vlasy jemne vlnite a myti cowashem (to jsou ty myci kondicionery) neni nic pro me. Vlnky zpravidla jedou na tom jemnejsim (nebo treba detskem) samponu, masce a kondicioneru, + vetsinou neco na styling. Nekdo dava leave-in kondicioner, mne vlasy natahuje, takze taky nic. 

Kudny obecne jsou vlasy suche, ktere maji tendenci se jeste vic vysusovat, proto nekdo chytry vyrobil cowash, ktery taroven myje a zaroven dodava potrebne ziviny.

Jestli ma smysl drzet cgm pripravky i pro rovne vlasy - za me asi ano, vlasy mi zacaly rust jak polite zivou vodou a vypadaji zdraveji, lesknou se, protoze jim konecne dodavam jak hydrataci, tak protein a jen z nich vsechno nevymyvam. Ze se zacaly vic vlnit je spis bonus bokem, i tak mi to nekdy vyjde, ze mam vlny celkem hezke a nekdy (treba vcera) to stoji za starou belu. (Taky neumim selfiecka) V bilem je z lonskeho leta, v cernem asi pred mesicem. Uz jsem mela i lepsi, i horsi vysledky. Zatim pouzivam jen to, co je vhodne z drogerky, v soucasne situaci je pro me investice do lepsi kosmetiky moc velky vydaj, bohuzel.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:17

Solathis 

...tak tomu se říká hříva!.

Co to je, prosím, cgm přípravky.?

A po čem Ti začaly růst vlasy jako divé.?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:19

Miru Ta voda mozna, u obou predchozich mas zase sulfat, mavic ty metyl-veci muzou vest k podrazdeni pokozky.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:20

Solathis 

...díky. Však už některé holky psaly, že nic moc...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33650 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:24

Solathis Díky za vysvětlení, co je teda z běžný drogerky mycí kondicioner? Mne se tahle úprava furt moc nezda, asi to bude fakt pro ty vyloženě kudrnatý suchý

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:25

Miru CGM je puvodne metoda pro africke/afroamericke kudrnate vlasy (curly girl method), s drobnymi upravami pouzitelna i pro evropske kkudrnate a vlnite vlasy. 

Nejsem zadny guru, jsem na tom asi 5 mesicu. V zasade jde o ozdraveni a vyzivu vlasu a za pomoci trochu jine techniky myti podporu, aby se navratily do prirozenych vln a kudrn. Soucasti toho taky je, ze se snazime vyhybat vysusujicim alkoholum, parabenum, silikonum a voskum. 

Ta moje promena jeste nneni nic moc, jsou holky, co udelaly z koudele fakt nadherne hrivy s prstynky, k tomu u me aasi nikdy nedojde. Vyborna stranka sse spoustou informaci je kudrnatevlasy.cztam jsem zacinala. Jinak je spousta videi, skupin na FB a podobne.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:27

Solathis 

...díky moc!

To je zas nových věcí, pořád se učím!.

No, a uvedeš, prosím, co zrovna Ty používáš momentálně na mytí vlasů.?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:36

Potrefenáhusa Hlavne co-wash bude na jemny vlasy tezkej, myslim, ze pro tebe by vhodnej asi fakt nebyl. Z drogerky neni nic realne co-wash, neco se da pouzit, ale zadny zazrak. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:48

Miru - Final/clarify wash - myti se sulfaty- na zacatku a pak jednou za cas, aby se vlasy zbavily pripadneho nanosu. Nektere slozky jsou neskodne, ale rady se na vlasech zachytavaji, ty pak tezknou, nelesknou se a tak - Alverde s para orechy a rozmarynem (neni uplne idealni, ma nekde hluboko ve slozeni alkohol, ale resim k vlnam taky atop a lupy a tohle mi na to funguje).

Maska - Zimni od Balea (s proteiny) nebo Garnier Hair Food Aloe Vera (hydratace)

Sampon Sampon na bezne myti - detsky jahodovy schauma (mel by mit i kondicioner. Koupila jsrm ho trochu jako z nouze ctnost a nejsem si jim uplne jjista)

Kondicioner - Duhova balea (protein) nebo kokosovy tresemme (hydratace)

Leave- in - naredene GHF Aloe nebo Balea Blow dry (ruzovy)

Styling: Gel, nebo pena - gel bud domaci lneny, nebo avoure s proteiny, pena tresemme (udela krustu, ktera se pak vymacka. Pro rovne vlasy je tenhle krok podle me uplne zbytecny - tedy cely styling v teto podobe)

A ne, nepouzivam vsechno vzdycky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33650 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:53

Solathis já se ptám jen ze zajímavosti, já nesnesu ani kondicioner po mytí (občas se nějaká kadeřnice zděsí, ale fakt to nejde)

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:57

Solathis 

...děkuji moc!

Já stylingové přípravky nepoužívám, kromě laku na vlasy(aby se mi nezvlnila vyžehlená ofina)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 14:03

Potrefenáhusa Hele a pred mytim nejakym jemnejsim samponem jjsi to nezkousela? 

Miru Jestli se vlnis, nestalo by ti za to vyzkouset to jednou umyt ppodle navodu na tech strankach, co jsem ti posilala? Treba by te to chytlo.

Online milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 14:28

Nadik Šampony z Havlíkovy apotéky vyhovujú aj mne, výrazne mi zlepšili kvalitu vlasov aj problém so suchou pokožkou hlavy. Cítim rozdiel hlavne po návšteve kaderníka, používa profesionálne Loreal šampóny a dosť ma vysušujú. Budem si k nemu asi nosiť môj šampón.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 19:19

Solathis 

...to je na mě strašně zdlouhavý!, to by mě nebavilo.

Ale napadlo mě, teoreticky - mohla bych teda místo šamponu použít kondicionér, ten od Garnier Aloe.?, jakože bych to naplácala na mokré vlasy jako šampon a pak opláchla.?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 19:39

Miru GHF Aloe urcite ne,nema vubec zadne myci slozky. Kdyz uz, tak ten kokosovy Tresemme.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 19:40

Solathis 

tak jo, tak dík

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 17. dubna 2020 21:35
Reakce na Miru:

Potrefenáhusa 

...já už jsem normálně z toho všeho hotová.!.

Pomalu mám strach cokoliv koupit... Ještěže mám teda ten šampon Bione. No, dětský zkusím, když mi nebude vyhovovat, tak na podlahu se dá použít kde co

Ještě jsem vygooglila že přírodní značka, údajně dobrá, je Urtekram...

​Urtekram používám a na moje jemné a nepříliš husté vlasy je super. Nejvíc mi sedí Brown sugar (nezjemňuje už tak dost jemné vlasy), ale teď mám Rasul a taky je dobrý. Je potřeba pak použít kondicionér (mám samozřejmě taky Urtekram), ale vlasy mám pevnější a bonus je, že si je nemusím mít tak často, stačí mi jednou za 4 dny.