(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3668 příspěvků moje polička 18. února 2021 17:09

eM To je ono Já ji beru jako hodně kontroverzní složku, v kosmetice je zakázaná. snad večer stihnu napsat víc

Offline eM
Avatar
1363 příspěvků moje polička 18. února 2021 18:03

prďola aaaa, tak to je drsný, takovej smrad! Zas jestli to má nějakej pozitivní vliv na pleť, tak to použiju, až mi zas bude paní laborantka v práci spílat, co to tahám za smrady.

Na bližší info jsem zvědavá, když ti to vyjde, napiš prosím.

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:22
Reakce na nonemy:

prďola ​Potvrzuji, že Tvé rady fungují a ještě jednou moc děkuji. Toto jsi mi radila před cca měsícem. Koupila jsem krém s ceramidy. Jestli má dobré složení nezjistíme, protože není nikde uvedeno a na krabičce to bylo tak malé, že jsem ji vyhodila, ale je moc příjemný a pomohl na vysušená místa. Ne že bych teď byla krasavice jasná, pořád mám akné, ale pleť nepne a je vláčnější Děkuji, děkuji !

​Slozeni jsem nasla na jejich strankach, ty ceramidy super, jinak se mi zda ze toho ma docela dost, uz uz jsem ho mela v kosiku a ted teda nevim. To je seznam jak noha, plus silikony teda. 

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Isononanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Glyceryl Stearate, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Polysorbate 60, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Stearyl Behenate, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetearyl Glucoside, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Ceramide NP, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceteareth-20, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Hydroxypropyl Bispalmitamide MEA, Glycosphingolipids, Ceramide AP, Meadowfoam Estolide, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Caprylic/Capric Triglyceride,Ceramide EOP, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, ,Yeast Extract, Glycoproteins, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-51, Cocos Nucifera Oil(Coconut Oil), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Carbomer, , Tromethamine, Tocopheryl Acetate, Glycerylamidoethyl Methacrylate/Stearyl Methacrylate Copolymer, Alteromonas Ferment Extract, Bacillus Ferment, Propylene Glycol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Dipropylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Cymbopogon Citratus Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Pogostemon Cablin Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil, Niacinamide, Allantoin, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:19

0zero7 já tomu vůbec nerozumím, ani si nepamatuji, jak se silikony označují. A vůbec, nebor mi babovicky, silikony budou určitě někde dole a jinak tam vidím spoustu olejů, beztak děsně prospěšných

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:38

nonemy neboriiiiim, jen me prekvapil ten rozsah. POuzivej! Ja si to promyslim, asik jeste. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:51

0zero7 no je moc příjemný a pleť mám po něm fakt lepší, ale jsem už odsud poučena, ze to může být klamavý dojem ale budu doufat, ze je dobrý a na konci se uvidí, jestli bude opakování

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 18. února 2021 22:19

nonemy tak urcite poreferuj az domazes. Me by se neco s ceramidy libilo ted na chladnejsi obdobi.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 18. února 2021 22:30

0zero7 poreferuji

Offline Renusatko
Avatar
11561 příspěvků moje polička 22. února 2021 14:17

crazydaisy Co použít toto od Bioderma Já to používám na léto, kdy se mi často na slunci dělá opar, je to na rty a citlivá místa na obličeji.

Online Lama_z_Lana
Avatar
6066 příspěvků moje polička 22. února 2021 14:24

eM no jako taky si rikam, kdo by na sebe patlal DMSO jenom ten smrad je desnej. 

Vim jen, ze to na sebe matlaji savopici. 

Offline mitford sister
Avatar
1370 příspěvků moje polička 22. února 2021 15:48

eM jo to je vono :)

Lama_z_Lana no smrdí to, ale zase ne tak strašně moc - asi záleží na batchi, a o savopičích vím :) ale znám to z veterinární oblasti, má to nějaký FDA approvals dokonce i na vnitřní užití a mé gugl rešerše (ne českých) pramenů, která ovšem nemusí být vůbec kompletní, mám pocit, že to minimálně aspoň neškodí. mám pocit, že mi to pomáhá na bolavý rameno

prďola tak já asi přestanu :))

Offline prďola
Avatar
3668 příspěvků moje polička 22. února 2021 15:55

mitford sister Já se k tomu sepsání ještě nedostala, ale nezapomněla jsem. Je fakt, že účinnost léčby kloubů z pohledu topické aplikace neumím posoudit. Ona byla snaha DMSO přidávat i do kosm. produktů.

Online Lama_z_Lana
Avatar
6066 příspěvků moje polička 22. února 2021 17:37

mitford sister to bývala moje oblíbená skupina na facebooku, tam si to možná už i píchaj, dlouho jsem tam nebyla

já to znám jako pomocnou látku, ale je to v nějakém přípravku v ČR, to už vůbec nemám přehled, ať nekecám. 

No ale asi bych to v čistý formě na sebe nedávala, když vim co s tim dělám - což je možná trochu iracionální

Offline eM
Avatar
1363 příspěvků moje polička 22. února 2021 19:24

Lama_z_Lana já to znám prave jen jako rozpouštědlo z kategorie top-ten-puch, ve které je spolu s pyridinem a sirouhlíkem

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 23. února 2021 10:21

Renusatko dekuju, to vypada dobre. 

Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 23. února 2021 20:36

0zero7 

...prosím, když jsem pořídila The Ordinary výrobky, tak používat v následujícím pořadí.?

(nebo nejlépe jak.?)

1. Hyaluronic Acid 2% + B5

2. Buffet

3. Rose Hip Seed Oil

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:07

Miru Ano. Zalezi co jeste pouzivas, dala bych klidne Hyal acid rano a Buffet vecer. Ja B pouzivam jako zaklad rano i vecer teda, je dobrej

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:13

Miru I bych rekla, laicky teda uplne, ze hyal muzes pridat do buffetu

Offline Karja
Avatar
35375 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:40

Potřebovala bych poradit nějaké šikovné a levné  odlicovadlo. Vyloženě abych dostala dolů jen nějakou tu svrchní vrstvu makeupu. Teď mám takový čistící krém, je super, ale ráda bych ještě před ním něco dávala, ať si to nevyplacavam vyloženě na to odmaskování, on je i hojivý a tak. Hodně se tu chválily ty olejové odlučovače, ale co jsem našla na notinu, jsou dost drahé. Nebo že bych na to placla prostě nějaké obyčejné odličovací mléko, když to potom zase hned čistím necim jiným? 

Offline 0zero7
Avatar
10734 příspěvků moje polička 23. února 2021 21:43

Karja a chces odlicovat s vodou a pak docistit tim pripravkem co mas a nebo jen priravkem. Hlavne si nekupuj micelarni vodu prosimte! A jestli mas odkaz toho cim cistis tak hod, mrkneme